"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#81 2013-05-06 16:24:16

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: dziewczyna a osoba duchowna

szczególnie na oazie jest taki zwyczaj, przytulania się
to zależy od osoby bo jeśli widzę takie dziewczynki, które ślinią się na widok diakona to jestem przeciwna temu, aby sie do niego przytulały. ale jeśli sa to normalne osoby, będace na oazie i przytulają się na powitanie, czy pożegnianie lub składając sobie życzenia, czy to do kolegi/koleżanki, księdza czy siostry to jestem za!!
chodzi nawet o ten gest, że ksiądz, kapłan, przedstawia Ojca, Jezusa. a my wszyscy jesteśmy siostrami i braćmi
zobaczmy ilu z nas ma przekopane w domu, a szczególnie młodzież gimnazjum i te śliniące się dziewczynki, oni potrzebują tez czułości, miłości której w domu nie mają, więc taki zwykły gest przytulenia może wiele pomóc, a nawet uratować np. przed samobójstwem
taka osoba czuje się wtedy kochana
są takie tragiczne przypadki i wtedy człowiek potrzebuje drugiego, potrzebuje przytulenia
wiem, bo wiele razy widziałam na oazie, albo nawet na Lednicy te darmowe przytulenia hahahah
ale to też zleży od człowieka, od jego potrzeb i oczekiwań


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#82 2013-05-06 18:59:35

terestynkaa

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Jak byłam na kursie Filip u spowiedzi/franciszkanin, wtedy pierwszy raz bez konfesjonału/ to ksiądz po spowiedzi też mnie przytulił, jednak ja komfortowo się nie czułam. Mimo, że ja wiem, że nie jestem 'śliniącą się dziewczynką', a kapłan przytula 'po ojcowsku' to i tak wolę Dystans To taka moja, można powiedzieć 'fobia'

 

#83 2013-05-06 19:26:21

Rita

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Ja też mam tak jak terestynkaa- mogę się ściskać i przytulać ze wszystkimi, ale nie z księżmi, po prostu nie lubię i już (z wyjątkiem tych z rodziny, czasem się ściskamy na powitanie, no ale rodzina to rodzina, a nie ksiądz )

 

#84 2013-05-06 20:11:08

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: dziewczyna a osoba duchowna

oaza jednak zmienia hahaha
no i pewnie duzo tez zalezy od środowiska, rodziny no i ogólnie


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#85 2013-05-06 20:38:41

terestynkaa

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Rodzinka to wiadomka
U mnie w Szensztacie jak się żegnamy to się też przytulamy i tu zależy od dziewczyn, niektóre się przytulą do księdza, ja jestem z tych, co podają rękę Ale to dobrze, że jesteśmy tacy inni i tak jak pisała Karmolcia, niektórzy takiego przytulenia potrzebują.

 

#86 2013-05-07 05:08:21

karmolcia

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

kamcia masz rację to takie "zboczenie" oazowe hahaha dla mnie takie gesty mają bardzo duże znaczenie. Ach i należy jeszcze powiedzieć, że wszystko zależy też, od intencji z jaką kapłan nas przytula a jesteśmy to w stanie wyczuć po rozmowie z nim i naszej relacji, jeśli taką mamy. Wiadomo, że do obcych księży no to jakoś tak dziwnie Ale do kapłana, którego uważamy za ojca duchowego i przyjaciela? Nie widzę nic złego

 

#87 2013-05-17 23:14:24

Rita

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

A ja mam takie fajne zdanie, które dziś usłyszałam od księdza na wykładzie, trochę do tematu o tym przytulaniu, ale i ogólnie to tematu, myślę, że fajnie byłoby je odnieść też do innych spraw... I chciałabym je przytoczyć: ,,Kiedy kogoś przytulam, to nadal jestem mężczyzną".
Banalnie proste i mało odkrywcze, ale chyba czasem się o tym nie myśli...

 

#88 2013-05-17 23:46:21

szukajaca Boga

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

To mi brzmi podobnie jak "jestem tylko mężczyzna" choć sens w przypadku kapłana jest tutaj zupełnie (a przynajmniej powinien być ) inny

 

#89 2013-05-18 16:30:31

Rita

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

No właśnie kontekst tego zdania był taki, że ,,jestem AŻ mężczyzną" i generalnie temat trochę zszedł trochę na tematykę relacji, że zakładając sutannę czy habit to nie oznacza, że człowiek wyzbywa się swojej seksualności ona zawsze jest w człowieku, a ksiądz tez człowiek. Pozostaje kwestia tego, że trzeba brać odpowiedzialność za to, co ze swoimi uczuciami czy popędami robimy i dojrzałości.
No i ważne, żeby nie pomylić zauroczenia człowiekiem z zakochaniem w Bogu.

To tak na szybko i skrótowo, najwyżej później jeszcze coś napiszę

 

#90 2013-07-13 10:06:57

fcb :)

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

a co powinna zrobić osoba, która zakochana jest w księdzu i nie wykluczam, że troszkę jest niedojrzała i nie radzi sobie z emocjami? Gdy ta sytuacja trwa kilka lat? osoba wiele księdzu zawdzięcza i wiele się od niego uczy, ale to uczucie całkiem nią zawładnęło?

 

#91 2013-07-13 12:37:37

ania69

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

http://www.youtube.com/watch?v=-JaHMCnDP9k tutaj ojcowie to bardzo dobrze wyjaśniają. mówisz, że jesteś niedojrzała, tzn ile masz lat? jeśli kilkanaście to może być po prostu takie młodzieńcze uczucie, ono minie prędzej czy później, najwazniejsze żeby nie spotykać się z tym księdzem zbyt często (a już na pewno nie aranżować prywatnych spotkań), dystans może przerwać jakąś mocno emocjonalną więź. ale najważniejsze pytanie : mówiłaś mu o tym? jak wyglądają wasze relacje w ogóle?

 

#92 2013-07-13 12:41:28

fcb :)

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

niedługo 19 lat, nie mówiła mu. nie umie się odciąć i nie spotykać, ale przecież mu nie powie, jednak mózg ma

 

#93 2013-07-13 14:18:15

ania69

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

a jak on się zachowuje w stosunku do niej? nic nie zauważa?? to młody ks?
_____________
znam podobny przypadek, tylko że tam było na odwrót, i niestety dobrze się to nie skończyło dla niego. trzeba z tym bardzo uważać, ksiądz to też facet.

Nie piszemy posta pod postem.
Pozdrawiam, R.

 

#94 2013-07-13 15:16:30

fcb :)

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

ks dosyć młody, nie wiem ile dokładnie lat. nie jakiś przystojny przesadnie, dziewczyna nie głupia, nie poleciała na wygląd. on traktuje ją bardzo dobrze - ale wszystkich tak traktuje, on się chyba nie domyśla, ona to ukrywa, bo wiadomo...

 

#95 2013-07-13 15:48:35

ania69

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

hmm ciężka sprawa myślę że ta dziewczyna powinna powiedzieć to na spowiedzi jakiemuś innemu księdzu, niekoniecznie z jej parafii. księża mają doświadczenie w takich sprawach, często się zdarzają

 

#96 2013-07-13 18:19:54

fcb :)

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

a jeśli nie ma odwagi?

 

#97 2013-07-13 19:51:54

ania69

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

niech modli się za tego księdza, aby Bóg uzdrowił jej emocje. w końcu ten ksiądz już wybrał i został zaślubiony Bogu

 

#98 2013-07-28 19:25:21

terestynkaa

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Uważam, że mimo wszystko powinna się odciąć tak będzie lepiej i dla niej i dla tego Księdza.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora