"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2012-08-16 16:52:29

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Luxy!!!! <3 <3 <3 Kocham ich!


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#22 2012-10-30 22:29:04

Miriam

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Ja jestem na nie. Dla mnie metal to metal, nieważne czy chrześcijański czy nie. Bo muzyka jest ta sama i działa w ten sam sposób.
Pracuję nad świadectwem dotyczącym właśnie ciężkiej muzyki, niebawem je wrzucę na forum, więc już tu się nie będę powtarzać

 

#23 2012-10-31 12:56:09

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Miriam napisał:

Ja jestem na nie. Dla mnie metal to metal, nieważne czy chrześcijański czy nie. Bo muzyka jest ta sama i działa w ten sam sposób.

Niby w jaki?  Przepraszam,ale nie można powiedzieć,że tylko taka muzyka działa źle. Tak samo można powiedzieć techno,pop czy disco polo.
Jeden słucha tego drugi tamtego.
Także ja absolutnie się z tymi słowami nie zgadzam.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#24 2012-11-02 20:58:34

Miriam

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Veronika napisał:

Miriam napisał:

Ja jestem na nie. Dla mnie metal to metal, nieważne czy chrześcijański czy nie. Bo muzyka jest ta sama i działa w ten sam sposób.

Niby w jaki?  Przepraszam,ale nie można powiedzieć,że tylko taka muzyka działa źle. Tak samo można powiedzieć techno,pop czy disco polo.
Jeden słucha tego drugi tamtego.
Także ja absolutnie się z tymi słowami nie zgadzam.

A czy ja gdzieś napisałam, że TYLKO taka muzyka działa źle?

Swoje zdanie na temat tej muzyki opieram na własnym doświadczeniu i na opinii egzorcystów. Jeśli chcesz, to zainteresuj się tematem, poczytaj co mają do powiedzenia lub odwieź jakiegoś egzorcystę to Ci opowie.

 

#25 2012-11-02 22:24:09

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Kiedy ks. egzorcysta dowiedział się, że słucham Luxów to stwierdził, że oni nie mają negatywnego wpływu...


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#26 2012-11-03 18:10:25

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Hm.. Wielu moich znajomych "księży" słucha także " takiej muzyki" opre się na wyżej wymienionej Luxtorpedzie, 2TM2,3 czy Anastasis. Także nie rozumiem nadal,dlaczego chrześcijański rock i metal miałby być zły.
Nie lubię kiedy ktoś uznaje coś za złe,nie mając o tym pojęcia.
Miriam dla Ciebie być może ta muzyka źle działa na innych,na innych źle działa wymieniony rap.

Ostatnio edytowany przez Veronika (2012-11-03 18:12:59)


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#27 2012-11-03 18:16:01

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Chrześcijański metal i rock

ja osobiście bardzo lubię Anastasis Chcę tak jak On
wiadomo, że nie słucham codziennie takiego gatunku muzyki, ale często do tego wracam
na co dzień wolę coś spokojniejszego np. TGD, WMU albo FPS


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#28 2012-11-03 22:10:24

Miriam

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

W chrześcijańskiej muzyce tego typu nie chodzi o to, że tekst jest zły, bo wiele takich tekstów jest bardzo wartościowych. Chodzi o muzykę samą w sobie, o dźwięki. W tej sprawie odsyłam właśnie do książek, bo specjaliści lepiej się na tym znają, ja mogę coś pokręcić. A i ja znam księży, którzy słuchają mocnej muzyki, ale wynika to po prostu z ich niewiedzy an ten temat. Myślę też, że trudno jest to ogarnąć i łatwiej machnąć ręką, ze to bzdury. Ja się nauczyłam, żeby "unikać wszystkiego, co ma choćby pozór zła" i tego się trzymam. Skoro ludzie mają wątpliwości, czy taka muzyka jest ok no to chyba coś w tym jest.
Veronika, masz rację, słuchanie zwyczajnego metalu na pewno miało jakiś wpływ na moje odczucia do metalu chrześcijańskiego. Ale akurat tutaj powołuje się raczej na to, co mówią inni.
Już chciałabym zakończyć swoją opinię na ten temat, nie chcę żeby z tego wynikła jakaś ostrzejsza dyskusja. Takie jest moje zdanie, a co z tym zrobicie, to Wasz wybór i żeby nie było to nie chcę nic nikomu mawiać na siłę, bo puki samemu się nie zrozumie, to to się wydaje przesadą, ale tak nie jest

 

#29 2012-11-04 14:32:32

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Miriam napisał:

. A i ja znam księży, którzy słuchają mocnej muzyki, ale wynika to po prostu z ich niewiedzy an ten temat.
Już chciałabym zakończyć swoją opinię na ten temat, nie chcę żeby z tego wynikła jakaś ostrzejsza dyskusja. Takie jest moje zdanie, a co z tym zrobicie, to Wasz wybór i żeby nie było to nie chcę nic nikomu mawiać na siłę, bo puki samemu się nie zrozumie, to to się wydaje przesadą, ale tak nie jest

Niewiedzy? Słuchają,lubią i tyle.
Dla mnie takie stwierdzenie, że ktoś nie wie,nie rozumie to lekka przesada.
Ale co mamy zrozumieć?
Ja tą muzykę lubię,słucham i będe słuchać.
Pewnie nie jakiegoś slayera, disturbed czy slipknota,ale zwykłego rocka, a wydaje mi się,ze ta dyskusja właśnie do tego zmierzała.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#30 2012-11-05 10:57:30

Miriam

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Veronika napisał:

Miriam napisał:

. A i ja znam księży, którzy słuchają mocnej muzyki, ale wynika to po prostu z ich niewiedzy an ten temat.
Już chciałabym zakończyć swoją opinię na ten temat, nie chcę żeby z tego wynikła jakaś ostrzejsza dyskusja. Takie jest moje zdanie, a co z tym zrobicie, to Wasz wybór i żeby nie było to nie chcę nic nikomu mawiać na siłę, bo puki samemu się nie zrozumie, to to się wydaje przesadą, ale tak nie jest

Niewiedzy? Słuchają,lubią i tyle.
Dla mnie takie stwierdzenie, że ktoś nie wie,nie rozumie to lekka przesada.
Ale co mamy zrozumieć?
Ja tą muzykę lubię,słucham i będe słuchać.
Pewnie nie jakiegoś slayera, disturbed czy slipknota,ale zwykłego rocka, a wydaje mi się,ze ta dyskusja właśnie do tego zmierzała.

A proszę bardzo, słuchaj, to Twoja sprawa

 

#31 2012-11-24 22:29:36

Miriam

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

http://www.youtube.com/watch?v=c6MjcSL5218
Zainteresowanym tematem polecam obejrzeć ten film i pozostałe 2 części. Może komuś się otworzą oczy

Aha, i radzę pilnować głośników, żeby sobie przyciszyć jak są fragmenty piosenek, bo ani one przyjemne do słuchania ani bezpieczne

Ostatnio edytowany przez Miriam (2012-11-24 22:35:22)

 

#32 2012-11-26 11:03:01

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Nie neguję złego wpływu zespołów umieszczonych w filmie, który podałaś. Ale np.

Pneuma - Ojcze nasz
http://www.youtube.com/watch?v=lkq7oWPP … re=related

To też ma zły wpływ?


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#33 2012-11-26 23:27:33

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

W ogóle nie wliczam tu  już nawet 2TM2,3 akustycznie

ps. Sanderka "Ojcze Nasz" to jedna z moich ukochanych piosenek( a w zasadzie modlitwy) Pneumy tuż obok "Bez Ciebie" "Dajenu" i "Jeshua"

Ostatnio edytowany przez Veronika (2012-11-26 23:29:49)


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#34 2012-11-28 00:23:08

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Akustycznie jak akustycznie, ale w wersji "normalnej" A co np. z Litzą? Koleś gra w Luxtorpedzie, zarzuca dość ostrymi riffami, a o wierze i Bogu mówi otwarcie. Gdyby coś z nim było nie tak to raczej mówiłby o tym troszkę inaczej...


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#35 2012-11-28 11:27:12

Miriam

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

sanderka1000 - nie, no akurat tam jest tylko mowa o niechrześcijańskiej muzyce, w sumie mogłam to wrzucić w dziale "Muzyka", nie pomyślałam

 

#36 2012-11-28 12:17:17

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Miriam napisał:

W chrześcijańskiej muzyce tego typu nie chodzi o to, że tekst jest zły, bo wiele takich tekstów jest bardzo wartościowych. Chodzi o muzykę samą w sobie, o dźwięki.

Pisząc o Luxtorpedzie czy Pneumie chodziło mi także o dźwięki.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#37 2012-11-28 13:04:57

Miriam

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

ja już napisałam wcześniej, co miałam napisać na ten temat i nie mam nic do dodania

 

#38 2013-01-04 13:28:15

fugazi

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Chrześcijański rock to tylko zespoły śpiewające o Bogu?!Rozumiem że sa zespoły co o niczym innym nie chcą
śpiewać.I teraz Habakuk,Izrael,P.O.D to zespoły pro chrześcijańskie SoulFly,The Police,Lou Reed-jak polski Perfect.Trzymają się w 4/5 pewnych wartości.Choć jakiś tekst mógł im wyskoczyć.Coś r-n-rollowego.Dalej Beastie Boys,UK Subs,Bob Marley,Nazareth,R.E.M -bliżej Boga niz Szatana i Pink Floyd,Nirwana itp rockowi szaleńcy.Nie będę do tej samej walizy wpychał np-Rolling Stones,Deep Purple-byc może tu juz był ukryty okultyzm.Dalej AC/DC-okultyzmlub satanizm jak BLACK Sabath-SLayer,Sodom,King diamond jawny satanizm
Nie wolno wszystkiego wrzucać do 1 worka.T.Love spiewał niegdyś wiele heretyckich piosenek.A dziś zbliżył się do Boga.nigdy nie byli okultystami...ale rnrollowy amok powodował nijakość.SoulFLy wywodzi się z Sepultury
ktora byla niegdyś satanistyczna a dziś wręcz odwrotnie.SoulFly śpiewał pare piosenek o bogu a nic o Satanie.I trzeba to odróżniać..................................................................................................................................
Polski rock chrzescijański zaczął się od Skaldów,Exodus-polski para chrzescijańskie czy pro wówczas np Daab
a na powaznie zaczęli go Armia ,Houk,Jaffa Namuel póżniej Treb Tutki,Maleo RR,Arka Noego,Raz Dwa Trzy.I cała grupa kapel rockowych,reggowych,metalowych,Christcorowych

 

#39 2013-02-02 19:29:37

fugazi

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Wasze zespoły które odmieniły postrzeganie świata.Chodzi mi o zachwyt,pewne piękno.A nie tylko rzemiosło.Coś co poruszyło mocno serce.A nawet wstrząsnęło.Nazwało Wasze postrzeganie po imieniu lub było
ciekawym twórczym odkryciem!!!

 

#40 2013-02-04 12:16:38

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Może to nie rock,ale ostatnio zachwyciłam się Love Story na nowo.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora