"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-06-02 20:23:57

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

http://www.kanoniczki.pl/templates/madeyourweb-ext/images_red/logo.gifZGROMADZENIE SIÓSTR KANONICZEK DUCHA ŚWIĘTEGO DE SAXIA

troszkę historii
Zgromadzenie powstało w 1175 r. we Francji, w Polsce jest od 1220 r.
duchowość
Duchaczki charakteryzuje szczególne umiłowanie Ducha Świętego jako Osobowej Miłości jednoczącej Ojca i Syna oraz uczestnictwo w misji Kościoła poprzez pełnienie dzieł miłosierdzia. W pracy tej siostry starają się widzieć w cierpiących braciach Chrystusa.
charyzmat
Swój charyzmat duchaczki realizują obecnie, służąc chorym w szpitalach, domach opieki i domach prywatnych, a także przez wychowanie dzieci i młodzieży w ramach katechizacji. Prowadzą także przedszkola, dom dziecka i dom samotnej matki.Podejmują także pracę parafialną jako organistki, zakrystianki, kancelistki, pielęgniarki środowiskowe i opiekunki chorych. 1979 r. zgromadzenie podjęło pracę misyjną w Burundi, gdzie siostry w dwóch placówkach prowadzą centrum zdrowia.W 1980 r. siostry rozpoczęły prace w parafii Chrystusa Króla w Rzymie.
Obecnie w Polsce duchaczki prowadzą dom dziecka, dom opieki dla kobiet i 2 przedszkola.

Herb a za razem krzyżyk który noszą Siostry. Dwanaście mniejszych ramion oznacz pierwotne Owoce Ducha Świętego: (wymienionych w liście do Galatów) miłość, radość, cierpliwość, dobroć, wspaniałomyślność, skromność, czystość, wstrzemięźliwość, wierność, łagodność, uprzejmość, pokój, a tak jakby belki dary Ducha Świętego: Dar mądrości, Dar rozumu, Dar umiejętności ,Dar rady, Dar męstwa, Dar pobożności, Dar bojaźni Bożej.
http://www.kanoniczki.pl/images/stories/ogolne/herb_rysowany.png


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#2 2009-06-02 21:46:27

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

może jakieś zdjęcia się znajdą?


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#3 2009-06-03 09:04:59

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Oj jaka ja gapa......... Zapraszam, na stronie jest mnóstwo zdjęć... Jeżeli macie jakieś pytania, zawsze możecie pytać, mam świetne źródła informacji, można powiedzieć tak: te informacje to z samego źródła Pozdrawiam wszystkich!


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#4 2009-06-20 19:21:50

szukajaca Boga

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

nowicjat
http://lh5.ggpht.com/_fNPLep0gdBA/STpZ6kVsPgI/AAAAAAAACys/cENnSarvPNo/s512/NOWE%20177.jpg

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2009-06-20 19:22:09)

 

#5 2009-07-09 11:46:26

Ewa

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Zdjęcie przedstawia siostry nowicjuszki. Galeria zdjęć ( bardzo różnych i bardzo ciekawych ) znajduje się na stronie Zgromadzenia: www.kanoniczki.pl. Pozdrawiam

 

#6 2010-11-18 22:49:52

s. Celina CSS

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Radość i pokój w w Duchu Świętym!
Chciałam zamieścić link do filmu o pracy naszych sióstr na misjach w Afryce, w kraju, który przez długie lata był nękany wojnami etnicznymi. Zapraszam do wirtualnego odwiedzenia sióstr duchaczek w Burundi! http://video.google.com/videoplay?docid … 4229316#tr

 

#7 2011-02-25 11:45:36

s. Irena

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Radość i pokój w Duchu Świętym!
Z całą radością dołączam się do Was, by dzielić się dobrem. W ostatnim okresie wiele maturzystek i studentek - z różnych regionów Polski - wzięło udział w trzech seriach rekolekcji w naszym krakowskim klasztorze. O przeżyciach uczestniczek możesz przeczytać i zobaczyć zdjęcia na stronie Zgromadzenia: www.kanoniczki.pl. Zachęcam, może rozpoznasz znajomą twarz. Pozdrawiam

 

#8 2011-02-26 18:55:52

szukajaca Boga

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

a gdzie beda te rekolekcje?

 

#9 2011-02-28 12:13:39

s. Irena

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Te rekolekcje organizowane są w samym centrum Krakowa ul. Szpitalna 10 - w pobliżu Rynku Głównego. Plakat z tematami został zamieszczony w wątku Rekolekcje, a więcej informacji możesz znaleźć też na stronie internetowej
http://www.kanoniczki.pl/index.php?opti … 32&lang=pl
Zapraszam i pozdrawiam

 

#10 2011-03-07 13:53:43

między dwoma światami

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Postaram się jakoś dotrzeć z mojej małej mieściny niedaleko Częstochowy

 

#11 2011-03-11 09:30:11

s. Celina CSS

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Częstochowa przecież nie tak daleko tekst napisany przez ciebie w kolorze niebieskim to przepiękna piosenka. To też piękna modlitwa odpocznienia. Niech Duch Święty napełnia cię Swoim pokojem i łaską, aby ogarnęła cię CISZA OBECNOŚCI...

 

#12 2011-04-04 07:46:35

między dwoma światami

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Bardzo mi przykro, że nie byłam na rekolekcjach, poprostu brak finansów  na podróż.

 

#13 2011-04-07 16:25:36

s. Irena

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

A może uda Wam się przybyć na kolejne rekolekcje nt. "Weekendowe spotkanie z Duchem Świętym" w dniach 20-22 maja 2011 w naszym krakowskim klasztorze. Będziemy rozważać działanie Ducha Pańskiego w Kościele poprzez dary i charyzmaty. Otwierajmy się na Jego przemieniające i uświęcające działanie.

 

#14 2011-05-03 21:10:32

s. Celina CSS

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

A ja zapraszam do obejrzenia reportażu na temat jednego z rysu naszej posługi w Krakowie

http://www.franciszkanska3.pl/Bylem-bezdomny,m,9115

 

#15 2011-05-03 21:27:38

jkasia4

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

SIOSTRO DZIĘKUJĘ ZA PIĘKNY FILM I BARDZO AUTENTYCZNE ŚWIADECTWA SIÓSTR

 

#16 2011-05-04 19:48:13

szukajaca Boga

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

rzeczywiście, filmik poruszający a raczej dzieło Sióstr...
Bogu niech będą dzięki!

 

#17 2011-05-04 20:33:25

s. Celina CSS

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Bardzo dziękujemy za pozytywne komentarze. Pozwalam sobie zabrać chętnych (niestety tylko witualnie)  do  Burundi w Afryce, gdzie reportaż zrealizowała Alicja. Filmik ten dedykowała polskim siostrom misjonarkom ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, zwanych potocznie duchaczkami.
http://www.youtube.com/watch?v=uHxw4hVej7Q

Ostatnio edytowany przez s. Celina CSS (2011-05-04 21:36:38)

 

#18 2011-10-03 10:21:28

s. Celina CSS

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Chciałam podzielić się radosną nowiną. W duchackim postulacie formacje rozpoczynają trzy kandydatki pod czujnym okiem s. Haliny. Wierzę w to mocno,, że Duch Święty, który jest pierwszym i szczególnym Opiekunem naszego Zakonu, pomoże im dostrzec piękno charyzmatu  miłości miłosiernej. Charyzmat jest damy wspólnocie, aby służyła nim dla innych. Miłością miłosierną odznaczał się szczególnie nasz założyciel, bł. Ojciec Gwidon z Montpellier.

Ostatnio edytowany przez s. Celina CSS (2011-10-03 10:23:12)

 

#19 2011-10-17 11:16:01

s. Maria CSS

Gość

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Radość i pokój!
Postanowiłam "przekroczyć" Furtę i dołączyć do Was jako kolejna duchaczka:) Witam Was mile i serdecznie. I na początku - wszystkich odważnych (i mniej odważnych też:) zapraszam na spotkanie "face to face" w trakcie rekolekcji w naszym domu w Krakowie na Szpitalnej. Rekolekcje rozpoczynają się już w piątek 21.października:) Do zobaczenia....

 

#20 2011-10-17 12:05:49

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Zgromadzenie Sióst Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Witamy siostrę i życzymy miłego użytkowania!


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora