"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-02-15 13:57:59

snoww

Gość

WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

taki pomysł, żeby założyć tutaj wątek, w którym byśmy pisali o jakichś sprawach typu - sprzedam / wymienią / pożyczę / oddam.   - jak ktoś ma jakiąś rzecz którą chcaiłby sprzedać, albo może hccecie po.życzyć coś, to piszcie

Ostatnio edytowany przez snoww (2011-12-07 12:55:14)

 

#2 2011-02-23 19:31:19

szukajaca Boga

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

ja szukam książek św. Edyty Stein "Kobieta. Jej zadania wg natury i łaski" oraz "Byt skończony a byt wieczny". W księgarniach nakład wyczerpany... może ktoś wie jak je dostać?

 

#3 2011-02-28 17:18:45

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

A ja szukam kogoś, kto miałby odsprzedać/oddać grę planszową "Pax et bonum", która została wydana w ramach Małego Gościa


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#4 2011-03-02 16:02:04

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Ale takich dużych deskorolek? Czy takich małych? Dużą bym miała, ale chyba byłby kłopot z przesyłką


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#5 2011-06-02 23:14:32

natka955

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

A ja szukam książki Dzienniczek s.Faustyny Kowalskiej :-)

 

#6 2011-06-03 10:00:23

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Natka coś takiego właśnie posiadam dzienniczek św. Faustyny. To trudna książka, ja mam pierwsze wydanie prosto od Siostry Matki Bożej Miłosierdzia.

A ja poszukuję rekolekcje z... św. Augustyn wydawnictwa M których już nie można dostać, oczywiście odkupię.

Offline

 

#7 2011-06-03 10:32:00

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Natko, Dzienniczek możesz dostać w większości księgarni Również na tych internetowych.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#8 2011-06-03 12:08:50

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Dzienniczek mozna sciagnac w pdf-ie ze strony ZMBM


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#9 2011-06-04 11:02:13

natka955

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Dziękuję Ale taki z internetu , to nie to samo co książka

 

#10 2011-06-23 21:02:48

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Mogę komuś oddać książkę
Z serca błogosławię, stan idealny
"Cena" to pokrycie kosztów przesyłki, ponieważ jest to spora i ciężka książka



PRZYJMĘ
książkę ks. Tomasza "Natchnione życiem"

Ostatnio edytowany przez Hebronka (2012-03-11 15:08:36)

Offline

 

#11 2011-07-20 10:36:07

amaranta

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Hebronka, mam książkę ks. Tomasza "Natchnione życiem". Jeśli chcesz kupić, to daj znać.

 

#12 2011-09-21 20:49:22

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Dal wszystkich kupujących w internetowej księgarni Gloria24.pl!
Mam do oddania kod rabatowy, ważny do końca września. Rabat wynosi 7% (niby niedużo, ale zawsze coś). Jeżeli ktoś kupuje w tej księgarni i ma zamiar zamawiać coś we wrześniu to mogę przesłać kod, bo sama w tym miesiącu nie będę nic zamawiać

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2011-09-21 20:50:04)


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#13 2011-11-01 12:59:44

na_rozdrożu

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

A ja z pytaniem czy ktos posiada większą ilość Pisma Świętego w domu i jest w stanie jedno mi podarować? Ewentualnie odsprzedać. Ceny w księgarniach mnie przerażają a internetowe księgarnie oferują tanią ksiażke tylko drogą przesyłkę a mnie poprostu nie stać:( Mam w domu zniszczony już Nowy Testament a w grudniu mam jechać na rekolekcje a nie posiadam Pisma Świętego. Może być jakieś stare, używane itd byle było jednotomowe i posiadało wszystkie ksiegi. Proszę o pomoc.

 

#14 2012-01-12 15:30:44

Weronika

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Hmm a ja pomyślałam,że można by zrobić na forum taki bookcrossing

Ktoś ma jakieś książki,które nie są mu teraz potrzebne,ale nie chce ich sprzedawać,ani oddawać,więc może je wypożyczyć

Czaicie o co mi chodzi?

np.
ja mam do wypożyczenia 3 książki:
"Chata"-William P.Young
"Moje Ewangelie"- Eric-Emmanuel Schmitt
"O naśladowaniu Chrystusa"- Tomasz a Kempis

Tyle na razie przychodzi mi do głowy,ale jak poszukam to znajdę jeszcze parę fajnych pozycji,których tytułów dokładnie nie pamiętam

I jeżeli jest ktoś chętny to ja mogę taką książeczkę mu wysłać,a ta osoba po przeczytaniu może przesłać ją dalej,jeśli będzie ktoś chętny,albo odesłać do mnie.
Ja tych książek nie chcę stracić,ale chętnie je wypożyczę,bo po co mają bezczynnie leżeć?

Jeżeli pomysł się Wam podoba to czekam na wasze książkowe propozycje
Ja sama wieczorem dopiszę jeszcze kilka pozycji

 

#15 2012-01-12 18:23:18

karolkamo

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Tą książkę Kempisa mam osobiście w domu, ale może mogłabyś Weroniko coś powiedzieć więcej na temat tych dwóch pozostałych pozycji? Może bym się na coś skusiła? Bo ostatnio bardzo dużo czytam i chętnie bym poczytała jedną albo drugą albo dwie

pozdrawiam!

 

#16 2012-01-12 19:28:59

Weronika

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu , Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.

"Chata" to piękna historia o tym , jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy.Będziecie chcieli, żeby wszyscy przeczytali tę książkę!


Mnie osobiście ta książka nie zachwyciła ale wiele osób,a właściwie jakieś 99% jest pod jej ogromnym wrażeniem i daje jej wysokie miejsce wśród swoich osobistych pozycji.Warto ją przeczytać,może znajdziesz tam coś dla siebie

Moje Ewangelie

Eric-Emmanuel Schmitt powraca w swojej nowej książce do wątków poruszonych w "Ewangelii według Piłata". Przedstawia swoją wizję dramatu dwóch bohaterów: Chrystusa i Poncjusza Piłata. Pierwszy na kilka dni przed śmiercią przeżywa moment zwątpienia. Drugi szuka racjonalnych wyjaśnień cudu. Obaj stają wobec tajemnicy. W swojej nowej książce Schmitt zadaje pytanie o sens i celowość ludzkiego życia. Czy są nam one dane z góry, czy też powinniśmy je odnaleźć sami? "Moje Ewangelie", podobnie jak poprzednie książki Schmitta, nie schodzą z francuskich list bestsellerów.

i fragment z tejże książki:
“Dziś wieczór mógłbym być gdzie indziej. W domu, którego nie mam, czekałaby żona, której także nie mam, a w drzwiach, zachwycone, że znów widzą ojca, kędzierzawe i uśmiechnięte maluchy. Tymczasem na co mi przyszło: czekać w tym ogrodzie na śmierć, która przejmuje mnie strachem”.


Tą książkę osobiście polecam,bardzo zmieniła moje spojrzenie na Ewangelię,w której zbyt wiele emocji nie ma naprawdę warto ją przeczytac,gorąco polecam!

Ej dziewczyny...a Wy nie macie czegoś ciekawego do poczytania...No weźcie

 

#17 2012-01-12 20:33:03

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

"Chata"... Z chęcią bym ją przeczytała Ale ostatnio brak czasu

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2012-01-12 20:37:32)


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#18 2012-01-15 17:33:09

Rita

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Weronika napisał:

Hmm a ja pomyślałam,że można by zrobić na forum taki bookcrossing

Można by Pomysł mi się podoba, sama chętnie się zaangażuję, jak tylko ogarnę trochę sesje Często jest tak że człowiek szuka jakiejś książki i nie może odnaleźć w księgarniach/antykwariatach/bibliotekach/aukcjach. Fajnie byłoby zrobić osobny wątek, gdzie każdy, kto będzie chciał wziąć udział w akcji będzie mógł napisać, co ma do pożyczenia


A ja robiąc porządki w domu znalazłam kilka drobiazgów, które mam do oddania, może komuś się przydadzą Są to głównie obrazki religijne, ale nie tylko

-1 cudowny medalik
-1 dziesiątka różańca ,,misyjna" (czyli taka kolorowa)
-obrazek ze św. Stanisławem Kostką
-obrazek ze św. Bratem Albertem (nieco podniszczony)
-obrazek z kard. Wyszyńskim
-obrazek z św. Z.Gorazdowskim
-obrazek z bł. Marią od Męki Pańskiej
-2 obrazki z Matką Bożą Częstochowską
-obrazek z Matką Boza Fatimską (rozmiar widokówki)
-4 obrazki Bożonarodzeniowe (różne)
-zakładka z figurą św. Kazimierza
-kartka pocztowa z Benedyktem XVI
-folderek o SS Klaweriankach
-folderek o Misjonarkach Szkoły (dominikanach bezhabitowych)
-folderek z tajemnicami różańca, jak odmawiać różaniec (taki raczej bardziej dla dzieci)
-orędzie Benedykta XVI na 23 ŚDM-2008 (taka mini-książeczka)
-czasopismo ,,Echo z Afryki i innych kontynentów" numery: 10/2010,12/2010,2/2011, 5/2011, 10/2011, 11/2011, 12/2011, 01/2012, 02/2012

A z takich innych rzeczy mam jeszcze do zaoferowania:
-struny do gitary: E-6,
-6 kompletów czarnych literek samoprzylepnych, wielkości ok 2 cm (tak na oko, bo nie mam czym zmierzyć ); mam jeszcze nieco mniejsze literki, ale to jest trochę rozkompletowany komplet, ale jeśli komuś są potrzebne, to też się podzielę


Wszystkich, którzy chcieliby przygarnąć któryś z powyższych drobiazgów zapraszam do kontaktu na PW

Ostatnio edytowany przez Rita (2012-02-23 13:34:10)

 

#19 2012-01-15 20:57:33

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Masz jeszcze te zakładki i obrazem z Frankiem? A te struny to do klasyka czy akustyka?


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#20 2012-01-15 21:03:40

Rita

Gość

Re: WYMIANA / WYPOŻYCZALNIA / SPRZEDAŻ / DAROWIZNY :)

Tą powyższą listę uaktualniam, kiedy ktoś coś sobie zaklepie Struna jest do klasyka, Franciszek jest i zakładki też

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora