"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2008-09-23 19:57:58

boza_tancerka

Gość

Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

W każdą 3 sobotę miesiące w Kroczycach koło Zawiercia Siostry Karmelitanki Dz. Jezus organizują dni skupienia, nie są to typowo powołaniowe dni skupienia, raczej ogólnie o rozeznaniu swojego powołania indywidualnego. Jest możliwość przyjechania wcześniej i zostania na dłużej jeśli ktoś jest z daleka. Można też zadzwonić do Sióstr i w ogóle przyjechać indywidualnie i włączyć się w dzień sióstr i ich pracę. Więcej informacji na www.karmelitanki.pl

 

#2 2008-09-23 20:18:52

Caritas

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

ja się pewnie wybiorę na spotkanie, jak będzie w Lublinie, w ubiegłym roku szkolnym byłam na jednym ( w czerwcu) i byłam zaskoczona ciepłem tam panującym...
Na dalsze "wycieczki" nie mam szans...

 

#3 2008-10-13 22:57:35

Caritas

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Dziś dzwoniła do mnie s. Marisława, zapraszała na spotkanie w Lublinie, które będzie w tą niedzielę (19 października), start o godz. 14:00 w planie konferencja, adoracja, Msza Św.
ja niestety jeszcze nie wiem czy się wybiorę, nie do końca będzie to ode mnie zależało... bardzo bym chciała być, ale zobaczymy

 

#4 2008-10-14 16:40:13

Rita

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Fajnie byłoby się wybrać, ale raczej nie dam rady z tego względu że pewnie miałabym problem z powrotem- pewnie spotkanie kończy się koło 18-19 a wtedy już ciężko z busami...

 

#5 2008-10-14 16:49:10

boza_tancerka

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Zawsze można zanocować u Sióstr.

 

#6 2008-10-14 16:55:58

Rita

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Można tylko w poniedziałek trzeba iść do szkoły niestety...

 

#7 2008-10-14 17:20:49

boza_tancerka

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Ja nie mam tego problemu :-) więc dlatego napisałam, że można skorzystać z noclegu:-)

 

#8 2008-10-14 19:27:25

Rita

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

błogosławieni, którzy nie muszą chodzić do szkoły...
bo na studiach podobno fajniej i większy luz, nie to w takim liceum

 

#9 2008-12-23 00:26:34

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Jak będą jeszcze dni skupienia u Karmelitanek w Lublinie to dajcie znać będę wdzięczna:)


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#10 2008-12-23 12:25:27

Caritas

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

jak siostra do mnie zadzwoni to napisze ostatnio jak dzwoniła to nie mogłam odebrać...

 

#11 2009-01-04 13:06:04

boza_tancerka

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

na stronie www.karmelitanki.pl pod zakładką zaproszenia są oinformacje o terminach skupień i rekolekcji

 

#12 2009-01-23 16:42:03

aga

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus organizują o najbliższy poniedziałek rekolekcje w Łodzi ul. Żłócieniowa. Będą trwały  do 30.01. Zawsze jest tam świetnie.Zapraszm. Może się spotkay.

 

#13 2010-01-15 17:45:59

boza_tancerka

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Zapraszam w imieniu Sióstr i Ojca.

„Jezus zaś, odwróciwszy się(…), rzekł do nich: Czego szukacie. Oni powiedzieli do Niego: Nauczycielu – gdzie mieszkasz? Odpowiedział im: Chodźcie a zobaczycie”.


                                                                                                          J1, 38-39a


Drogi Młody Przyjacielu





Jezus każdego dnia wychodzi do ciebie i pyta: Czego szukasz? Pragnie zaprosić cię do przyjaźni i wejść z tobą w osobistą i jednocześnie głęboką relację, w której obdaruje cię ogromem swojej Miłości. Trudno jest jednak usłyszeć Jego głos w zgiełku i hałasie tego świata – tu gdzie ludzie śpieszą się, sami nie wiedząc dokąd, gdzie szukają, ale często nie wiedzą czego.

Jeśli chcesz zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem. Jeśli pragniesz usłyszeć głos Boga i spotkać się Nim w modlitwie, to zgaś ten telewizor (twoje rzekome „okno na świat”), wyłącz komórkę na kilka dni i skoro odebrałeś już tego maila możesz zostawić internet i przyjedź na rekolekcje karmelitańskie.




Najbliższe spotkania odbędą się:


- 4.02. – 7.02. 2010 r.  w domu rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej. Rekolekcje o temacie: „ Powołanie – twoja ziemia obiecana” poprowadzą: o. Paweł Porwit, s. Terezitta Górka KDzJ, dk. Andrzej Cekiera OCD. Zapraszamy młodzież od 18 do 30 roku życia. Nie ma konkretnej opłaty za dni skupienia, ale jest możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz wspólnoty.




-12.02. – 16.02. 2010 r. w domu rekolekcyjnym Caritasu mieszczącego się w Legnicy na ul. Okrzei 20. Rekolekcje o temacie: „Wyjdź właśnie ty i udaj się do ziemi, którą ci ukażę” - czyli o poznawaniu samego siebie do poznania Boga i drugiego człowieka, poprowadzą: o Paweł Porwit OCD, s. Jonatana KDzJ. Zapraszamy młodzież od 18 roku. Koszt rekolekcji wynosi 70 zł.




W programie rekolekcji:


- smakowanie Liturgii

- karmienie się Słowem Bożym

- konferencje

- adoracja

- spotkania dyskusyjne

- face tu face czyli towarzyszenie indywidualne




Zapraszamy Cię do:


- czytania historii własnego życia

- wspinaczki ku prawdzie o sobie

- rozeznania swojej drogi




            Rekolekcje odbywają się w milczeniu. Weź ze sobą koniecznie Pismo święte (Stary i Nowy Testament), śpiwór (dotyczy tylko rekolekcji w Legnicy) i gorące pragnienie poznania Boga i siebie

Do zobaczenia

o. Paweł





kontakt:


kom. 784621684, powolania@karmel.pl




Ja będę w Legnicy, więc jak któraś z was przyjedzie to się spotkamy.

 

#14 2010-01-15 18:59:27

Meredith

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

W Legnicy? No to ja może będę
Tylko jest jeden problem, nie mam jeszcze 18 lat

 

#15 2010-01-15 19:22:06

boza_tancerka

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

ja myślę, że to ograniczenie zrobiono, bo na rekolekcje przyjeżdżały czasami całymi grupami rozwrzeszczane gimnazjalistki i trochę było głośno, ale jak ktoś ma prawdziwe pragnienie, to najlepiej skontaktowaćsię z ojcem i zapytać, byłoby miło mi Cię poznać. Co do głośnych gimnazjlaistek to niestety ja właśnie byłam taką i teraz widzę jak to musiało przeszkadzać komuś kto bił się w rozeznaniu  sam ze sobą.

 

#16 2010-01-23 19:13:55

boza_tancerka

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

jest już plan rekolekcji( wklejam:))

Zacznij smakować Życie
Rekolekcje w Karmelu
/w dniach 12 –16 luty/
Dzień pierwszy - Piątek
Przyjazd /do godziny 15 00/
ok. 16.00 Nabożeństwo Słowa Bożego.
>>>Konferencja
17.00 Spotkanie zapoznawczo - organizacyjne /w salce/
18.00 Kolacja
19.00 Przygotowanie liturgiczne, wprowadzenie do modlitwy brewiarzowej /w salce/
20.15 Eucharystia
>>>Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu /około 30 minut/
22.00 Spoczynek

Dzień drugi - Sobota
7.00 Wstawanie
7.30 Modlitwa w milczeniu / w kaplicy/
7.45 Jutrznia
8.15 Śniadanie
9.00 Konferencja Ojca
>>>Medytacja
11.30 Dusza jest zamkiem wewnętrznym - czy potrzeba wchodzić do wewnątrz? O drodze poznawania siebie z najlepszym Przyjacielem - Jezusem /spotkanie na salce /
13.00 Obiad
14.30 Konferencja Ojca
ok. 15.00 Adoracja / w milczeniu/
16.00 Próba śpiewu
17.40 Nieszpory
18.00 Kolacja
19.00 Eucharystia
Kompleta. Rachunek sumienia.
22.00 Spoczynek

Dzień trzeci – Niedziela
7.00 Wstawanie
7.30 Modlitwa w milczeniu / w kaplicy/
7.45 Jutrznia
8.15 Śniadanie
9.00 Konferencja Ojca
>>>Medytacja
11.30 Słyszeć Jego Głos, a nie móc mówić i odpowiadać na wezwania - Czyli o wojnie wewnętrznej./spotkanie na salce /
13.00 Obiad
14.30 Konferencja Ojca
ok. 15.00 Adoracja / w milczeniu/
16.00 Próba śpiewu
17.40 Nieszpory
18.00 Kolacja
19.00 Eucharystia
>>>Kompleta. Rachunek sumienia.
22.00 Spoczynek

Dzień czwarty - Poniedziałek
7.00 Wstawanie
7.30 Modlitwa w milczeniu / w kaplicy/
7.45 Jutrznia
8.15 Śniadanie
9.00 Konferencja Ojca
>>>Medytacja
11.30 Skoro twój dom jest tak pełen dóbr to po co ci chodzić po obcych domach /spotkanie na salce /
13.00 Obiad
14.30 Konferencja Ojca
ok.15.00 Modlitwa wewnętrzna
16.00 Próba śpiewu
17.40 Nieszpory
18.00 Kolacja
18.30 Po co mi płaszcz? O Szkaplerzu karmelitańskim.
19.00 Eucharystia
>>>po Eucharystii – na salce: „Boimy się tego co w środku, a tylko tam znajdziemy to co potrzebujemy”
>>>Dzielenie i Film „ Siła spokoju”
>>>Kompleta. Rachunek sumienia.
Spoczynek

Dzień piąty – Wtorek
7.00 Wstawanie
7.30 Modlitwa
7.45 Jutrznia
8.15 Śniadanie
9.00 Eucharystia - Przyjęcie do Szkaplerza Świętego
Rozjazd

LEGNICA
UL: OKRZEI 20
12 luty – 16 luty 2010

prowadzący:
o. Paweł Porwit OCD
s. Jonatana KDzJ

• od 18 roku życia
• rekolekcje odbywają się w milczeniu
• weź ze sobą koniecznie Pismo Święte (Stary i Nowy Testament

Ostatnio edytowany przez boza_tancerka (2010-01-23 19:14:24)

 

#17 2010-02-21 14:10:56

Dziwna_Istota

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Witaj Siostro Jestem na forum od kilku dni i niestety nie mogę jechać na rekolekcje o których piszesz w temacie. Mam 28 lat i pragnienie wstąpienia do Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Czy wiesz może gdzie i kiedy będą następne rekolekcje które mogły by pomóc mi rozeznać moje powołanie?  Będę wdzięczna za każdy kontakt. Mieszkam w Myszkowie koło Częstochowy i chciała bym także dowiedzieć się gdzie mieści się najbliższy dom Zgromadzenia.

 

#18 2010-02-21 21:28:47

Helena

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

Kroczyce
21 październik, 2009 - 23:59 — Anonim

ul. Zakościele 1A
42-425 Kroczyce
tel. (034) 315 20 02
poczta: e-mail kroczyce@karmelitanki.pl



Zapraszamy na indywidualne dni skupienia
z towarzyszeniem lub pobyt z możliwoscia modlitwy i pracy z siostr
Tytuł "postny - weekend" w Karmelu w Kroczycach, czyli o nasycaniu się Spojrzeniem Boga."
dni wyciszenia ze Święta Teresa od Jezusa w dwóch terminach 5-7 marzec 2010 i 19 - 21 marzec 2010.

poczatek w piatek , sugerowany przyjazd do godziny 16.00, a potem wprowadzenie w temat : O usuwaniu czegoś z nas samych i wnoszeniu czegoś do budowy nowego domu jakim jest życie ukryte z Jezusem w Bogu, czyli o larwie wytwarzającej jedwab i budującej dom w którym ma "umrzeć"/por św. Teresa/
sobota to dzień Adoracji i milczenia, niedziela to dzień dzielenia.....
przyjazd i pobyt bez finansowych zobowiązań.

kontakt s. jonatana 664 823 336
kroczyce@karmelitanki.pl




Istotko to dla Ciebie

Ostatnio edytowany przez Helena (2010-02-21 21:54:38)

 

#19 2010-02-21 22:47:17

aspnazaretanka

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

jak do tych Kroczyc dojechać???

 

#20 2010-02-21 23:02:31

Dziwna_Istota

Gość

Re: Rekolekcje w Karmelu Dzieciątka Jezus

aspnazaretanka napisał:

jak do tych Kroczyc dojechać???

Jeśli dobrze myślę a powinnam bo mieszkam niedaleko Zawiercia to do Kroczyc jedzie się autobusami z dworca PKS który mieści się tuz przy dworcu PKP w Zawierciu. Do Zawiercia jedzie się pociągiem w stronę Katowic albo Gliwic- jeśli jedziesz z północy a w kierunku na Częstochowę lub Warszawę jeśli jedziesz z południa. Pociągi pośpieszne zatrzymują się w Zawierciu

Helena
Dziękuję za posta- bardzo pomocny :-) mam nadzieję,że uda mi się dojechać tylko muszę jakoś gdzieś przechować na ten czas mojego psiaka a to nie będzie proste ale spróbuję coś wymyślić. Bardzo bym chciała jechać

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora