"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#41 2009-05-02 16:09:32

mo

Gość

Re: Sercanki

Bardzo ładne te zdjęcia a to drugie z relikwiami św. Franciszka

Ostatnio edytowany przez mo (2009-05-02 16:14:09)

 

#42 2009-05-02 18:00:50

szukajaca Boga

Gość

Re: Sercanki

Tak... i ten krzyż mi się podoba

 

#43 2009-05-02 19:16:53

mo

Gość

Re: Sercanki

Tak tek krzyż jest piękny i mi też się podoba

 

#44 2009-05-02 19:24:52

szukajaca Boga

Gość

Re: Sercanki

Swoją droga piękne jest życie zakonne...jak róża...

 

#45 2009-05-02 19:33:17

Rita

Gość

Re: Sercanki

Dobre porównanie... Róża jest piękna... Ale nie ma róży bez kolców...

 

#46 2009-05-02 21:23:30

Dinos

Gość

Re: Sercanki

Wiecie ... Jak pierwszy raz pojechałam do sercanek na sylwestra, to wydawało mi się tam wszystko takie idealne. Każda siostra, była po prostu idealna, żadnej kłótni, sprzeczni po prostu niczego. No chodź trochę mi się welony nie podobały, bo stwierdziłam, ze jak bym szła z jakąś sercanką na pielgrzymkę, to bym jej tam telewizor wpakowała ... ale, na szczęście moje drugie rekolekcje nie były już takie idealne, a wręcz przeciwnie - ciągle coś było nie tak. Ale dzięki temu, jeszcze bardziej KOCHAM Najświętsze Serce Pana Jezusa

 

#47 2009-05-03 10:02:38

szukajaca Boga

Gość

Re: Sercanki

haha dobre myślę, że telewizor by się nie zmieścił chyba, że taki mały a mi sie podobaja te "podniesienia" tak jak u Albertynek... cos takiego "innego" niż zwykły welon

 

#48 2009-05-03 11:59:24

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Sercanki

i co szukająca Boga dowiedziałaś się czemu S. Elekta ma inny krzyż?


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#49 2009-05-03 12:36:49

szukajaca Boga

Gość

Re: Sercanki

nie bo nie byłam na skupieniu teraz... ale właśnie może Sercanki z Łodzi odpowiedzą ?? mamy w końcu fachową załogę na furcie

P.S. napisałm do Sióstr na gadu w tej sprawie

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2009-05-03 12:40:22)

 

#50 2009-05-03 12:41:16

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sercanki

No mamy.. Trzeba się było o to zatroszczyć Szukająca Boga będziesz na skupieniu sobotnim???? Ja chyba się pojawię

 

#51 2009-05-03 13:06:34

Szukająca

Gość

Re: Sercanki

Bardzo podoba mnie się drugie zdjęcie. Cudne jest!

 

#52 2009-05-03 13:14:13

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Sercanki

pięknie


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#53 2009-05-03 13:46:09

szukajaca Boga

Gość

Re: Sercanki

Odpisała mi sister tak :
"Nie umiem na to pytanie odpowiedzieć. Muszę zapytać s. Elekty. Wszystkie nosimy jednakowe krzyżyki. W pracy przy chorych nie nosimy ich na wierzchu aby nie uderzać chorych przy pochylaniu sie nad nimi. Nie jest to jednak zabronione jeśli któraś Siostra chce to może nosić. Może ktoś S. Elekcie ofiarowal ten krzyz i otrzymała od Matki pozwolenie aby go nosić w czasie pracy. ( to tylko mój domysł). Niedawno widzialam się z Siostrą i miała na habicie krzyż taki jak wszystkie Siostry. Gorąco pozdrawiam. S. Chrystosława:)"

 

#54 2009-05-03 20:58:01

mo

Gość

Re: Sercanki

Mi osobiście bardzo podobają się welony sióstr może właśnie dla tego, że są tak rzadko spotykane

 

#55 2009-05-09 21:40:11

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sercanki

Hmmmm... poznałam dziś w realu nasze kochane  ss Sercanki z Łodzi
Chciały Siostry komentarz więc to czynię Postaram się to uczynić w krótkich lapidarnych zdaniach, gdyż jak naucza s.Ezechiela "do wszystkiego trzeba z umiarem" (zdanie wyrwane z kontekstu)

Siostry robią kawał dobrej roboty w Domu Opieki, który prowadzą Przy tym nie tracą uśmiechu, który zawsze jest na ich ustach
Tutaj szczególne pozdrowienia dla s."Agentki"- tudzież "Informatorki"
P.S. Siostro!
Pietruszka dobra praktycznie do wszystkiego A na Stawach Jana nic nie robią Nie dobry informator

Co wyniosłam z tego spotkania?!?!? .... Hmmm... Bardzo wiele..hehe min. dużo folderków z informacjami o rekolekcjach, przepełniony brzuszek i "uśmiech od ucha do ucha" ( mniej więcej taki : )

Podsumowując moje tudzież wywody : Chwała Najświętszemu Sercu Jezusowemu, że mogłam tam być i poznać te suuuper Siostry Mam nadzieję,że niedługo Siostry będę mogła znów odwiedzić i mnie nie wyrzucą po tej relacji

Jak coś to można zgłaszać się do mnie po folderki informacyjne

 

#56 2009-05-09 21:45:52

mo

Gość

Re: Sercanki

Chwała Najświętszemu Sercu Jezusowemu!

Promyczku bardzo ciekawie to opisałaś

 

#57 2009-05-09 21:52:46

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Sercanki

Chwała na wieki! +

Widzę Promyczku, że spotkanie się udało- musisz chyba częściej odwiedzać Siostry
to ja też się pochwalę, bylam dziś w Lublinie w odwiedzinaach u s. Amandy
choć byłam na "chwilę" wyszlam taka przepełniona radością, spokojem- aż chce się tam wracać
s. Sercanki są kochane wszystkie bez wyjątku
to ode mnie tyle

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Służebnica Pana (2009-05-09 21:53:46)


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#58 2009-05-09 21:55:31

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sercanki

No i przynajmniej teraz wiem po spotkaniu z Siostrzyczkami jak się odpowiada na sercańskie pozdrowienie

Mo!

Wena mnie złapała... miałam pisać wierszem ale sobie odpuściłam ale dzień minął miło..zapomniałm o maturce na moment:)

 

#59 2009-05-10 09:25:58

szukajaca Boga

Gość

Re: Sercanki

Buuuuuuuuuu a mnie tam nie było

Tez uważam, że Siostry sa świetne

 

#60 2009-05-10 12:07:43

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Sercanki

Ale byłaś duchem i w naszych myślach A nawet słowach :

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora