"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2013-02-24 16:03:49

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: forum Barka

a ja osobiście wolę Barkę
i czuję się dobrze, dużo się tam dzieje ciekawych rzeczy, są jakieś nowości i układ graficzny bardziej do mnie przemawia
i tak jak pisze Terestynkaa na furcie jest rodzinnie, ale ja jednak bardziej czuję się członkiem rodzinki Barkowej.
Chociaż jak w każdej rodzinie małe spory się tam zdarzały i zdarzają.
Ludzie mają różne charaktery, jest ktoś spokojny i ktoś bardziej zwariowany. najczęściej konflikty powstają pomiędzy takimi osobami, z powodu zwykłego niezrozumienia drugiej osoby. Chociaż często zdarzają się jakieś sprzeczki pomiędzy osobami które mają podobne charaktery i wtedy to tylko Pan Bóg może pomóc
A na Furcie jest tak spokojnie, rzadko się coś dzieje.
Ja jednak czekam na nowości typu informacje o rekolekcjach, pielgrzymi itp.
Chociaż o pielgrzymce maturzystów dowiedziałam się na Furcie, dzięki Hebronce.

to takie moje zdanie, ale oczywiście każdy ma prawo mieć swoje i czuć się dobrze właśnie tam, gdzie się tak czuje Bo co by się działo gdyby nikt nie miał swojego zdania?!! Myślę, ze świat przestałby istnieć po 2 dniach albo na świecie żyłyby same mumie


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#22 2013-02-24 17:12:57

karmolcia

Gość

Re: forum Barka

Też prawda może też w tym tkwi różnica, że Barka to wielkie forum, a tu jest tak kameralnie myślę, że to rzecz adaptacji

 

#23 2013-02-25 13:41:35

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: forum Barka

ech... coś co mi się podoba na barce... to humory ludzi Ironiczne teksty, jedni piszą konkretnie ironią inni ukrycie... ale strasznie mi się to podoba


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#24 2013-02-25 14:55:09

karmolcia

Gość

Re: forum Barka

No właśnie wiesz, nie każdy lubi ironię.

 

#25 2013-02-25 15:14:30

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: forum Barka

Nie chodzi o lubienie ironii... Ale wiele osób na Barce próbuje w sposób konkretny i nachalny narzucić swoje zdanie. Nie zapominajmy że mądra ironia jest cenna...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#26 2013-02-25 15:57:05

karmolcia

Gość

Re: forum Barka

Oczywiście. Tylko czasem jest jej za dużo

 

#27 2013-02-25 16:34:39

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: forum Barka

dziś zauważyłam po raz kolejny 'wyścigi szczurów' 'po trupach do celu'
ale jak mówi jeden z moich ulubionych świętych, a konkretnie bł. ks. Jerzy Popiełuszko cytując słowa św. Pawła
Zło dobrem zwyciężaj.
a może powinnam sobie zrobić jakąś dłuższa przerwę od Barki? hmmm..

a osoby narzucające swoje zdanie .... na Barce jest ich dużo, a jedną taką osobę znam osobiście co bardzo utrudnia mi kontakt z nią, niestety. I jej jak i innym użytkownikom a zarazem nam samym potrzeba dużo modlitwy


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#28 2013-02-25 16:52:07

karmolcia

Gość

Re: forum Barka

...a poza tym to ja się tam czuję... Głupia i bez wiedzy kolokwialnie i zwyczajnie mówiąc.

 

#29 2013-02-25 19:11:08

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: forum Barka

Nie przesadzajcie... Wyścig szczurów ? Gdzie, w czym ?? Konkrety...
Głupia, niedoceniona ? Czemu ?

Chciałam zauważyć, że wiele osób na barcie w ogóle się nie wypowiada... Nie chce powiedzieć swojego zdania, a potem narzeka... Tworzenie wspólnoty, to nie tylko zarejestrowanie się ale też i wypowiadanie...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#30 2013-02-25 19:40:28

karmolcia

Gość

Re: forum Barka

No właśnie o to chodzi, że się wypowiadałam i nagle przestałam, bo mialam na sobie "wzrok" jednej z moderatorek, która od samego początku traktowała mnie chłodno, a potem bałam się że za dużo się udzielam etc. Tam jest tyle zasad których trzeba przestrzegać że głowa mała...

 

#31 2013-02-25 19:43:07

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: forum Barka

Na rekolekcjach BARKI była poruszana sprawa tego, że nie jesteśmy wspólnotą, ale społecznością forum powołaniowego. Wiadomo, sporo ludzi tam się wypowiada a więc były, są i bedą jakieś nieporozumienia itd., najważniejsze w tym jest to, bym JA zachowywał (a) się jak należy, a o tym jak należy się zachować wie ten, kto idzie za Jezusem, czerpiąc wiedzę z kościoła, Ewangelii... Pan Bóg ciągle kształtuje nas, nawet poprzez takie internetowe spotkanie z 2-gim człowiekiem


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#32 2013-02-25 20:16:19

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: forum Barka

Kasia K, podobno furorę zrobiłaś na spotkaniu, jako spokojna i cicha dziewczyna ? Fajnie...

Ale widzisz, mówisz teraz o tym, że należycie zachowa się ten, kto idzie za Jezusem. A ten kto nie idzie ? To co ... ? Gorszy, zły ? Już na furcie była mowa, o tym że fora katolickie "dyskryminują" osoby nie wierzące...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#33 2013-02-25 20:16:54

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: forum Barka

To moze spotkanie Furty zorganizujmy?


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#34 2013-02-25 20:54:36

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: forum Barka

Me@ napisał:

Kasia K, podobno furorę zrobiłaś na spotkaniu, jako spokojna i cicha dziewczyna ?

Spokojna i cicha to ja byłam szczególnie w sobotę i to z pewnego powodu. Poprostu te rekolekcje i to, co Pan Bóg na nich mi pokazał było dla mnie ciężkie, ale dziękuję Bogu za ten czas zmiany mojego myślenia, że było tak jak On chciał, a nie jak ja chciałam. Teraz widzę, że ten czas, w którym było mi ciężko skierował mnie ku głębszemu nawróceniu. Kiedyś dziwiłam się, że koleżanki na rekolekcjach wspólnoty były jakieś "przybite", teraz sama tego doświadczyłam i mogę tyle powiedzieć, że jeśli Bóg prowadzi, to wychodzi wszystko co jest w naszym sercu, i mimo tego, że takie umieranie dla siebie bywa bolesne, to zawsze po tym jest radość i prawdziwa wolność.

Me@ napisał:

Ale widzisz, mówisz teraz o tym, że należycie zachowa się ten, kto idzie za Jezusem. A ten kto nie idzie ? To co ... ? Gorszy, zły ? Już na furcie była mowa, o tym że fora katolickie "dyskryminują" osoby nie wierzące...

Napisałam, że ten, kto idzie za Jezusem wie jak się zachować, nie napisałam i nie miałam na myśli, że kto nie idzie to jest gorszy, poprostu chodzi o to, by np. nie kłócić się ze sobą. Są różni ludzie na forum, wierzący i niewierzący, wiadomo i tu ważne jest jakie "ja" daję świadectwo, czy np. kłócę się na forum, obrażam kogoś, czy reaguję tak, jak powinnam/ powinienem. Nie wiem czy jasno napisałam


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#35 2013-02-25 21:42:54

karmolcia

Gość

Re: forum Barka

MarzenaK dobry pomysł!

 

#36 2013-02-25 23:04:44

terestynkaa

Gość

Re: forum Barka

Popieram Marzenak Ale teraz może bardziej nad morzem  ?

Ostatnio edytowany przez terestynkaa (2013-04-07 17:33:24)

 

#37 2013-02-26 06:43:52

karmolcia

Gość

Re: forum Barka

Żeby było bardziej sprawiedliwie, spotkajmy się w Polsce Środkowej. Np. W sanktuarium w Licheniu lub na Jasnej Górze

 

#38 2013-02-26 09:26:18

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: forum Barka

Tylko pomyślcie o tym żeby było wam taniej... wiecie noclegi za darmo, lub pół darmo...
Do Lichenia bądź Częstochowy jedzie się praktycznie z każdego miasta z przesiadkami... Dlatego na takie spotkania powinno wybierać się większe miasta, badź miejsca z konkretnym dojazdem...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#39 2013-02-26 15:26:42

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: forum Barka

Teraz każdy będzie pisał, gdzie mu wygodniej, np. terestynkaa mieszka nad morzem i będzie pisała o jakiejś nadmorskiej miejscowości, a prawda jest taka, jak napisała Me@ - powinno się wybrać większe miasto.
Chociaż ja uważam, że takie spotkanie nie dojdzie do skutku - od dwóch lat nie możemy spotkać się na Lednicy, a co tu mówić więcej o spotkaniu np. weekendowym


JAK JUŻ JESTEŚMY PRZY TAKIM TEMACIE:
będę 2marca w Częstochowie, plan mam bardzo napięty i będę tylko 5 godzin, jeżeli ktoś chciałby się spotkać - zapraszam na pw :-)

Offline

 

#40 2013-02-26 19:44:41

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: forum Barka

też będe 2 marca na jasnej Górze - plan mam mniej napięty i będę tam aż 24 godziny


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora