"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#81 2009-07-01 12:20:01

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

wiem, że pewnie tak chciał, ale na prawde tak chciałam tam być może innym razem


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#82 2009-07-01 13:32:29

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Ja następnym razem też spróbuję się wybrać, bo Rodzice już chyba zmiękli i będę mnie puszczać . Mam nadzieję, ale jak na razie tak jest .

 

#83 2009-07-01 14:46:44

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

a ja już za rok 18stka wiec na pewno zmiękną


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#84 2009-07-01 15:25:56

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

to super


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#85 2009-07-01 15:30:21

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

A ja jeszcze 2,5 roku i się nie chwalę . A więc niedługo będziemy Wam śpiewać STO LAT!

 

#86 2009-07-01 15:35:59

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

trzymamy za słowo
ale schodzimy z tematu przywołuje do porządku


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#87 2009-07-01 15:44:45

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Niech Mistrzyni Postulatu nie bije, ale kiedy macie urodziny? Bo jak inaczej zaśpiewam?

Żeby było na temat w miarę:
Kocham Siostry Elżbietanki! 

 

#88 2009-07-01 15:48:14

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

"Świętymi Bądźcie, bo Ja jestem Święty"


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#89 2009-07-01 15:58:29

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Robi się .

 

#90 2009-07-16 16:36:19

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Zmieniłam nazwę wątku, ponieważ Sióstr św. Elżbiety wiele na świecie, a zakładać osobny wątek dla każdej prowincji jest chyba bez sensu. Dziękuję za uwagę, tyle komunikatów .

 

#91 2009-08-16 12:57:08

Meredith

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Wątek się nam zakurzył
Więc może jakieś zdjęcia?

1. Siostry Nowicjuszki z prowincji wrocławskiej [zdjęcie z obłóczyn]
http://www.elzbietanki.archidiecezja.wroc.pl/images/obloczyny/02nowi.jpg

2. S.M. Salomea [zdjęcie z ślubów wieczystych]
http://www.elzbietanki.archidiecezja.wroc.pl/images/profesja_wieczysta/03s.Salomea.JPG

 

#92 2009-08-16 14:31:52

szukajaca Boga

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

śliczne piękne kwiaty mają siostry

 

#93 2009-08-16 14:45:07

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

O to ja muszę się tu przyłączyć . Z obłóczyn, to S. Michalinę znam no i S. Salomea też jest mi znana .
http://img150.imageshack.us/img150/4357/dscf8037.jpg
Po lewej S. Michalina, po prawej S. Bernadeta (starsza)
http://img338.imageshack.us/img338/1340/dscf8061.jpg
Siostra Monika biega .

Później powrzucam jeszcze parę z pielgrzymki .

 

#94 2009-08-16 17:57:00

Meredith

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Oczywiście, że musisz się przyłączyć

NOWICJAT 2009
http://img89.imageshack.us/img89/3306/nowygw.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/1407/now1p.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/3139/now2.jpg
http://img245.imageshack.us/img245/9893/now4.jpg

 

#95 2009-08-16 20:02:12

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Kuchnia, nasza kuchnia już czeka na kucharzy pierwszej klasy .
http://img176.imageshack.us/img176/8463/dscf7750.jpg
Siostra Assumpta po lewej, a po prawej S.Bernadeta
http://img91.imageshack.us/img91/4873/dscf8125.jpg
S. Maksymiliana

 

#96 2009-10-18 15:54:48

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

http://www.elzbietanki.archidiecezja.wroc.pl/images/dzien_elz/01uczestnicy_Dnia_Elzbietanskiego.JPG

Informacje o Zgromadzeniu:

1. Pełna nazwa: Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety; skrót CSSE.

2. Nazwa popularna: Siostry Elżbietanki.

3. Strój: do ubiory zakonnego należą czarny habit (podróże, spotkania - szary habit), czarny welon, medal z wizerunkami św. Elżbiety- patronki Zgromadzenia i Niepokalanej na odwrocie.

4. Charyzmat i sposoby jego realizacji: życie według rad ewangelicznych i służba Bogu w osobach ubogich, chorych, starszych, zwłaszcza w miejscu ich zamieszkania, zgodnie ze słowami: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczyli (Mt 25,40).
Od  początku istnienia Zgromadzenia, miłość miłosierna chorych posunięta jest do granicy poświęcenia własnego życia, zgodnie ze słowami Pisma Świętego: Kto chce znaleźć swe życie straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je (Mt 10,39).

5. Hasło: Przykazuję wam, abyście się wzajemnie miłowali (J 15,17).

6. Ważne daty: Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety została założone 27 września 1842r. w Nysie na Ziemi Śląskiej.
Zatwierdzenie:
-diecezjalne- 4 września 1859r., bp wrocławski Henryk Förster;
-dekret pochwalny- 7 czerwca 1871 r., papież Pius IX
-Stolicy Apostolskiej- 26stycznia 1887r., papież Leon XIII

7. Założycielki- cztery mieszkanki miast Nysa na Ziemi Śląskiej:
Klara Wolff(1805-1853)
Matylda Merkert(1813-1846)
Maria Merkert(1817-1872)
Franciszka Werner(1817-1885)

8. Na terenie Polski jest sześć prowincji: nyska, wrocławska, poznańska, katowicka, toruńska, warszawska. Siostry podejmują posługę również w Czechach, Danii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Izraelu, we Włoszech, na Litwie, w Brazylii, Rosji, na Ukrainie i w Gruzji.

9. Wierni świeccy mogą uczestniczyć w charyzmacie i żyć duchowością Zgromadzenia przynależąc do Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety.

10. Formacja odbywa się na etapie: aspirantury, postulatu, nowicjatu, junioratu.
Aspirantura- ma na celu pomóc w rozpoznawaniu woli Bożej i podjęciu decyzji. Dziewczęta zapoznają się z życiem i duchowością Zgromadzenia przez stały kontakt z Siostrami.
Postulat-trwa od 6miesięcy do 2lat i jest czasem przechodzenia od dawnego sposobu życia do życia we wspólnocie zakonnej. Służy rozeznawaniu powołania, pogłębianiu wiedzy religijnej i zmierza do duchowego wzrostu w Chrystusie.
Nowicjat- trwa jeden rok i jest podstawowym czasem formacji. Służy pogłębieniu osobistej więzi z Chrystusem, przygotowuje do całkowitego oddania się Bogu poprzez złożenie ślubów zakonnych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Nowicjat służy zrozumieniu i docenieniu charyzmatu i duchowości Zgromadzenia.
Juniorat- celem tego etapu formacji jest umocnienie więzi z Chrystusem, by coraz pełniej żyć konsekracją zakonną; teoretyczne i praktyczne przygotowania do służby apostolskiej. Po pięciu latach formacji siostra składa profesję wieczystą, poprzez którą oddaje się Bogu na całe życie.
Każda profeska, aby coraz bardziej lepiej odpowiadać Bożemu powołaniu, jest zobowiązana do formacji stałej, dynamicznej odnowy duchowej i coraz pełniejszej dojrzałości.

11. Do duchowej specyfiki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety należy kult Serca Jezusowego- Źródła miłości pokornej, twórczej i dyspozycyjnej. Od Niego Założycielki i kolejne elżbietańskie pokolenia uczą się całkowitego ukrycia w Bogu, miłości ofiarnej, aż oddania życia. Siostry są włączone do Apostolstwa Modlitwy i Arcybractwa Straży Honorowej.
Szczególnej czci doznaje Matka Boża w tajemnicy Nawiedzenia, z której siostry czerpią umocnienie dla wiary i zachętę do miłości służebnej. Zgodnie z zaleceniem bł. Marii Merkert, Nawiedzenie NMP (31.05) jest szczególnym świętem Zgromadzenia i dniem odnowienia ślubów zakonnych.
Na wzór św. Elżbiety Węgierskiej(1207-1231), która odznaczała się szczególną miłością ubogich pragną dawać świadectwo gotowości i wszystkim udzielać tych darów, jakimi obdarzył je Bóg.

12. Nasze powołanie znajduje swój najgłębszy wyraz spotkania z Bogiem w modlitwie:
-wspólnotowej- Eucharystia, Liturgiczna Modlitwa Dnia, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa, różaniec,
-osobistej- rozmyślanie, adoracja Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa itp.
Nabożeństwa: pierwszopiątkowe i czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, Godzina Święta; sobotnie, majowe i październikowe ku czci Matki Bożej; w marcu ku czci św. Józefa.
Sióstr wymiar duchowy jest kształtowany przez korzystanie z skaramentów św., codzienne czytanie duchowne, skupienie i milczenie, życie wspólnotowe zgodnie z przyjętym planem dnia, w którym przeznaczono odpowideni czas na modlitwę wspólnotową i osobistą, pracę, posiłek, rekreację i odpoczynek.

13. Siostry służą ubogim, chorym, starszym, osamotnionym w miejscu ich zamieszkania oraz oddajemy się pielęgnacji chorych w szpitalach; opiekujemy się ludźmi w podeszłym wieku i dziećmi upośledzonymi i opóźnionymi w rozwoju w domach opieki i zakładach opiekuńczo-wychowawczych; w przedszkolach i szkołach zajmujemy się wychowaniem ogólnym i religijnym dzieci i młodzieży; współpracujemy w religijnej formacji młodzieży i dorołsych.
Odpowiadając na aktualne potrzeby:
-organizują kuchnie dla biednych i udostępniamy pomieszczenia, w którym mogliby spożyć posiłek i przeprowadzić dobrą rozmowę;
-niosą pomoc ludziom bezdomnym, uchodźcom, ludziom chorym na raka, AIDS, narkomanom, matkom samotnie wychowującym dzieci, dzieciom rodzin rozbitych;
-towarzyszą ludziom umierającym w szpitalach i hospicjach.

 

#97 2009-10-18 22:16:43

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

Szukająca jak bedziesz mogła to odezwij się do mnie na gg


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#98 2009-10-24 21:22:48

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

http://www.elzbietanki.archidiecezja.wroc.pl/images/profesja_wieczysta_2009/Obraz062.jpg
Śluby Wieczyste 2009 .


http://www.elzbietanki.archidiecezja.wroc.pl/images/pierwsze_sluby_2009/P1180842.JPG
Pierwsze Śluby 2009 .

 

#99 2009-10-24 22:09:25

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

ile Sióstr
pięknie, pięknie
sporo mają powołan


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#100 2009-10-25 11:24:52

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

No trochę mają . Ale obłóczyn w tym roku w prowincji wrocławskiej nie było, bo dziewczyny za krótko były...
Ale teraz mają 3dziewczyny, jedna ma już ok. roczku, druga trochę młodsza , a trzecia 10października wstąpiła .

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora