"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#41 2010-06-07 14:32:08

Caritas

Gość

Re: Nazaretanki

cieszę się, że nas tutaj więcej to cudowne, że Pan wzywa tyle dziewcząt do służby w Nazarecie!

 

#42 2010-06-07 19:29:51

aspnazaretanka

Gość

Re: Nazaretanki

to jest pięknie i wspaniałe, Nazaret jest taki prosty i ta prostota mnie pociąga ...

 

#43 2010-07-18 20:48:32

Emilia

Gość

Re: Nazaretanki

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
Przepraszam, że tak długo czekaliście, ale zapomniałam o tym forum!
Oto moje ogólne świadectwo - ,,Moje powołanie":
http://www.naszepowolanie.pun.pl/viewtopic.php?id=366

 

#44 2010-07-20 07:01:28

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nazaretanki

Pieknie Nazaret.
A jak dlugo trwa taki aspirat,czy jak minie ten okres to jestes od razu postulantka?
Pozdrawiam i zycze owocnego trwania w powolaniu.


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#45 2010-07-20 09:34:25

Emilia

Gość

Re: Nazaretanki

Marzenak napisał:

Pieknie Nazaret.
A jak dlugo trwa taki aspirat,czy jak minie ten okres to jestes od razu postulantka?
Pozdrawiam i zycze owocnego trwania w powolaniu.

Ja Ci odpisze... Aspirat 1 miesiąc (lub w miarę potrzeby dziewczyny), a postulat 1 rok. Dla ciekawskich: nowicjat 2 lata, juniorat 6-9 lat. Oczywiście nie w każdym Zgromadzeniu zakonnym to wygląda tak samo.

 

#46 2010-07-20 18:17:33

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nazaretanki

Czy duzo jest takich"ukrytych" aspirantek,czym konkretnie sie zajmujecie?


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#47 2010-07-20 19:21:40

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nazaretanki

A teraz troche inne zapytanie?
Jaki jest stosunek rodzicow do takiego stanu,czy zmieniaja sie relacje,rodzicow nastawienie itp...?


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#48 2010-08-13 14:27:45

Caritas

Gość

Re: Nazaretanki

a to ja od siebie dodam... To, co pisały dziewczyny tyczy się Krakowskiej Prowincji Nazaretu; w Warszawskiej (czyli tej, do której wstępuję) wygląda to trochę inaczej...
Aspirat domowy - zazwyczaj rok, czasem dłużej (np. dziewczyna przyjmuje aspirat w klasie maturalnej, a później decyduje się na studia i na ten czas może zostać jako aspirantka); w tym czasie powinnyśmy codziennie uczestniczyć we Mszy Świętej, odmawiać Modlitwę do Najświętszej Rodziny, którą odmawiają codziennie wszystkie siostry oraz odmówić 1 dziesiątkę różańca w intencji rodzin
Aspirat wspólnotowy - pierwsze 3 miesiące w klasztorze od paru lat zazwyczaj aspirantki zjeżdżają się 4 września (liturgiczne wspomnienie bł. Męczenniczek z Nowogródka), a w pierwszą niedzielę adwentu jest przyjęcie do postulatu
Postulat - trwa 2 lata (to jest właśnie różnica; w Krakowskiej jest rok), ale właściwie to te 3 miesiące aspiratu wspólnotowego wliczają się w te 2 lata
Nowicjat - 2 lata
Juniorat - przeważnie 5 lat, może być przedłużony; 4 lata pracy w domach zgromadzenia i 1 rok przygotowania do ślubów wieczystych znów we wspólnocie "rocznikowej" w domu prowincjalnym

a ja 4 września już jadę na stałe! wreszcie!

 

#49 2010-08-13 18:34:29

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nazaretanki

o tutaj wszystko pieknie wyjasnilas,
jeszcze raz niech Pan Ci blogoslawi,badz zawsze szczesliwa nazaretanka


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#50 2010-09-14 21:23:22

Paulincia89-16

Gość

Re: Nazaretanki

A ja mam pytanie odnośnie północy Polski
<ja jestem z Mazur>
Czy możliwe jest przeżycie indywidualnych rekolekcji/dni skupienia w tygodniu ??
<uczę się zaocznie a więc weekendy odpadają >


A i czy formacja zaczyna się tylko w jednym odgórnie ustalonym terminie czy jest możliwe rozpoczęcie formacji w różnym czasie?

Ostatnio edytowany przez Paulincia89-16 (2010-09-14 21:25:08)

 

#51 2010-09-22 18:02:26

nazaretanka :)

Gość

Re: Nazaretanki

Najblizsze rekolekcje u sióstr nazaretanek są w Kaliszu (Wielkopolska) od 10 - 14 listopada 2010. W tym czasie raczej nie ma wykładów.Podaję Ci tez link na nasza stronę, gdzie możesz sobie znaleźć dogodny termin - WARTO   Więc zapraszam
http://www.nazaretanki.pl/dmn/

 

#52 2010-09-23 15:52:55

Paulincia89-16

Gość

Re: Nazaretanki

Ja nie studiuję a uczę się...
Termin niestety nie pasuje i to co znalazłam pech chciał, że mam szkołę no ale cóż widocznie tak ma być
Poczekam na to co Pan ma dla mnie

 

#53 2010-12-24 13:08:06

Marianna

Gość

Re: Nazaretanki

Serdecznie wszystkich witam Marianna

 

#54 2010-12-25 14:04:17

nazaretanka :)

Gość

Re: Nazaretanki

Szczęść Boże
Witam serdecznie Cię Marianno i pozdrawiam
Pozdrawiam tez wszystkich użytkowników tego wątku i życzę Wam wszystkim aby ten czas był szczególnie bogaty w  doswiadczenia Miłości Boga. On jest przy nas zawsze i w każdym wydarzeniu

 

#55 2010-12-27 23:24:15

aspnazaretanka

Gość

Re: Nazaretanki

ja życzę by Święta Rodzina błogosławiła wszystkim w Nowym Roku,wiele dobra życzę

 

#56 2011-11-08 14:34:11

Emilia

Gość

Re: Nazaretanki

Wie ktoś kto był i kto jest teraz Siostrą Prowincjalną prowincji Krakowskiej??
Wiem, że była zmiana zarządu i nic poza tym...

 

#57 2011-11-08 14:41:22

A-psik

Gość

Re: Nazaretanki

Emilio odpowiedź masz na stronie nazaretanek krakowskich:

Siostra Prowincjalna Benedetta Pielech w znaku chleba, który się dzieli tak, aby go nigdy nikomu nie zabrakło, soli, która nadaje smaku i kluczy, które są symbolem władzy, przekazała urząd w ręce Siostry Prowincjalnej Eleny Wróbel.

Pozdrawiam w Bogu

 

#58 2011-11-08 19:40:34

Emilia

Gość

Re: Nazaretanki

No właśnie to widziałam ,ale jak w google wpisałam to całkiem inna Siostra się pokazała i już sama nie wiedziałam, nie byłam pewna czy dobrze rozumiem to co czytam.
Dziękuję!
Musiałam się dowiedzieć ,bo się z Siostrą Prowincjalną niedługo spotkam...
D Z I Ę K U J Ę ! ! !

 

#59 2011-11-08 21:06:29

A-psik

Gość

Re: Nazaretanki

Czyżby chodziło Ci o stronę Archidiecezji Krakowskiej? I nie ma za co. Cała przyjemność po mojej stronie

 

#60 2011-11-08 21:26:34

Emilia

Gość

Re: Nazaretanki

Ja już sama nie pamiętam gdzie ja sprawdzałam, ale na str. Sióstr też patrzyłam.
A, nie ważne, dzięki za pomoc.
Heh, przy okazji się wątek odświeżył.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora