"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-06-12 11:05:27

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Redemptoryści

Data i miejsce założenia:
1732 rok - Włochy

Założyciel:
św. Alfons Maria de Liguori

Liczby: ok. 5300 zakonników na świecie (w Polsce: 272); w tym 162 obrządku bizantyjsko-ukraińskiego
Redemptoryści obecni są w krajach: Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Belgia, Holandia, Luksemburg, Szwajcaria, Niemcy, Austria, Dania, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Rosja, USA, Kanada, Meksyk, Salwador, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Kostaryka, Panama, Kuba, Haiti, Dominikana, Dominika, Wyspy Dziewicze, Saint Lucia, Trynidad i Tobago, Gwadelupa, Puerto Rico, Wenezuela, Kolumbia, Surinam, Ekwador, Brazylia, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna, Paragwaj, Nigeria, Niger, Burkina Faso, Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kenia, Kongo, Angola, Zimbabwe, Mozambik, Madagaskar, RPA, Liban, Irak, Kazachstan, Indie, Sri Lanka, Tajlandia, Wietnam, Filipiny, Malezja, Singapur, Indonezja, Japonia, Korea Płd., Australia, Nowa Zelandia.
Dom generalny: Włochy (Rzym)

Habit:

Czarny habit przepasany czarnym pasem, biała koloratka nakładana na kołnierz habitu, przy boku różaniec.

Redemptoryści obrządku bizantyjsko-ukraińskiego
Na misjach możliwy habit biały przepasany czarnym pasem.
Duchowość:
Celem zgromadzenia jest iść za przykładem Jezusa Chrystusa i głosić miłość Bożą i Dobrą Nowinę o przeobfitym odkupieniu ludziom najbardziej opuszczonym duchowo, na pierwszym miejscu stawiając ludzi żyjących na marginesie Kościoła i społeczeństwa, co wyraża także zaczerpnięte z psalmów hasło wspólnoty: Obfite u Niego odkupienie.
Duchowość redemptorystów jest chrystocentryczna, szczególnym kultem otaczają tajemnicę Wcielenia, Męki i Śmierci Chrystusa oraz Eucharystii. żywią także gorące nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przejawem życia modlitewnego jest życie sakramentalne, przede wszystkim udział we Mszy św. i częsta Komunia Św., gdyż według św. Alfonsa, modlitwa jest koniecznym warunkiem zbawienia i uświęcenia. Zakonników cechuje pragnienie, by stać się całkowitym darem dla Boga, które wyrażone jest przez śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Z miłości do Boga płynie także postawa całkowitej dyspozycyjności i gotowości do pełnienia woli Bożej. Z miłości tej wypływa miłość bliźniego, będąca podstawą działalności apostolskiej. Życie codzienne w zakonie ma charakter wspólnotowy; zakonnicy wspólnie pracują, razem modlą się, posiadają wspólnotę dóbr materialnych.
Konstytucje Redemptorystów
Statuty Generalne
.

Działalność:
W pracy apostolskiej redemptoryści pragną zaspokajać potrzeby duchowe najbardziej opuszczonych, w pierwszym rzędzie ubogich, poświęcając się całkowicie ewangelizacji. Swój charyzmat zgromadzenie realizuje poprzez głoszenie rekolekcji i misji parafialnych, często połączonych z innymi nabożeństwami, odwiedzinami rodzin oraz ludzi chorych, i w których podkreślają znaczenie Sakramentu Pokuty oraz kierownictwa duchowego; głoszą również rekolekcje zamknięte dla osób świeckich, kapłanów, osób zakonnych. Drugim ważnym polem działalności jest prowadzenie parafii. Ponadto zakonnicy opiekują się sanktuariami, gdzie sprawują sakramenty dla pielgrzymów, a także oferują formację katechetyczną. Ewangelizują także za pomocą środków społecznego przekazu prowadząc rozgłośnię radiową i telewizyjną oraz wydawnictwa; angażują się czynnie również w działalność misyjną. Dziedziną, którą zgromadzenie poświęca szczególną uwagę w kształtowaniu sumień jest teologia moralna. Jej zgłębianie umożliwia m.in. w prowadzonych przez siebie Instytutach Teologii Moralnej.



Historia:
W 1730 roku wyczerpany pracą misyjną o. Alfons de Liguori wraz z kilkoma towarzyszami wyjechał z Neapolu do Scala, aby za radą lekarza odpocząć na świeżym, górskim powietrzu; jednak spotkał tam również ubóstwo i biedę. W górach żyli pasterze, którzy przyszli do misjonarzy i prosili ich o głoszenie Ewangelii. Św. Alfons był bardzo zaskoczony tą prośbą. To doświadczenie pomogło mu zrozumieć, że zupełne opuszczenie, w jakim pozostawał prosty lud, nie pozwala na poświęcenie mu tylko jednorazowej misji, ale wymaga stałej obecności Kościoła. W owych czasach pasterze i chłopi stanowili najbardziej opuszczoną i poniżaną grupę społeczną; Alfons zastanawiał się więc, jak mógłby im pomóc.
W tym samym czasie w Scala spotkał się z m. Celeste Crostarosa, mistyczką i założycielką sióstr redemptorystek. To właśnie jej Pan Jezus objawił swoją Wolę odnośnie św. Alfonsa słowami: Jego wybrałem jako głowę mojego instytutu; to on będzie pierwszym przełożonym męskiego zgromadzenia. Matka Celeste przekazała o. Alfonsowi słowa Pana oraz ogólny szkic przyszłego zgromadzenia oparty na statutach wspólnoty żeńskiej. Przedstawiony zarys jak i gorące pragnienie pomocy ubogim, które zrodziło się w sercu o. Alfonsa w czasie pobytu w Scala współgrały ze sobą. Rozpoznał w tym Wolę Bożą i po długich modlitwach i namysłach założył gałąź męską w 1732 roku, która początkowo nosiła nazwę Zgromadzenia Misjonarzy Najświętszego Zbawiciela; dopiero od 1749 roku ustalono nową nazwę: Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela. Nowa wspólnota zakonna prężnie się rozwijała. W 1906 roku w obrębie zakonu narodziła się gałąź greckokatolicka skupiająca zakonników obrządku bizantyjsko-ukraińskiego. Jej początek dał belgijski redemptorysta o. Achille Delaere, który rozpoczął w Kanadzie posługę duszpasterską wśród greckokatolickich emigrantów ukraińskich. Na Ukrainę greckokatoliccy redemptoryści przybyli w 1913 roku. Obecnie gałąź liczy 162 zakonników. 35 z nich żyje w sześciu domach w Kanadzie i jednym w USA; pozostałych 127 posługuje na Ukrainie i na Słowacji. Z kolei od 1958 roku zaczęły powstawać pierwsze domy w Iraku dając początek gałęzi obrządku chaldejskiego.

Strony www:
Polska: http://www.redemptor.pl/
Międzynarodowa: www.cssr.com/
Adresy stron internetowych redemptorystów na świecie
Gałąź greckokatolicka:
USA i Kanada: www.yorktonredemptorists.com/
Słowacja: http://www.redemptoristi.nfo.sk/
Ukraina: http://www.cssr.lviv.ua/
Gałąź chaldejska:
www.cssrb.com/

Filmy:
Śluby Redemptorystów obrządku bizantyjsko-ukraińskiego
Redemptoryści obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Kanadzie

http://zakony-na-swiecie.blogspot.com/2 … rysci.html

PS Myślę, że GP coś nam więcej napisze


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#2 2013-06-12 15:39:51

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Heh oczywiście, że napiszę. choć tu jest już tak dużo zawarte, że prawie wszystko
Ale warto dodać jeszcze kilka rzeczy:
>Prowincję warszawską założył 4 grudnia 1909r. św. Klemens M. Hofbauer (mój patron z bierzmowania ).
>Obecnie trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego.
>Wyższe Seminarium Duchowne w Tuchowie obchodzi w tym roku 110-lecie istnienia.
Przedstawię jeszcze, jak wygląda formacja w tymże zgromadzeniu:
Dwa pierwsze etapy formacji kandydatów na kapłanów i braci zakonnych odbywają się wspólnie:
Postulat – trwa jeden rok i mieści się w Bardzie Śląskim.
Postulanci nie noszą jeszcze habitu i nie składają ślubów zakonnych. Poprzez studium, modlitwę i różne zajęcia poznają charyzmat i duchowość redemptorystowską, wprowadzani są w życie we wspólnocie zakonnej i lepiej rozpoznają swoje powołanie.
Nowicjat – trwa jeden rok i odbywa się w Lubaszowej.
Jest to czas modlitwy, pogłębiania relacji z Chrystusem, bliższego poznania życia zakonnego oraz duchowości i zasad życia Zgromadzenia. Kończy się złożeniem pierwszych ślubów zakonnych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz otrzymaniem habitu.
Dla kandydatów na kapłanów:
Studentat – to czas sześcioletnich studiów filozoficzno-teologicznych w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie.
Poprzez studia akademickie, modlitwę, posługi liturgiczne i zaangażowania apostolskie studenci przygotowują się do głoszenia Dobrej Nowiny. Zwieńczeniem tego etapu są śluby wieczyste i święcenia kapłańskie.
Dla braci zakonnych:
Juniorat – trwa 5 lat i przeżywany jest w jednym z domów formacji.
Poprzez modlitwę, naukę i spełnianie różnorodnych posług domowych i apostolskich bracia przygotowują się do złożenia ślubów wieczystych.
Kilka filmów, wartych obejrzenia:
POWOŁANIE: GENESIS - KIM JESTEŚ
"Redemptoryści wczoraj i dziś" (historia zgromadzenia)
"parafia z sercem" - dokument  TVP INFO

Ostatnio edytowany przez GP (2013-12-29 12:55:47)


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#3 2013-06-12 15:49:54

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Redemptoryści

Bardo Slaskie nawet myslalam ostatnio o poszukaniu mieszkania w Bardzie
GP byles tam kiedys?piekna bazylika i mnie zawsze wprawiala w zachwyt szopka


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#4 2013-06-12 16:17:46

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Nie byłem, choć bardzo chciałem.
Miałem tam jechać na rekolekcje 2 lata temu, ale mama uznała, że już mi wystarczy wczasów wakacyjnych.
Ale jak dobrze pójdzie, to będę tam mieszkał od września do 15 sierpnia.


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#5 2013-06-27 22:44:06

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

I zgłosiło się nas 10.
23 września zaczynamy postulat, w nowicjacie dojdzie do nas prawdopodobnie jeszcze Słowak, więc jeśli Bóg da, będzie 11 nowych Redemptorystów.


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#6 2013-06-27 22:46:32

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Redemptoryści

Gratulacje

Offline

 

#7 2013-06-28 07:30:02

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Redemptoryści

Spora grupka ciesze sie ogromnie i do zobaczenia w Bardzie


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#8 2013-06-28 07:51:33

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Redemptoryści

wow!!! GP super!!!


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#9 2013-06-28 08:28:05

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Shikani napisał:

Gratulacje

dziękuję
Jeszcze nigdy nie byłem tak szczęśliwy, jak teraz

Marzenak napisał:

Spora grupka ciesze sie ogromnie i do zobaczenia w Bardzie

to mam nadzieję, że się zobaczymy
już dawno nie było tak dużego rocznika
pamiętam, jak się kiedyś modliłem (gdy zgłaszało się po 4-5 kandydatów), żeby mój rocznik był trochę większy, a wtedy wstąpię; bo nie chciałem zostać sam na koniec (zdarzają się takie sytuacje). Widocznie Bóg wysłuchał moich modlitw


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#10 2013-08-05 12:58:54

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Teraz wiem, że zostałem oficjalnie przyjęty
dziś, o godzinie 11:20 dostałem list z dekretem
Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i wspierają modlitwą, miłym słowem i nie tylko

Ostatnio edytowany przez GP (2013-08-05 14:39:19)


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#11 2013-08-05 13:09:25

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Redemptoryści

Brawo Grzesiu hahahah kamcia ma atak


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#12 2013-08-05 13:11:42

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

hahahah atak z radości?


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#13 2013-08-05 23:05:23

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Redemptoryści

Ale wiecie co spoglądając na to zdjęcie i w  ogóle mino problemów udziela mi się taka wielka radość. Po prostu to tylko świadczy o tym jak powołanie może być czymś pięknym i za razem tajemniczym. Oczywiście nadal będę się modlić żebyś wytrwał w tym co piękne bo nie łatwa droga czeka ;*

Offline

 

#14 2013-09-07 08:55:15

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Wczoraj kolejni kandydaci do
Zgromadzenia Redemptorystów zostali
przyjęci przez o. Prowincjała. Tak więc
w tym roku rozpocznie formację 17
kandydatów!!! Bogu Najwyższemu
chwała a nam radość, że kolejni
odważni ludzie chcą iść głosić OBFITE
ODKUPIENIE. Dziękujemy wszystkim za
modlitwę i bardzo o nią prosimy!


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#15 2013-09-28 23:16:22

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#16 2016-01-19 18:28:19

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Nowa strona WSD Redemptorystów! Zapraszam http://wsd.redemptor.pl/


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#17 2016-02-24 20:56:54

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Film na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego, przedstawiający 20. Konstytucję Zgromadzenia Najświetszego Odkupiciela pt. "Redemptoryści - Misjonarze"

https://www.youtube.com/watch?v=5e3vQCjBj_Y


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#18 2016-05-30 18:47:59

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Mamy 5 nowych kapłanów - redemptorystów
Posłani zostali do: Warszawy, Głogowa, Gliwic, Szczecinka i Petropawłowska.

http://wsd.redemptor.pl/nowi-kaplani-redemptorysci/

http://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/3192174 … wie/154#gt


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#19 2016-08-16 19:16:47

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Pragnę się podzielić z wami kilkoma bardzo ważnymi wiadomościami. 15 sierpnia 2016r. swoją pierwszą profesję złożyło 9 braci, natomiast czystość, ubóstwo, posłuszeństwo i wytrwałość na wieki ślubowało 2 braci. Dzień wcześniej został oficjalnie utworzony międzynarodowy nowicjat Lubaszowa - Podoliniec, do którego zostało przyjętych dziesięciu nowicjuszy - ośmiu z Polski i dwóch ze Słowacji.
Oto linki do relacji, zdjęć i filmików przedstawiających te wydarzenia : http://www.redemptor.pl/lubaszowa-pierw … eriavideo/ http://www.redemptor.pl/tuchow-wieczyst … a-zakonna/ http://wsd.redemptor.pl/wiekuisty-boze/

Ostatnio edytowany przez GP (2016-08-16 19:18:19)


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

#20 2017-05-30 16:11:16

 GP

CSsR

Skąd: Stróżna/Tuchów
Zarejestrowany: 2013-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Redemptoryści

Mamy nowych prezbiterów
Polecam waszej modlitwie Łukasza i Michała

http://wsd.redemptor.pl/cud-w-tuchowie/

http://www.redemptor.pl/dwaj-redemptory … chrystusa/


Nie bój się, wypłyń na głębię - jest przy tobie Chrystus!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

OTO JESTEM, POŚLIJ MNIE!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora