"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

#1 2008-10-08 15:06:47

Jezusowa duszyczka

Gość

Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

8 października

"Duch Mój będzie regułą życia waszego. Życie wasze ma być na Mnie wzorowane,
od żłóbka aż do skonania na krzyżu. Wniknij w tajemnice Moje i poznasz przepaść miłosierdzia Mojego ku stworzeniom i niezgłębioną dobroć Moją – i tę dasz poznać światu."

(Dz. 438).

 

#2 2008-10-10 15:48:30

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

ojej.... zapomniałam na wczoraj... przepraszam..

10 października- Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Dziś usłyszałam głos w duszy: O, gdyby znali grzesznicy miłosierdzie Moje, nie ginęłaby ich tak wielka liczba. Mów duszom grzesznym, aby się nie bały zbliżyć do Mnie, mów o Moim wielkim miłosierdziu (Dz. 1396).

 

#3 2008-10-11 20:36:53

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

11 października- Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

"Przyobiecał Bóg wielką łaskę – szczególnie tobie i wszystkim, którzy głosić będą
o tym wielkim miłosierdziu Moim. Ja sam bronić ich będę w godzinę śmierci, jako swej chwały (…). Kiedy dusza wysławia Moją dobroć, wtenczas szatan drży przed nią i ucieka
na samo dno piekła." (Dz. 378).

 

#4 2008-10-12 14:23:52

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

12 października    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

"Duszom, które uciekać się będą do Mojego miłosierdzia, i duszom, które wysławiać
i głosić będą innym o Moim wielkim miłosierdziu, w godzinę śmierci postąpię z nimi według nieskończonego miłosierdzia Mojego." (Dz. 379).

 

#5 2008-10-15 18:08:06

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

wiem, że to miały być myśli na każdy dzień roku, ale czasami tak jest, że nie mam czasu wejść na komputer, dlatego proszę jakąś dobrą duszyczkę, żeby się przyłączyła do pisania tego wątku...
Teksty są na stronie www.faustyna.pl

15 października- Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

"Poszłam przed Najświętszy Sakrament, a kiedy zatonęłam w modlitwie dziękczynnej, usłyszałam w duszy te słowa: (…) Ile razy chcesz Mi sprawić radość, to mów światu o Moim wielkim i niezgłębionym miłosierdziu."
(Dz. 164).

Z góry dziękuję

 

#6 2008-10-16 18:19:07

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

16 października- Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

"Czyż sądzisz, żeś dosyć napisała o Moim miłosierdziu? Jest to dopiero jedna kropelka wobec oceanu – to, coś napisała. Jestem miłością i miłosierdziem samym;
nie masz nędzy, która by mogła się mierzyć z miłosierdziem Moim, ani go wyczerpie nędza, gdyż z chwilą udzielania się – [miłosierdzie Moje się] powiększa."
(Dz. 1273).

 

#7 2008-10-17 20:57:13

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

17 października    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

W czasie godziny świętej wieczorem usłyszałam te słowa: Widzisz Moje miłosierdzie dla grzeszników, które się w tej chwili w całej mocy objawia. Patrz, jak małoś napisała
o nim, jest to dopiero jedną kroplą. Czyń, co jest w twej mocy, aby grzesznicy poznali Moją dobroć (Dz. 1665).

 

#8 2008-10-17 22:05:29

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

ojej.. Bóg zapłać Ci, dobra duszyczko

 

#9 2008-10-18 15:34:25

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

18 października    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Ujrzałam Pana Jezusa umęczonego, ale nie przybitego do krzyża, jeszcze przed ukrzyżowaniem, i powiedział mi: Tyś Sercem Moim, mów grzesznikom o miłosierdziu Moim. I dał mi Pan wewnętrznie poznać całą przepaść swego miłosierdzia dla dusz, i poznałam, że to, com napisała, jest prawdziwą kroplą (Dz. 1666).

 

#10 2008-10-19 22:35:59

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

19 października    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

O mój Jezu, przemień mnie w siebie mocą miłości Twojej, abym była godnym narzędziem do głoszenia miłosierdzia Twego (Dz. 783).

 

#11 2008-10-20 12:32:41

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

20 października-    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Kiedy pisałam powyższe słowa, ujrzałam Pana Jezusa pochylonego nade mną – i zapytał: Córko Moja, co ty piszesz? – Odpowiedziałam: Piszę o Tobie, Jezu, o Twoim utajeniu
w Najświętszym Sakramencie, o Twojej niepojętej miłości i miłosierdziu ku ludziom.
– I powiedział mi Jezus: Sekretarko najgłębszej tajemnicy Mojej, wiedz o tym, że jesteś
w wyłącznej poufałości ze Mną; twoim zadaniem jest napisać wszystko, co ci daję poznać
o Moim miłosierdziu dla pożytku dusz, które czytając te pisma, doznają w duszy pocieszenia
i nabiorą odwagi zbliżać się do Mnie (Dz. 1693).

 

#12 2008-10-21 14:48:46

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

21 października    -Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

O, jak gorąco pragnę, aby miłosierdzie Twoje wysławiała każda dusza. (…) Wiem dobrze, o Jezu mój, że mam mówić duszom o Twojej dobroci, o niepojętym miłosierdziu Twoim (Dz. 598).

 

#13 2008-10-22 13:51:50

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

22 października- Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

O Miłości wiekuista, pragnę, aby Cię poznały wszystkie dusze, któreś stworzył. Pragnęłabym się stać kapłanem, mówiłabym nieustannie o miłosierdziu Twoim duszom grzesznym, pogrążonym w rozpaczy. Pragnęłabym być misjonarzem i nieść światło wiary
w dzikie kraje, by duszom dać poznać Ciebie, by dla nich wyniszczona umrzeć śmiercią męczeńską, jakąś Ty umarł dla mnie i dla nich. O Jezu, wiem nadto dobrze, że mogę być kapłanem, misjonarzem, kaznodzieją, mogę umrzeć śmiercią męczeńską przez zupełne wyniszczenie i zaparcie się siebie z miłości dla Ciebie, Jezu, i dusz nieśmiertelnych (Dz. 302).

 

#14 2008-10-23 13:59:25

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

23 października    -Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Jest moim największym pragnieniem, by dusze Ciebie poznały, żeś Ty jest ich szczęściem wiekuistym, aby uwierzyły dobroci Twojej i wysławiały nieskończone miłosierdzie Twoje (Dz. 305).

 

#15 2008-10-24 12:25:59

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

24 października- Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Że Bóg jest nieskończenie miłosierny, nikt temu zaprzeczyć nie może; pragnie On, żeby wiedzieli wszyscy o tym; nim przyjdzie powtórnie jako Sędzia, chce, aby wpierw dusze poznały Go jako Króla miłosierdzia (Dz. 378).

 

#16 2008-10-25 18:27:21

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

25 października    -Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Wieczorem, w czasie benedykcji, zaczęły mnie męczyć takie myśli: czy to wszystko, co mówię o tym wielkim miłosierdziu Boga, nie jest czasami kłamstwem, albo złudzeniem...
i chwilę chciałam się nad tym zastanowić. Wtem usłyszałam silny i wyraźny głos wewnętrzny: Wszystko, co mówisz o dobroci Mojej, prawdą jest i nie ma dostatecznych wyrażeń na wysławienie Mojej dobroci (Dz. 359).

 

#17 2008-10-26 08:01:53

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

26 października    -Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Kiedy przed pójściem na spoczynek wstąpiłam do Pana na dobranoc i przepraszałam Pana, że tak mało z Nim rozmawiałam podczas pobytu w domu, wtem usłyszałam głos
w duszy: Jestem bardzo zadowolony z tego, że nie mówiłaś ze Mną, ale dałaś poznać
duszom dobroć Moją i pobudzałaś ich do miłości Mojej (Dz. 404).

 

#18 2008-10-27 17:27:46

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

27 października    -Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Wieczorem, kiedy pisałam o tym wielkim miłosierdziu Bożym i o wielkim pożytku dla dusz, wpadł do celi szatan z wielką złością i furią, chwycił parawan i zaczął go kruszyć
i łamać. W pierwszej chwili trochę się zlękłam, ale zaraz uczyniłam krzyżykiem znak krzyża świętego, natychmiast bestia się uspokoiła i znikła (Dz. 713).

 

#19 2008-10-28 07:13:04

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

28 października    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

Wyznał mi szatan, że jestem przedmiotem jego nienawiści. Powiedział, że: tysiąc dusz mniej mi robi szkody aniżeli ty, kiedy mówisz o miłosierdziu wielkim Wszechmocnego. Najwięksi grzesznicy nabierają ufności i wracają do Boga, a ja – mówi duch zły – tracę wszystko, ale nadto mnie samego prześladujesz tym niezgłębionym miłosierdziem Wszechmocnego. Poznałam, jak bardzo szatan nienawidzi miłosierdzia Bożego, nie chce uznać, że Bóg jest dobry (Dz. 1167).

 

#20 2008-10-29 15:54:12

Jezusowa duszyczka

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

29 października    Głoszenie tajemnicy miłosierdzia Bożego

O Boże mój, wszystko, co we mnie jest, niech uwielbia Ciebie, Stwórco mój i Panie,
a każdym uderzeniem serca swego pragnę wysławić niezgłębione miłosierdzie Twoje. Pragnę mówić duszom o Twojej dobroci i zachęcać do ufności w miłosierdzie Twoje. Jest to misja moja, którąś mi sam przeznaczył, Panie, w tym i przyszłym życiu (Dz. 1325).

 
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora