"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-12-29 03:32:18

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Kwestie formalne

Witajcie,

Mam kilka pytań które mnie nurtują, a dotyczą kwestii formalnych. Pozwolę je sobie wypunktować, aby zachować pewien porządek.

1. Czy okres kandydatury można odbyć przy jednoczesnym kontynuowaniu studiów?
2. Czy zawsze trzeba mieć opinię księdza proboszcza ze swojej parafii wstępując do zakonu?
    ( w mojej sytuacji jest wątpliwe dostanie opinii, ze względu na to iż nie pochodzę z rodziny wierzącej i u nas  ksiądz po kolędzie nie bywał; poza tym miejsce mojego chrztu znajduje się od miejsca zamieszkania ok 700 km)
3. Czy lekkie stany depresyjne są przeszkodą aby wstąpić do zakonu?

Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi:)

Offline

 

#2 2011-12-29 07:22:03

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Kwestie formalne

Moim zdaniem, aby wstąpić do zakonu trzeba mieć silną psychikę, w zakonie że tak się wyraże "nie jest tak łątwo". Zdrowie psychiczne jest moim zdaniem fundamentem oczywiście oprócz samego powołania. Opinię księdza chyba zdobędziesz, moja rodzina też jest niewierząca, ja tylko chodziłam do kościoła i bez problemu dostałam papiery. Bo raczej bez opinii nie da się chyba, że można jeszcze katechety. Na pierwsze pytanie nie umiem odpowiedzieć.

Offline

 

#3 2011-12-29 10:20:38

szukajaca Boga

Gość

Re: Kwestie formalne

Mi się wydaje, że kandydaturę się właśnie odbywa przed wstąpieniem, a więc np. kończąc studia a potem wstępuje się do aspiratu/postulatu... A skoro siostry będą wiedziały jaka jest Twoja sytuacja rodzinna (bo musisz to powiedzieć) to i się domyślą jaka będzie opinia ks. proboszcza A lekkie stany depresyjne można wyleczyć, np. poprzez terapię. Myślę, że jeżeli ten problem będzie uwidaczniał się podczas Twojego pobytu w zakonie to siostry będą próbowały jakoś temu zaradzić, no chyba że już będzie to depresja do leczenia więc lepiej nie zwlekać i iść do neurologa na badanie (chyba, że masz już to za sobą). Poza tym siostry zazwyczaj chcą mieć zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia Tak więc musiałabyś z jakąś siostrą o tym pogadać, nawet mailowo i nie koniecznie ze zgromadzenia do którego chcesz wstąpić, choć to by było najbardziej wskazane Pozdrawiam

 

#4 2011-12-29 17:16:29

Rita

Gość

Re: Kwestie formalne

1. To zależy od zgromadzenia.
2. Raczej trzeba mieć tą opinię, ale tak jak napisała szukająca Boga, musisz przedstawić siostrom swoją sytuację i myślę, że nie będzie problemów. No i myślę, że będzie Ci raczej potrzebny akt chrztu, więc będziesz musiała sie jakoś skontaktować z parafią, w której byłaś chrzczona
3. Szukająca Boga- dokładnie, terapia może bardzo pomóc i myślę, że tym warto się zająć w pierwszej kolejności, żeby umieć pomóc sobie, a potem innym Lekkie stany depresyjne nie są przeszkodą, pojawia się też pytanie, czy to jest jakoś zdiagnozowane przez specjalistę. Siostry w różnych zgromadzeniach różnie patrzą na te kwestie, ale warto pytać u źródeł, czyli interesującego Cie zgromadzenia

 

#5 2011-12-29 18:22:35

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Re: Kwestie formalne

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Na terapii kiedyś byłam i miałam diagnozę, ale było to ponad dwa lata temu i już jest opinia tamta nieaktualna. Ostatnio miałam się zgłosić po nową ale jakoś nie było kiedy (lekarza mam na 2 końcu Polski). Na szczęści odbywałam w międzyczasie terapię, która mi pomogła i jest już o wiele lepiej. Rzadko zdarza mi się zły nastrój.

A mam jeszcze takie pytanie jak się wybiera zgromadzenie, do którego chce się wstąpić, to trzeba się zgłosić do przełożonej generalnej zgromadzenia, czy do odpowiedniej przełożonej prowincjonalnej? Z góry dzięki za odpowiedź

Offline

 

#6 2011-12-29 18:49:47

szukajaca Boga

Gość

Re: Kwestie formalne

Najlepiej to do referentki powołaniowej bo ona się zajmuje powołaniami

 

#7 2011-12-29 18:55:05

 Beatrice

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 75
Punktów :   

Re: Kwestie formalne

Dzięki serdeczne:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
materace koło