"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2008-10-05 16:36:41

Rita

Gość

Sercanki

http://www.sercanki.opoka.net.pl/

http://www.sercankiwlublinie.katolicki.eu/

Ostatnio miałam okazję poznać to zgromadzenie. Siostry są przecudowne, takie ciepłe i serdeczne
Na tej drugiej stronce w dziale Rekolekcje jest kilka zdjęć z rekolekcji w Lublinie, z których dziś wróciłam. Naprawdę niesamowite wrażenie wywarły na mnie słowa sióstr, uświadomiły mi coś ważnego- Jezus mnie kocha Niby takie oczywiste a jednak... w pewnym momencie w czasie adoracji Pana Jezusa dotarły do mnie Jego słowa: ,,Kocham Cię i zawsze będę cię kochać...".

Powtórzę się: było pięknie

 

#2 2008-10-05 16:39:58

Caritas

Gość

Re: Sercanki

byłam raz na chwilkę u sercanek w Lublinie, tzn. herbatce u s. Amandy ładną tam mają kaplicę...

 

#3 2008-10-05 16:46:39

Rita

Gość

Re: Sercanki

Bardzo ładną, szczególnie jak jest wystawienie Pana Jezusa
A w sobotę wybrałyśmy się do kapucynów na Transitus- po prostu wspaniałe przeżycie, pierwszy raz uczestniczyłam w takim nabożeństwie, było przepięknie

 

#4 2008-10-05 16:55:22

boza_tancerka

Gość

Re: Sercanki

moja przyjaciółka jest w aspiracie Sióstr Sercanek.

 

#5 2008-10-05 18:08:35

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Sercanki

ja od s. Amandy czasami dostaję informację o rekolekcjach u nich w Lublinie, ale niestety jeszecze nigdy nie miałam okazji pojechać... trochę za daleko...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#6 2008-10-05 18:11:00

Caritas

Gość

Re: Sercanki

ja miałam jechać na rekolekcje, ale w ostatniej chwili rodzice powiedzieli, że nie ma mowy...

 

#7 2008-10-05 18:16:24

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Sercanki

wiesz moi od razu powiedzieli że nie mowy... i tak sukces że mnie puszczają chociaż na salezjańskie rekolekcje (a na tych najbardziej mi zależy )... rozmowy o jakiś innych szczególnie takich które są tak daleko to w ogóle sensu nie mają...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#8 2008-10-05 18:19:35

Caritas

Gość

Re: Sercanki

a u mnie to jedynym argumentem jest szkoła...
odległość to nic... w wakacje pojechałam nawet do Gdańska (mieszkam na Lubelszczyźnie)
a to, że jeżdżę na rekolekcje też ich nie za bardzo obchodzi...
koniec of-topu!

 

#9 2008-10-05 18:24:46

boza_tancerka

Gość

Re: Sercanki

jak ja w liceum jeździłam do moich sióstr  to moi rodzice wytaczali argumenty, że szkoła ( jechałam na weekend do Sióstr, ale że niby cały weekend się uczę), byłam sprytna i odpisywałam z dziennika moje oceny- były dobre i bardzo dobre, tróje z matmy - ale to wystarczało. Drugim argumentem były pieniądze, że dojazd kosztuje:-) a moje Siostry są pod Zawierciem( to wcale nie tak daleko ode mnie:-)), najlepsze było to, że moi rodzice są dobrze sytuowani tylko nie chcieli mi dać pieniędzy, więc ja sama sobie zbierałam z kieszonkowego:-) potem jak już byłam pełnoletnia nie mówili nic, teraz też już nic nie mówią, w końcu mimo tego, że poważnie zachorowałam to widzieli, że byłam szczęśliwa w zakonie.

 

#10 2008-10-05 18:39:42

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Sercanki

boza_tancerka napisał:

moja przyjaciółka jest w aspiracie Sióstr Sercanek.

Chodzi Ci o Natalkę??

 

#11 2008-10-05 20:04:23

boza_tancerka

Gość

Re: Sercanki

tak o nią:-)

 

#12 2008-10-05 20:34:41

Rita

Gość

Re: Sercanki

Wiecie, jak w piątek jechałam do Lublina to prawie z przymusu... Jechałam na ,,przyzwoitość"- po prostu było mi głupio, bo zadeklarowałam się że będę i tak kogoś wystawiać to nie za bardzo... Całą drogę zastanawiałam się, czy może wrócić się i pojechać z powrotem do domu, ale było mi po prostu głupio i ze względu na siostrę Amandę i ze względu na rodzinę- docinków (jak ich znam )nie byłoby końca- tyle lat zna zakonnice a teraz od nich ucieka Ale kiedy tylko weszłam do domu sióstr pomyślałam: ,,Niech się dzieje, co chce". I rzeczywiście się działo... W tej chwili nie wiem jak mogłam się tak wahać, nie żałuję ani jednej sekundy którą tam spędziłam...
W końcu ,,Miłość Chrystusa przynagla nas..."

 

#13 2008-10-05 22:23:13

Caritas

Gość

Re: Sercanki

ja tak miałam z wyjazdem do Gdańska... jechałam na rekolekcje do Betanek (też przez przyzwoitość - miało nas być 3 ze Świdnika, dzień przed wyjazdem się dowiedziałam, że tamte dwie nie jadą, więc stwierdziłam, że wypada, żeby chociaż jedna z nas była jako "reprezentacja"...) Przypuszczałam, jak będę się tam czuła źle, ale modliłam się, żeby Pan Bóg nie dał mi się opierać na samych uczuciach, żeby dał mi jakiś konkretny, wyraźny znak... Całe rekolekcje miałam ochotę po prostu się spakować i pojechać (dwie dziewczyny zrobiły to już drugiego dnia...), ale wiedziałam, że ja nie mogę tak zrobić, że to jakbym się poddała... I oto ostatniego dnia (wieczorem wyjeżdżaliśmy) mieliśmy trochę wolnego czasu na Starym mieście... Łaziłam z dwiema dziewczynami, aż w pewnym momencie patrzę, a po drugiej stronie uliczki jakaś siostrzyczka idzie, przyglądam się jej, i błysną mi na jej piersiach... srebrny, nazaretański krzyżyk!! Trzeba było zobaczyć moją reakcje... Miałam ochotę po prostu skakać ze szczęścia Od tamtego czasu jeszcze mocniej wierzę w znaki
Znowu of-top....

 

#14 2008-12-01 22:24:09

Amanda

Gość

Re: Sercanki

Zapraszamy na rekolekcje do Biecza , które odbędą sie juz niebawe 12-14 grudnia

 

#15 2009-01-03 23:00:41

mo

Gość

Re: Sercanki

Chwała Najświętszemu Sercu Jezusowem !
Ja znam siostry Sercanki często jestem ich gościem w domu . Mogę powiedzieć, że siostry są bardzo miłe i takie kochane… Panuje tam rodzinna atmosfera . Tak zgadam się z tym, że siostry mają piękna kaplice. Rekolekcje u Sercanek są wspaniałe, mam nadzieje, ze jeszcze kiedyś będę mogła uczestniczyć w rekolekcjach u Sercanek 
Pozdrawiam Z Panem Bogiem

Ostatnio edytowany przez mo (2009-01-03 23:02:20)

 

#16 2009-01-25 15:20:29

maden

Gość

Re: Sercanki

dziewczyny!!też znam Natalkę która wstąpila do sercanek,miała do mnie napisac ,czekam na list.gdyby któraś predzej z nia miała kontakt to pozdrówcie ja od mamy karoli z józefitek

 

#17 2009-02-02 22:55:53

Amanda

Gość

Re: Sercanki

dzisiaj 2 II w święto Ofiarowania Pańskiego siostry aspirantki zostały przyjęte do postulatu. Pamietajmy o nich w naszych modlitwach

 

#18 2009-02-03 11:11:25

boza_tancerka

Gość

Re: Sercanki

s Amondo jak wszystko pójdzie dobrze to 9 będę jecha do Biecza żeby spotkac się z Natalką:-)

 

#19 2009-02-03 12:33:47

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sercanki

Ja z chęcią poznam kiedyś bliżej siostry Sercanki...ale to po maturze... na razie z trudem znajduje czas dla Sióstr MB Miłosierdzia...mam nadzieję,że w czerwcu bądź sierpniu będą jakieś rekolekcje

 

#20 2009-02-04 20:14:19

mo

Gość

Re: Sercanki

Siostry Sercanki organizują też rekolekcje w Łodzi w drugą sobotę każdego miesiąca. Pozdrawiam

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora