"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-05-15 13:57:55

Agnieszka

Gość

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

Chciałam Wam przedstawić Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, które swój Dom Generalny mają w Mikołowie. To Siostry, które prawie mnie wychowały, to właśnie z nimi zaczęło się moje życie dla Boga i z Bogiem, można powiedzieć chyba nawet, że dzięki nim. Siostry zajmują się opieką nad „osobami cierpiącymi fizycznie, moralnie i duchowo”. Pracują w szpitalach, Domach Pomocy Społecznej, ale również zajmują się dziećmi i młodzieżą, prowadzą przedszkola, uczą w szkołach. Niosą Miłosierną Miłość tam, gdzie jest potrzebna. Siostry składają oprócz czystości, ubóstwa i posłuszeństwa jeszcze jeden ślub, tj. miłosierdzie. Takie kochane Siostrzyczki. Zapraszam na ich stronkę, co prawda jeszcze nie jest dokończona, ale zawsze można się dowiedzieć czegoś więcej. W Galerii (bo niestety tutaj nie umiem wstawić) można zobaczyć dużo zdjęć, również z misji w Afryce, gdzie Siostry również się udzielają i to już od wielu lat.
To już takie moje Siostry, cieszę się, że mam je tak blisko
Siostry organizują rekolekcje i różne dni skupienia, można się zapoznać z terminami no i może akurat ktoś zechce się wybrać

http://www.boromeuszki.katowice.opoka.org.pl

 

#2 2009-05-15 14:17:58

boza_tancerka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

mam ciocięw tym zgromadzeni, ja w sumie też sięz nimi wychowałam, bo w dzieciństwie często bywałam w Ustroniu z moją babcią- ciocia była tam wtedy przełożoną i jeździłam tam do pomocy i od razu na wakacje:-)

 

#3 2009-05-15 14:33:23

Agnieszka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

oj, w Ustroniu to też tyle razy byłam jak się Ciocia nazywa? może znam

 

#4 2009-05-15 15:02:03

boza_tancerka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

Siostra Gabina od Świętej Rodziny- jest już starszą siostrą

 

#5 2009-05-15 15:59:05

Agnieszka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

Mało jest Parafii pod tym wezwaniem zawsze chciałam w jakiejś być ale jakoś do tej pory się nie udało

A tamtej Siostry to nie znam, ale jej predykat mi się bardzo podoba od Świętej Rodziny

 

#6 2009-05-15 18:56:46

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

o w Ustroniu to blisko mnie   z tego co kojarze to w Cieszynie tez są siostry Boromeuszki...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#7 2009-05-15 19:06:47

Agnieszka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

Tak, są Nie wiedziałam, że Tereska mieszkasz tak blisko mnie raczej bo większość to tu chyba z Lublina i okolic?
Siostry w Ustroniu posiadają dom wypoczynkowy i rekolekcyjny

 

#8 2009-07-22 16:08:24

Agnieszka

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

Dziś, w Domu Generalnym, w Mikołowie, Siostry świętują złożenie profesji wieczystej dwóch swoich współsióstr, Eweliny i Agnieszki. Uroczystość bardzo wzniosła i piękna, miałam okazję być tam i widzieć, polecam Siostry Profeski Waszej modlitwie, i życzę Wam odwagi w odpowiedzeniu Chrystusowi "fiat" - pozdrawiam!
Cieszmy się z tymi, których Pan powołał do Swojej wyłącznej służby!

 

#9 2013-02-06 10:45:58

lenka16

Gość

Re: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie

Czy wybiera się któraś z Was na dni skupienia organizowane przez Boromeuszki w dniach 8-10.02 w Cieszynie? Będę tam i cieszę się bardzo.
Wspomnę Jezusowi o całej rodzince z Furty.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora