"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2010-12-07 11:54:17

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

W życiu nie ma przypadków ! :)

Podczas jednej z rozmów na rekolekcjach (z których właśnie w niedzielę wróciłam) dotarło do mnie, że nic tak naprawdę nie dzieje się bez powodu... A Wy co na ten temat myślicie?


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#2 2010-12-07 13:34:09

szukajaca Boga

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Zgadzam sie Czytając nawet ST sobie to uświadamiam. NP w księdze Tobiasza

 

#3 2010-12-07 15:33:09

dzidziuś

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

tak, może to co teraz napiszę nie powinno być nazywane przypadkiem. otóż kiedy moja siostra wstępowała do klasztoru to miałam wrażenie, że wszystko mi się zawaliło i się nigdy nie podniose, a teraz wiem, że to nie było bez znaczenia dla mnie. ma to wielki wpływ na moje życie i przypadku jak widać w tym nie było

 

#4 2010-12-07 18:08:55

Lusi

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Kiedyś usłyszałam takie mądre słowa : "Przypadek to jest to co przypada od Pana Boga" i rzeczywiście coś w tym jest. Z każdym dniem przekonuję się o tym coraz bardziej i nawet tak mówię że wiele rzeczy dzieje się tak jakby obok mnie bez mojego udziału...
Chwała Panu za to JEGO działanie:)

 

#5 2010-12-08 13:58:17

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

A ja czytałam takie stwierdzenie, że Bóg ukrywa się pod słowem "przepadek" wtedy, gdy nie chce ujawniać swojej obecności Zawsze mnie to bardzo mocno porusza.

Osobiście wiem, że nic nie dzieję się z przypadku, każde zdarzenie, każda chwila ma swój cel. Może nie widać tego w teraźniejszości, czy w bliskiej przyszłości jednak często widać odzwierciedlenie tego w dłuższym czasie. I to jest wspaniałe Może jest to też dowód na to, że On nie zapomina, nie odrzuca, ale pamięta i działa o różnej porze


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#6 2010-12-08 14:29:32

Śliwka

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

tak tylko warto chyba też brać poprawkę n ludzkie wybory- Bóg nam nic nie narzuca, ale On jedynie może wykorzystywać nasze decyzje aby czynić z nich dobro- tak samo jak fakt, że dzieje się nam coś obiektywnie złego, coś przykrego nas spotyka- Bóg nie robi dla nas zła, tylko po prostu potrafi także ludzkei błedy wykorzystywać... czasem jest tak, że zło jest po prostu złem- i zło jest bez sensu... ale Bóg poptrafi je wykorzytsać dla naszego dobra- co absolutnie nie oznacza, że Bóg chce nam zło wyrządzić ( chociaż można mówić o czynś takim jak "dopust Boży"- tak też czasem bywa) więc ja ostrzegam przed takim tłumaczeniem wszytskiego. ale pewnie, gdy coś mi np się złego dzieje, nie zakładam że to Jego wolą była, ale czasem po prostu wyczekuję jak On rozwiązę daną sparwę

 

#7 2010-12-10 15:26:50

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Nie ma przypadków. Widzę to po sobie,bo postawił mi wiele sytuacji i każda z nich uczy mnie czegoś nowego.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#8 2011-03-02 22:58:00

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

W sumie to nie wiem czy to będzie pasowało tu, ale najwyżej niech ktoś to przeniesie

Ostatnio świat zwala mi kłody pod nogi i jest trochę ciężko, ale widzę jak bardzo On się troszczy. Ostatnio zaniedbałam trochę (chyba nawet bardzo...) relację z Nim. Wtedy część wydarzeń w moim życiu przybrało całkiem, mogłoby się wydawać, negatywny obrót. Powstawały sytuacje, które zadziwiały mnie, ale też ogromnie upokarzały. Do tego moja najlepsza koleżanka przestała się nagle do mnie odzywać. Pytałam jej o co chodzi, ale chyba nie chciała powiedzieć, bo dziwnie się wymigiwała. Przypadek, zrządzenie losu, że to wszystko tak nagle? Nie. Dzięki temu widzę jak bardzo On chce żebym była w tych wszystkich wydarzeniach razem z Nim pomimo, że nie jestem w stanie łaski uświęcającej, konfesjonał mnie po prostu woła, a ja długo zbieram się żeby tam iść. Dopóki sama starałam się jakoś radzić z tym wszystkim byłam strasznie przygnębiona i jakaś taka nie do życia. Ale kiedy rozwiązuje teraz te sprawy razem z Nim to pomimo tego mojego grzechu czuję taką ogromną radość w środku, radość z doświadczenia, że tylko On może być moim Przyjacielem. Nie ważne jaki kontakt masz z ludźmi, bo oni i tak Cię kiedyś opuszczą, ale On jest zawsze tuż obok i czeka żeby porozmawiać z Tobą. Jest wręcz spragniony tej rozmowy. I tą relację trzeba pielęgnować najlepiej...

Do tej pory nie rozumiem wielu rzeczy, które działy się i w dalszym ciągu dzieją w moim życiu. Ale On powiedział: "Nie martw się. Jesteś kochana ze swoim grzechem, zostaw to Mnie, a ja już wiem, co z tym zrobić. A teraz raduj się, bo możemy być razem" <3

Przepraszam, że tak chaotycznie, późno już


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#9 2011-03-03 10:04:58

Nomines

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Ja również się przychylę, że w życiu nie ma przypadków, pisałem też o tym na swoim blogu jak ktoś chce dajne linka. (http://t-love.blog.onet.pl/Badz-wola-Tw … 11-02-05,n). Pozdrawiam!

 

#10 2011-03-03 11:54:47

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Mi kiedyś powiedziała koleżanka, która teraz jest w zakonie (jak jej powiedziałam co się wydarzyło),że w chrześcijaństwie nie ma przypadków. Teraz dostrzegam to. To Pan Bóg jest obecny w każdym naszym ruchu, w każdym czynie... i rani Go to, jeśli ludzie przypisują coś przypadkowi, a o Nim nie wspominają.
Podczas rozważań drogi Krzyżowej wg widzeń św.Anny Katarzyny Emmerich natknęłam się na słowa Jezusa:
(...)"Tak wielu używa wszystkich swoich sił, aby się ode Mnie uwolnić, wynajdują preteksty, aby dobrodziejstwa, które im zsyłam,przypisać przypadkowi."(...)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#11 2011-03-17 12:40:36

lenka16

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

"Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię ..."
To zdanie z Biblii zawsze robiło na mnie ogromne wrażenie. Żyję i to nie jest przypadek. Nie byłam pomyłką. To takie wspaniałe!

Moja mama chciała mieć jedno dziecko. Zaszła w ciążę. Było wiele komplikacji i niestety poroniła.
Później pod jej sercem pojawiłam się ja. Znowu przyszły komplikacje. Ale urodziłam się zdrowa jak ryba.
Pamiętam taką rozmowę z mamą. Opowiadała mi o swoim pierwszym dziecku. Zrozumiałam, że gdyby tamto dzieciątko się urodziło to mnie nie byłoby na świecie. Mama powiedziała mi: "Widocznie właśnie ty miałaś przyjść na świat. Jesteś potrzebna Bogu. Może masz jakieś szczególne zadanie?". Popatrzyłam wtedy na nią a ona dopowiedziała szybko: "Nie mówię o zakonie!" Ale w sercu coś przytakiwało, że właśnie o zakon tu chodzi.

Czy to nie wspaniałe, że wszyscy jesteśmy na tym świecie w jakimś celu?

( Przeziębiłam się i leżę od poniedziałku w łóżku, co sprawia że dużo rozmyślam. Pewnie trochę za dużo. )

 

#12 2011-03-17 15:29:03

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Lenko, dziękuję, że podzieliłaś się swoją historią


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#13 2011-03-18 20:41:58

Rita

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Chwała Panu

 

#14 2011-03-18 21:38:38

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Lenko, chwała Panu!

a czy przypadkiem nie jest też fakt, że urodziłam się dokładnie w Wielki Piątek, 14 kwietnia - w rocznicę Chrztu Polski ?

Ostatnio edytowany przez Ania (2011-03-18 21:39:48)


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#15 2011-03-19 08:22:05

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Jak już tak rozprawiamy o tych przypadkach to może co nieco o mnie - mianowicie jak może część z Was wie, bo już to tu pisałam, nalezę do Rycerstwa Niepokalanej, które założył św.Maksymilian Kolbe. Bardzo też lubię św.Klarę - to moja patronka bierzmowania. Pewnego razu zastanawiałam się nad tym wszystkim, dlaczego w sumie wylądowałam w tym Rycerstwie i w ogóle dlaczego ta Klara tak za mną "łazi". I wiecie do czego doszłam? Maksymilian był ze mną już od początku mojego życia chrześcijańskiego, ponieważ chrzest miałam w kościele p.w. św.Maksymiliana Kolbego. To raz. A dwa - urodziłam się 11 sierpnia. A cóż to za wspomnienie w ten dzień? No jasne, że św.Klary

Bardzo dużo sytuacji odkrywa się w późniejszym czasie, ale to bardzo miłe doświadczenie


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#16 2011-03-25 19:21:36

szukajaca Boga

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

to miałaś niezłego motywatora

 

#17 2012-01-03 22:46:49

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Masz rację
Co do tych "sms-ów z nieba" to też wiele razy Pan przez nie wprost do mnie przemówił
Bóg dobija się do nas na różne sposoby, byśmy Go zrozumieli


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#18 2012-01-03 22:54:29

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Smsy z Nieba często są powalające. Nadziwić się nie mogę na jakie sposoby może On przemawiać...


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#19 2012-01-08 11:06:46

dzidziuś

Gość

Re: W życiu nie ma przypadków ! :)

Dokładnie.. Mnie to czasami aż muruje. Pan wie czego nam trzeba!
Tak często czyni wielkie cuda w naszym życiu poprzez takie małe rzeczy. Właśnie to, że je dostrzegamy jest taką wielką łaską. Chwała Ci Panie!

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora