"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-03-29 21:59:42

Kasia

Gość

Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

http://www.rodzinasfb.warszawa.opoka.org.pl/news.php

Trochę mało znane i w Polsce bardzo malutkie zgromadzenie... W moim serduchu dokonało wielkiej rewolucji;)
Poprostu: bardzo je kocham;)
I kto wie... jeśli Pan pozwoli... <zakochany>

 

#2 2011-03-29 22:04:41

Animado Angel

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

No i jest
Ja się już o siostrzyczka JMJ naczytałam od Kasi.
Teraz podziel się z innymi swoją PASJĄ.
Myślę że Pan pozwoli... żebyś tylko Ty jeszcze pozwoliła...

 

#3 2011-03-29 22:11:40

Kasia

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

A ja tam za wiele nie potrafie o nich powiedzieć;) poza tym, że je bardzo kocham;)
Może na początek tyle, ze ich zalożycielem jest Sługa Boży ks. Piotr B. Noailles. Jest to zgromadzenie "ogólno światowe" chyba tak się to nazywa:D zasadniczo tylko w Polsce habitowe. w innych krajach bezhabitowe.
ks. Piotr ogolnie przewidział kilka gałęzi Świętorodzinnej:
Siostry Apostolskie (czyli moje siostry )
Siostry kontemplacyjne
stowarzyszeni kapłani
konsekrowani świeccy.

To może na dzisiaj tyle;)
mogę tylko dodać, ze to co mnie najbardziej urzeka w tym zgromadzeniu to taka "rodzinność"

 

#4 2011-03-30 15:36:00

salli

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

ciekawe ciekawe czekam na wiecej]

 

#5 2011-03-30 17:20:52

Kasia

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

Więcej (tyle na ile wiem:D) będzie w wolniejszym czasie... wiecie jak to jest... studenckie życie...

 

#6 2011-03-31 14:46:22

Bernardo

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

Witajcie!
Natrafiłem na ten blog przypadkiem! widzę tu same siostry, czyżby tu blog kobiecy? Jestem zakonnikiem, obecnie jestem na misjach. Wiecie już od dawna czuje wielkie pragnienie do zakonu kontemplacyjnego a tak szczególnie do Trapistów. proszę o modlitwę w mojej intencji. Trudno jest wybierać kiedy się już wybrało.

Ostatnio edytowany przez Bernardo (2011-03-31 14:49:11)

 

#7 2011-03-31 15:12:53

salli

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

Witam Bernardzie!
Fajnie żę jesteś z nami.

 

#8 2011-03-31 18:33:30

Kasia

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

Witaj Bernardo;)

Ze swej strony obiecuję pamięć;)

 

#9 2011-04-01 08:40:19

A_N_G_IE

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

Także witam bardzo serdecznie! ^_^

 

#10 2011-04-01 15:56:04

Animado Angel

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

Tak wracając do tematu
To może nam opowiesz Kasiu o charyzmacie Zgromadzenia, czym się Siostry zajmują i gdzie w ogóle się ich Domy znajdują. Na pewno dasz radę

 

#11 2011-04-01 16:04:58

Kasia

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

No dooobrze.... już opowiadam, na ile potrafię;)

Zgromadzenie jest bardzo malutkie, więc Siostry mają swoje Domy w Warszawie Aninie (ul V Poprzeczna)- dom główny, w Łodzi sa dwa na ul Hektarowej (postulat), i na ul Żuczej (nowicjat), sa też w Gorzycach, w Pleckiej i w Żabiczkach (same starsze siostry wymagające większej opieki), Polskie siostry są też na misjach w Czadzie, Rwandzie, Kamerunie.
Siostry zajmują się pracą wychowawczą i katechetyczną wśród dzieci i młodzieży, prowadzą swoje przedszkole "Dzieci Dobrego Ojca", troska o chorych w szpitalu i domu, praca w caritas diecezjalnych i przy parafiach...

Charyzmat:

Wpatrywać się w Świętą Rodzinę z Nazaretu, widząc w Niej "drogi sercu obraz Trójcy Przenajświętszej" i "zalążek Kościoła" . Wzorem życia są: Jezus, Maryja i Józef, którzy "kochali, szukali i pragnęli we wszystkim jedynie Boga Samego".

Pozdrawiam Was świętorodzinnym zawołaniem: "Bogu samemu chwała w Jezusie przez Maryję i świętego Józefa"!

Ostatnio edytowany przez Kasia (2011-04-01 16:06:00)

 

#12 2012-08-17 11:35:48

Paweł

Gość

Re: Siostry Świętej Rodziny z Bordeaux

Kasiu brawo, Oby Pan Bóg Ciebie do nich zaprowadził.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora