"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

#1 2011-01-26 16:39:07

dzidziuś

Gość

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Pokój i Dobro!


Odmawia ktoś może Godzinki? poznałam tą modlitwę na pielgrzymce i spodobała mi się. Chciałam się zapytać jak dajecie sobie radę z odmawianiem poszczególnych części tj. jutrznia, pryma ... itp? bo jednak rano przed szkołą trudno wstać przed 6. albo o 15 modlić się jeśli jest się w szkole. jak to u Was z tym jest?

 

#2 2011-01-26 17:44:42

Estera

Gość

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

O! Śliczna modlitwa.
Codziennie - codziennie rano jest odśpiewywana w radiu i wtedy - jeśli nie śpiewam, to przynajmniej odsłucham - bardzo lubię chwalić Pannę Świętą

Niestety - nie bardzo się da, jeśli o mnie chodzi - odmawiać Godzinki o wyznaczonych im porach, dlatego wszystkie razem odśpiewuję rano z radiem - uwielbiam śpiewać

 

#3 2011-01-26 17:58:33

Śliwka

Gość

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

o ile się nie mylę, to już się Godzinek nie odmawia z takim podziałem, tylko jako całość... kiedyś po prostu ta modlitwa miała zastępować "zwykłemu ludowi" modlitwę brewiarzową stąd podział ne poszczególne części... ale odmawia się w całości...

 

#4 2011-01-26 18:06:02

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Sliweczko racjusia
przeciez na pielgrzymce tez jest spiewana razem ze wschodem slonca w calosci:)


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#5 2011-01-26 18:08:14

Estera

Gość

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Dzięki za info - czyli dobrze odmawiam

 

#6 2011-01-26 18:14:11

Śliwka

Gość

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

dobrze odmawiacie a ja się oprzyznam, że zawsze miałam problemy z "maryjnością" ( ale zmieniło się to w połowie zeszłoge roku, kiedy dostałam taka łaskę, że już widzę, że Maryja jest moją Mamą ) i wtedy jedyną przemawiającą do mnie modlitwą maryjną były właśnie Godzinki, jakoś tak mnie one oczarowały... " Mężna Białogłowa i Judyt wojująca" jakoś do mnie przemawiały

 

#7 2011-01-26 19:35:17

Chiara

Gość

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Śliwka- powiem Ci, że mam właściwie identyczną sytuację jak Ty. Tylko u mnie się to zmieniło dopiero 4miesiące temu. A godzinki- poznałam na pielgrzymce. Jedna z najpiękniejszych modlitw.

 

#8 2011-01-26 22:11:28

dzidziuś

Gość

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

tak, ale myślałam, że odmawianie Godzinek na pielgrzymce o jednej porze wynika z czegoś innego
jeszcze jedno pytanie.. czemu odmawia się je rano, a nie wieczorem? czy to nie ma znaczenia?

 

#9 2011-01-26 22:24:55

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Też poznałam tą modlitwę na pielgrzymce i w sumie tylko tam ją odmawiam. Jakoś już mi się tak przyjęło, że jak Godzinki to tylko pielgrzymka Czasem sobie podśpiewam, bo w sumie znam je prawie na pamięć, ale to raczej z tego faktu, że po prostu tam gdzieś wpadnie do głowy


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#10 2011-01-26 22:25:15

Śliwka

Gość

Re: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

ja znalazłam w necie takie coś:

Układ Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny sugeruje ich funkcję analogiczną do funkcji brewiarza, to jest uświęcenia dnia. I choć w praktyce ich poszczególne partie śpiewa się jednym ciągiem (zwykle rano), nie powinny one zatracić swego zasadniczego znaku uświęcenia ludzkiej codzienności. Śpiewający Godzinki powinni nauczyć się "wędrowania poprzez czas": nauczyć się zapraszać Boga do wszystkich chwil nadchodzącego dnia i z modlitwą na ustach prosić o obecność łaski Bożej zarówno o brzasku rozpoczynającego się dnia, jak i w czasie przedpołudnia, w zenicie dnia, kiedy słońce toczy się już w dół ku odległemu jeszcze zachodowi i wtedy gdy zanurza się i tonie za falami horyzontu. Jak praktykowany w chrześcijańskich domach wieczorny rachunek sumienia jest "wędrówką w czasie" w przeszłość, ku początkom dnia, wędrówką, podczas której odrzuca się precz plewy, a zostawia się Bogu w darze zdrowe ziarno swych uczynków, tak Godzinki stanowią modlitwę prośby dotykającą czasu, który dopiero nadchodzi wynurzając się z nieogarnionej Boskiej szczodrobliwości, tej tkliwej obecności Boga, która nabrała znamion bliskich przez Bożą Rodzicielkę, a naszą Siostrę, Maryję, wysławianą zdrową pobożnością ludu."

i w tym samym artykule to:
Kiedy można odmawiać "Godzinki"?
"Godzinki" odmawia się najczęściej rano w niedziele lub soboty. Można je natomiast odmawiać w każdym czasie. Mogą one bowiem posłużyć jako codzienne uświęcenie czasu. Dzięki temu wierzący mogą nauczyć się zapraszać Boga do wszystkich chwil nadchodzącego dnia i z modlitwą na ustach prosić o obecność łaski Bożej zarówno o brzasku rozpoczynającego się dnia, jak i w czasie przedpołudnia, w zenicie dnia, kiedy słońce toczy się już w dół ku odległemu jeszcze zachodowi i wtedy gdy zanurza się i tonie za falami horyzontu.


źródło: http://www.mi.niepokalanow.pl/index.php … ction=view
tam znaleźć można jeszcze więcej o historii Godzinek

 
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora