"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-04-12 20:23:45

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Siostry Elżbietanki

Duchowość Sióstr Elżbietanek prowincji Norweskiej- tzn. Młodzież zakonna

Wewnętrzne usposobienie, w jakim przeżywamy i pełnimy nasze posłannictwo, stanowi duchowość naszego Zgromadzenia.

Duchowość ta przejawia się w tym, kim jesteśmy we wspólnocie duchowej oraz w naszym działaniu apostolskim.

Zasadniczy kształt naszej duchowości nadała Matka Klara Wolff. Jej otwarcie się na Boże wezwanie, przyjęcie i wierność otrzymanej łasce, jej wrażliwość na współcześnie panującą biedę, pragnienie udzielania pomocy tam, gdzie była ona najbardziej konieczna, tworzyły fundament dla rozwijającej się zasadniczej postawy duchowej. Postawa ta kształtowana była szczególnie przez charyzmat, zamiary i cele naszych pierwszych sióstr, przez ich pobożność, jak również poprzez wniesiony do wspólnoty dar, zdolności duchowe i intelektualne.

Matka Klara - jako członkini Trzeciego Zakonu św. Franciszka - przyczyniła się wyraźnie do wniesienia akcentów franciszkańskich do duchowości naszego Zgromadzenia.

Nasza duchowość jest tą wielką siłą, która nadaje naszemu powołaniu i posłannictwu ukierunkowanie, ożywia je, jest pokarmem i światłem.


http://stelisabeth.katolsk.no/MainversionPolish.htm

www.wybrana.blog.onet.pl


http://stelisabeth.katolsk.no/pl/zycie/2008%20profesja%20s%20Veroniki%205.jpg

Ostatnio edytowany przez Służebnica Pana (2009-04-12 20:24:47)


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#2 2009-04-12 20:28:41

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Nowicjuszki mają podobne stroje do moich siostrzyczek

 

#3 2009-04-12 20:40:31

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

fajnie te siostrzyczki są kochane


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#4 2009-04-12 21:39:44

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

nom pięknie- chciałabym to miejsce poznać w realu,
siostry mają też rekolekcje w Polsce jeśli ktoś jest zainteresowany


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#5 2009-05-04 00:10:33

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

Mam nadzieję, że ten wątek ożyje dzięki sr. Pauli
czekamy na więcej informacji


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#6 2009-05-07 19:39:54

sr.Paula

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

+.
To "kolorowe" miejsce to nasza kaplica...a wlasciwie witraz w niej na scianie prezbiterium
Wyglada jeszcze sliczniej gdy na nieszporach swieci przez niego slonce
A zdjecie to pierwsze sluby jednej z nas
Coz moge wiecej napisac...?
Wolalabym pytania na ktore w miare mozliwosci postaram sie odpowiedziec
Nie wiem co Was interesuje...
Choc przyszlo mi do glowy jedno pytanie
Czy wiecie ze cala formacje poczatkowa mozna odbywac za granica??
Bo przyznam sie ze ja tego nie wiedzialam rozeznajac swoje powolanie...zawsze myslalam ze trzeba wstapic w Polsce i dopiero pozniej sie wyjezdza...ale On postawil na mojej drodze kogos, kto mi wszystko wytlumaczyl
A tak wogole kochana Sluzebnico Pana...juz nie raz zapraszalam Zawsze mozesz zobaczyc to miejsce w realu To tylko 2h samolotem (niecale!!) Dluzej zajmie Ci dojechanie w Polsce na lotnisko niz sam lot do nas
No nic....czekam teraz na Wasze pytania...jesli je macie
Z modlitwa i usmiechem
Wasza siostra

 

#7 2009-05-07 20:03:58

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

+

Pytania to ja mam ich dużo
Może pierwsze pytanie co robią Siostry na co dzień?
i może powie nam coś Siostra o formacji?

A tak nawiasem, mówiąc to ma Siostrzyczka rację, że dłużej mi zejdzie podroż na lotnisko niż do Sióstr
na pewno skorzystam z tego zaproszenia ale najpierw czekajką nas rekolekcje w Barcinie


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#8 2009-05-10 15:56:15

sr.Paula

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

+.
Co robimy na co dzien?
Mysle ze nasza posluga nie rozni sie az tak bardzo od poslugi siostr w Polsce.
W Oslo (domu prowincjalnym) jest nas 12
Nasza posluga jest rozna...
Jest siostra pielegniarka...
Sa dwie siostry organistki...
Dwie siostry zakrystianki (w parafii i katedrze)
Sa siostry ktore studiuja...
No i oczywiscie spelniamy wszystkie obowiazki domowe...chyba nie musze wymieniac jakie
Nie zapomnijmy oczywiscie o naszej siostrze kucharce i postulantce, ktora siostrze pomaga bysmy nie chodzily glodne
Aaaa! I jeszcze sa dwie siostry katechetki, ktore ucza w Polskiej szkole Sobotniej
I moze Was dziwic ze tyle poslug a tylko 12 siostr, ale poprostu jedna siostra np. studiuje, jest katechetka i organistka Jedna siostra wykonuje kilka poslug....a potrzeb i tak jest znacznie wiecej!!
Jesli chodzi o formacje to przewaznie kandydatki przyjezdzaja do nas z Polski i juz u nas odbywaja formacje poczatkowa czyli postulat (ktory musi trwac minimum 6 m-cy), nowicjat (ktory zawsze trwa pelny rok) i juniorat (ktory trwa 5 lat) no a po nim sluby wieczyste
Na poczatku gdy przyjezdza kandydatka wiekszosc czasu poswieca ona na nauke jezyka oraz pomaga siostrom w obowiazkach domowych. Poza tym zaczyna sie dla niej poznawanie naszego Zgromadzenia i naszej duchowosci a reszta jej drogi to kieruje Pan Bog przez naszych Przelozonych
Coz jeszcze napisac Chyba na razie tyle wystarczy...Jesli o czyms zapomnialam, albo nie wspomnialam o tym co Was interesuje to piszcie
Z modlitwa i usmiechem
sr.Paula

 

#9 2009-05-10 18:38:32

sr.Paula

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

+.
Mamy jedna Postulantke, ktora juz niedlugo (jak Bog da) zacznie nowicjat
I jedna kandydatke, ktora juz niedlugo do nas zawita
Juz dzis prosze Was o modlitwe za Jedna jak i Druga by byly wierne powolaniu jakim je Pan obdarzyl
Z gory Bog zaplac

 

#10 2009-05-10 18:43:47

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

Zapewniam swoją modlitwę!


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#11 2009-05-10 19:36:16

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Siostry Elżbietanki są przesympatyczne, te które ja znam z Polski . Pamiętam jak uczyły nas piosenki o św. Elżbiecie na rekolekcjach[szkolne]. Jak ja żałuję, że nie poprosiłam o rozmowę z jakąś Siostrą. 
Również pamiętam o kandydatkach.

 

#12 2009-05-10 19:56:19

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

No to jedź do s.Pauli I pogadaj
Zapewniam modlitwę

 

#13 2009-05-10 21:37:41

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

zapraszam możesz się zabrać ze mną


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#14 2009-05-11 06:44:51

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Heheh. Oczywiście Jak tylko mnie puszczą i nazbieram na bilety.

 

#15 2009-05-11 06:56:50

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

to już powoli zaczynaj zbierać


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#16 2009-05-11 08:12:39

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Dobra, to zbieram . Orientujesz się ile muszę nazbierać ? (samolot)

 

#17 2009-05-11 16:51:22

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Ale Cię naszło na pytania Ale to bardzo dobrze

 

#18 2009-05-11 16:57:58

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

bardzo dobrze
właśnie jak to było, ze wlaśnie tam?


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#19 2009-05-12 20:26:43

sr.Paula

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

+.
Ojej, ale sie tu dyskusja rozwinela
Po pierwsze "szukajaca" jak na razie to mozesz przyjechac na rekolekcje w Polsce (ja tam bede ) wiec musialabys miec tylko na bilet tam i z powrotem...o reszte sie nie martw
A teraz odpowiedz dla "Bozej_tancerki" ...nasza Postulantka zacznie nowicjat juz niedlugo
Pozdrawiam Was serdecznie i czekam na rekolekcyjne zgloszenia ("szukajaca" to sie tyczy specjalnie Ciebie ) Bedziemy dwie siostry wiec bedziesz mogla wybrac z ktora z nas bedziesz chciala porozmawiac
Usciski dla Was wszystkich

 

#20 2009-05-13 06:51:58

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Wszyscy już w pracy, a więc przy kolacji zapytam czy mogę . Dojechać pociągiem dojadę, a koszty też dam radę, bo moja mama to sprzedaje bilety na kolei i mamy zniżkę, a więc z tym nie ma problemu .  Mogę więcej szczegółów? [rekolekcje] Dziękuję Siostro

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora