"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-10-07 22:15:08

Rita

Gość

Książeczka do nabożeństwa

Temat trochę refleksyjny jak dla mnie...

Czy korzystacie z książeczki do nabożeństwa?

Ostatnio w trakcie poszukiwań książki, wyciągnęłam z biurka moją komunijną książeczkę do nabożeństwa i zaczęłam się zastanawiać, kiedy z niej ostatnio korzystałam. Szczerze powiedziawszy, to nie wiem. Jakoś przestałam z niej korzystać, zapewne po części dlatego, że wizualnie nie jest zbyt atrakcyjna (druk w 1989), po części dlatego, że jest trochę nieaktualna (np. brak tajemnic światła), a litanie miałam umieszczone jako dodatek na końcu śpiewnika...
Przeglądając modlitewnik zdałam sobie sprawę, ze chyba zbyt pospiesznie się z nim rozstałam, myśląc, że to wynalazek, który spełniał swoją rolę dawno temu i ewentualnie po wprowadzeniu języka ojczystego do liturgii, kiedy do kościoła przychodziło się z książeczką i czytało z niej.
W związku z tym postanowiłam zakupić sobie trochę aktualniejsze wydanie modlitewnika (komunijny chcę sobie zachować na pamiątkę, dość, że medalik komunijny zaginął ma w szkole, a różaniec się porwał- niech mi chociaż jedna rzecz zostanie :-) ) i pojawił się problem- jaki wybrać? W sklepach jest naprawdę mnóstwo większych i mniejszych książeczek, ,,wyspecjalizowanych" i takich ,,ogólniejszych".
Może ktoś z Was mógłby coś polecić, jakieś wydanie? Będę wdzięczna za Wasze wskazówki i wszelkie refleksje w temacie książeczkowym

 

#2 2012-10-08 10:52:40

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Książeczka do nabożeństwa

Ja książeczki używam tylko jeśli potrzebny mi tekst Godzinek NMP
A jeśli potrzebuje jakieś modlitwy to raczej zgłaszam się do znajomych sióstr zakonnych

Więc niestety nie pomogę


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#3 2012-10-08 15:25:55

szukajaca Boga

Gość

Re: Książeczka do nabożeństwa

też się kiedyś nad tym zastanawiałam bo są naprawdę przeróżne wydania ale w końcu pozostałam przy swojej komunijnej

 

#4 2012-10-08 19:46:12

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Offline

 

#5 2012-10-12 18:38:25

Rita

Gość

Re: Książeczka do nabożeństwa

Dzięki wszystkim za uwagi i spostrzeżenia
Szukająca Boga- ja jak na razie też zostaję przy komunijnej, mam ostatnio dużo wydatków, a książeczka jaka jest, taka jest- ale jest. Chociaż chciałabym ją wymienić, choćby z tego względu, że wstyd ją wyciągać przy ludziach, jest taka wytarta i trochę przybrudzona- taki urok białego

 

#6 2012-12-06 22:32:53

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: Książeczka do nabożeństwa

Ja to mam chyba ze 4 książeczki,ale ich nie używam,no może z wyjątkiem litanii jakiejś na pokutę zadanej.
Po prostu wstyd mi się posługiwać książeczką,bo u nas tylko babcie się z nich modlą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora