"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-06-01 20:28:41

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Chrześcijański metal i rock

Rozmawiałam z niektórymi osobami na temat tej muzyki i słyszałam już ich opinie, m.in. to, że ten  chrześcijański rock próbuje połączyć ze sobą coś, co się "gryzie", że ciężko przez taka muzykę jest chwalić Jezusa bo kojarzy się ona z mrokiem itp.  A co wy myślicie o niej?


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#2 2011-06-01 20:54:28

salli

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

ostatnio na spotkaniu "PO ALFOWYM" oglądaliśmu film właśnie były w nim, puszczone kawałki roku czy metalu (nie umiem określić co tobyło chyba to i to). Widziałam jak chłopak wywyszał Boga. Pózniej o tym z nim rozmawiano. Mówił ze bez Boga nie umiał by życ i tak odwierciedla swąja miłość. Niech robi jak chce aby Go kochał camym sercem i go wywyszał. To jest moje zdanie.

 

#3 2011-06-02 07:51:19

Emilia

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Jest ksiądz, który rapuje, czasem zdarzy mu się, że musi przeklnąć (jak to powiedział podczas wywiadu), rapuje z innymi raperami, nie zawsze o Bogu, ale mówi, że lubi to robić i wie, że Bóg nic do tego nie ma. ;D
To samo z rokiem czy metalem.
To jest takie patrzenie jakby klasyczne, że rok i metal to sataniści, chorały to wyznawcy Chrystusa, itd.
Ja osobiście lubię rap, ale też zdarzy mi się posłuchać roka ,a nawet czasem hard roka, nie patrze na słowa, ale na brzmienie. I nie mam w tym żadnych ukrytych poglądów satanistycznych czy co.
Ale jak w piosence słyszę coś przeciwko czemuś co głosi Kościół to unikam tej piosenki i tyle.
Skoro Bóg chce, żebym wierzyła, to wierzę, ale nie mam zamiaru całej siebie zmieniać.
Skoro Bóg mnie powołał to robię to co robiłam przed powołaniem, no może niektóre rzeczy trochę opanowuję lub zmieniam, ale nie to w czym nie widzę żadnego problemu.

A więc moim zdaniem rok i metal to całkiem co innego niż pieśni na cześć Boga, ale nikt nie mówił, że to może się zmienić.
Na pewno będzie to wielkim ułatwieniem dla osób takich jak ja: czyli wierzących, praktykujących, lubiących roka.
JESTEM NA TAK!

 

#4 2011-06-02 08:28:17

lenka16

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Zgadzam się. Myślę, że taka muzyka może dotrzeć do wielu ludzi. Sama słucham przede wszystkim rockowej muzyki. Tyle że do mnie najbardziej trafiają piosenki oazowe jeśli chodzi o Boga.
Ale wiadomo, że nie wszyscy są oazowiczami, a jeśli komuś taki rockowy kawałek wpadnie w ucho, to może i w serce? Niech chwała Boga przychodzi do ludzi wszystkimi możliwymi drogami!

 

#5 2011-06-02 14:19:25

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

Uwielbiam taką muzykę. I uważam, że może ona przyciągnąć duże grono osób (to samo z rapem, reggae i innymi gatunkami muzycznymi). Każdy ma inne sposoby na chwalenie Pana, ale skoro ktoś chce chwali Go poprzez rock czy metal to proszę bardzo, droga wolna

Z resztą jak podam tu nazwy takich zespołów jak Anastasis, czy 2 Tm 2,3 to to już chyba mówi samo za siebie Cudo! <3


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#6 2011-06-02 17:13:45

dzidziuś

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

ja polecę jeszcze Maleo Reggae Rockers, którzy mają niektóre na prawdę niezłe kawałki!
Sama słucham rocka, niekoniecznie chrześcijańskiego, bo podoba mi się ta muzyka. To, że wszyscy rockmani są narkomanami, albo właśnie satanistami to zwykłe stereotypy. Ja lubię sobie takiej muzyki posłuchać i tyle. Nawet jeśli wielu z nich jest takimi właśnie- ja nie muszę taka być. Jeśli bym chciała, to i bez takiej muzyki bym była satanistką itp.

 

#7 2011-06-02 18:00:55

A-psik

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

dzidziuś napisał:

To, że wszyscy rockmani są narkomanami, albo właśnie satanistami to zwykłe stereotypy.

A co dopiero jak się jest metalem Jeszcze za czasów, gdy nosiłam się na czarno z glanami na nogach (niezależnie od pory roku) i oczywiście wojskowym plecakiem ludzie wołali za mną: Ave Satan, a jeden koleś na oko po 40. (kiedy siedziałam sobie w bibliotece) dwukrotnie podchodził do mnie i pytał się czy jestem satanistką i chyba nie uwierzył, że nie...

Od siebie dodam Demon Hunter (niech nazwa Was nie zmyli ), Illuminandi, Soulfly, Pneuma (metalowa wersja modlitwy:Ojcze nasz: -> http://www.youtube.com/watch?v=Zd_AgZPwB1Q ), Shaddai  a także chyba wielu znaną Armię. To tylko mały wycinek...dla mnie metal i mówienie o Bogu w żadnym wypadku się nie gryzie...i fajnie, że dzięki temu, iż muzycy różnych gatunków śpiewają o Nim, to dociera On do tych do których niekoniecznie w innym wypadku by dotarł.

 

#8 2011-06-02 21:33:11

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Chrześcijański metal i rock

http://www.youtube.com/watch?v=r1vM-w8z6D0 A co sądzicie o tym teledysku? Przepraszam, że tak was zasypuję takimi drobiazgami, ale od kiedy mieliśmy katechezę o muzyce i jej wpływie na człowieka to po prostu budzą się w moim sercu różne takie wątpliwości i podejrzenia...a ten teledysk również, denerwuje mnie suknia tej wokalistki, ale piosenka, nie da się zaprzeczyć, że fajna, tekst tez dobry...


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#9 2011-06-02 21:50:06

A-psik

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Siasia napisał:

od kiedy mieliśmy katechezę o muzyce i jej wpływie na człowieka to po prostu budzą się w moim sercu różne takie wątpliwości i podejrzenia...a ten teledysk również, denerwuje mnie suknia tej wokalistki,

dla mnie nie ma niczego zdrożnego w tym teledysku, a sukienka jest zaj...znaczy się fajna Rzecz gustu, a z nimi wszak się nie dyskutuje

A i plusem muzyki jest to, że wystarczy fonia, wizje można spokojnie wyłączyć i problem z głowy (chyba)

Ostatnio edytowany przez A-psik (2011-06-02 21:52:09)

 

#10 2011-06-02 22:33:36

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Chrześcijański metal i rock

dzidziuś, ale Maleo to bardziej reggae niż rock

Co do tego HB - muza świetna rzeczywiście, gitarka, perkusja... ech, cudo <3 Ale moim zdaniem ta kolesiówka wszystko rozwala tym wokalem Ale to tylko moje zdanie Co do teledysku - nie mam nic przeciwko. W końcu musi on być dopasowany do gatunku muzyki, a skoro nie pojawia się tam żadna profanacja, a tekst jest o Chrystusie to jestem jak najbardziej za


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#11 2011-06-03 17:05:02

dzidziuś

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Tak, tak masz rację sanderko. Powinnam podzielić tą wypowiedź, bo ta część o MRR nie tyczyła się tego, że słucham rocka Bo słucham i reggae i rocka

 

#12 2011-06-04 12:17:51

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: Chrześcijański metal i rock

Dzięki wam wszystkim... Przekonałam się


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#13 2012-01-31 22:07:11

wojtula

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Coś o muzyce:

Oddziaływanie muzyki na człowieka i zespoły niosące zagrożenie:
Aby otrzymać odpowiedź na pytanie w jakim stopniu muzyka oddziałuje na człowieka, trzeba dokonać podziału tego zagadnienia na trzy płaszczyzny: fizyczną, psychiczną i duchową:


1.FIZYCZNA

Strona rytmiczna ostrej muzy bazuje na tzw. beacie. Wywołane przez gitary basowe niskie tony, połączone z beatem powodują szereg zmian w płynie rdzeniowo-kręgowym, który kieruje wydzielaniem hormonów. Rezultat - rozregulowanie hormonów seksualnych i nadnercza, zmiana wskaźnika insuliny we krwi.

Badania prowadzone nad muzyką rockową graną w różnych przedziałach głośności wykazały efekty: zmianę pulsu i oddechu, podniesiony poziom wydzielania w gruczołach dokrewnych. Kiedy melodia się podnosi - krtań ściąga się; kiedy melodia opada - rozluźnia się. Przemiana materii i poziom cukru we krwi ulega modyfikacjom, serce uderzające średnio 70-80 razy na min. w czasie słuchania rocka przyspiesza do 120-130 uderzeń.

Szczególnie interesująca jest reakcja wydzielania adrenaliny, co może doprowadzić do jej zbyt wysokiego poziomu. Organizm wtedy nie może jej pożytecznie przetworzyć, więc zostaje przetworzona na adrenochrom. Jest on środkiem zmieniającym stan świadomości, jak LSD, psylocybina.


2. PSYCHICZNA

Badania doskonałych amerykańskich psychiatrów McRaterta i Balinsa wykazały zmiany w organizmie spowodowane słuchaniem ostrej muzyki:

- zmiana reakcji emocjonalnych, od frustracji do gwałtowności
- utrata kontroli świadomości, refleksu, zdolności koncentracji
- znaczne zmniejszenie kontroli inteligencji i woli przez podświadomość
- podniecenie powodujące euforie, łatwe uleganie sugestiom, histeriom, halucynacjom
- stan hipnotyczny
Właśnie między innymi ze względu na te czynniki A.S. LaVey (główny kapłan Kościoła Szatana w USA) wybrał ten rodzaj muzyki do podstawy doktryny czcicieli szatana.


3.DUCHOWA

Skoro muzyka oddziałuje na stronę fizyczną i psychiczną człowieka, mogąc uaktywniać lub dezintegrować niektóre jej wymiary, stąd też może wpływać na wymiar religijności. Nie da się prowadzić intymnego kontaktu z Bogiem w formie modlitwy przy dźwiękach ostrej muzyki - nie aktywuje ona ducha. Co najwyżej może choro obrazować przeżycia duchowe, ale nigdy do nich nie doprowadzi. Ze względu na nienaturalne zmienianie procesów biologicznych w organizmie, jest sprzeczna ze słowami Boga, który jest daleki od wszelkich wynaturzeń i złych ingerencji w naturę.



KWESTIA OSTREJ MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ.

Trzeba sobie uświadomić, że Bóg, który dał człowiekowi wolną wolę, pragnie aby Go przyjmować w wolności. Jeśli podsumujemy powyższe rozważania możemy stwierdzić, że słuchając ostrej muzyki jesteśmy w stanie, w którym łatwo ulegamy manipulacjom, sugestiom, szczególnie przez tekst piosenek. Z tego wynika, że słuchając "chrześcijańskiego rocka" nie przyjmujemy Boga w wolności, ale pewne rzeczy są nam „wpajane” manipulacyjnie. Muzyka otwiera podświadomość człowieka, który w niekontrolowany sposób przyjmuje „śpiewane” doktryny - czyli w przypadku kapel chrześcijańskich - „Boga”. To nie jest chrześcijańskie! Nie możemy w ten sposób przyjmować Jezusa, gdyż nie czynimy tego w wolności ale w wyniku manipulacji.
A kto jest specjalistą od manipulowania ludźmi, to my już dobrze wiemy - szatan!




10CC
666
Abaddon
Abattor
AC/DC
Accident Experiment
Aerosmith
Alan Parsons Project
Alice Cooper
Aliens
Altar
Anfall
Angel Witch
Antestor
Aphrodotes Child
Apokalyptica
April Wine
Arcadia
Archeron
Arcturus
Axel Rudi pell
Bad Company
Bad Religion
Bananarama
Banshees
Barren Cross
Bathory
Battleaxe
Beastie Boys
Behemoth
Benson, George
Bernie Taupin
Black Flag
Black Knight
Black Oak Arkansas
Black Sabbath
Black Widow
Blackhorse
Blackmore, Richie
Blaspherion
Blitzkrieg
Blondie
Bloodgood
Blue Oyster Cult
Bolan, Marc
Bow Wow Wow
Bowie, David
Brown, Arthur
Brujera
Burzum
Buzzcocks
Cacophony
California, Randy
Catamenia
Celtic Frost
Cheap trick
Children of Bodom
Christ Agony
Cirith Ungol
Cloven Hoof
Canibal Holocauste
Cooper, Alice
Coven
Creature
Crimson Moonlight
Cronos
Cultus Sainguine
D.A.F.
Damned
Dark Tranquillity
Darkwell
De Garmo and Key
Dead Kennedy's
Death
Decapitated
Deep Purple
Def Leppard
Defaced Creation
Demon
Denver, John
Deranged
Derringer, Rick
Destruction
Diamond, King
Diamond Head
DID
Dies Irae
Dimmu Borgir
Dio, Ronnie James
Dr. Hook
Dr. John
Dragon
Duran Duran
Dying Fetus
Earth, Wind and Fire
Earth Shakers
Edge of Sanity
Electric Light Orchestra
Elton John
Erickson, Roxy and The Aliens
Exciter
Exorcist
Faith No More
Fallen Angel
Fate
Galas, Diamanda
Generation X
Golgotha Grand Funk Railroad
Great White
Grim Reaper
Grzegorz Kupczyk
Guernica Y Luno
Guitar Pete`s Axe Attack
Gun Club
Gun's N' Roses
Habakuk
Hagen, Nina
Hallow's Eve
Hanoi Rocks
Head, Murray
Heathen
Hellhammer
Hellion
Helstar
HIM
Hole
Hooker, John Lee
Horde
Ideal
Iggy Pop
Iron Angel
Iron Maiden
Izrael
Jackson, Michael
Jagger, Mick
Jefferson Starship (Jeferson Airplane)
Jethro Tull
Joplin, Janis
Journey
Judas Priest
Jumpin' Jesus
Kat
King Diamond
Kiss
Korn
Kristoferson, Kris
Lawless, Blackie
Led Zeppelin
Lennon, John
Limbonic Art
Lindenberg, Udo
Linkin Park
Lizzy Borden
Loggins, Kenny
Lost Soul
Lou Reed
Lucifer` s Friend
Madonna
Malmsteen, Yngwie
Manowar
Manson, Marlyn
Mantas
Marillion
Marley, Bob
Marylin Manson
McCartney, Paul and Linda
Megadeth
Meat Loaf
Mercury, Freddy
Mercyful Fate
Messiah
Metallica
Mike and The Mechanics
Moody Blues
Moonspell
Morbid Angel
Morbit Angel
Morrison, Jim
Morrison, Van
Mothers of invention
Motley Crue
Motorhead
Napalm Death
Napalm Rave
Nazareth
Nickelback
Nicks, Stevie
Nightwish
Nine Inch Nails
Nirvana
Nocturnal Rites
Nuclear Symphony
Nugent, Ted
Obituary
Omen
Osbourne, Kelly
Osbourne, Ozzy
Over Kill
Overdrive
Petra
Pink Floyd
Plant, Robert
Plastic Ono Band
P.O.D. (Payable On Death)
Poison
Possessed
Pretty Maids
Presley, Elvis
Protector
Queen
Queensryche
Racer X
Rammstein
Raven
Rea, Chris Rebaellium
Reed, Lou
R.E.M.
REO Speedwagon
Richard, Keith
RNPL
Rock Goddess
Rose, Axel
Roth, David Lee
Rotting Christ
Rush
Run D.M.C.
Runemagic
Saint Vitus
Samael
Samurai
Santana
Satan
Satan Jokers
Savoy Brown
Saxon
Schenker, Michael
Schneider, Fred and
Sctum
Sepultura
??? Pistols
Shadows Fall
Siekiera
Silverchair
Sinead O'Connor
Siouxie
Skyclad
Slayer
Slick, Grace
Slider
Slipknot
Smith, Patti
Sodom
Soilwork
Soulfly
Spinal Tap
Spirit
SS 2666
Staind
Starr, Ringo
Steel Warriors
Steppenwolf
Stevens, Cat
Sting (Gordon Summer)
Stormwind
Strenght
Stryper
Styx
Supertamp
System of a Down
T.Rex
Tankard
Taupin, Bernie
Terrordrome
Tesla
Texas Chainsaw Massacre
The 69 Eyes
The Almighty
The Boneless Ones
The Clash
The Dead Boys
The Dead Lights
The Doors
The Eagles
The Exorcist
The Fore Merchants
The Firm
The Fixx
The Godz
The Greatful Dead
The Honeydrippers
The Police
The Rolling Stones
The Shake Society
The Strangles
The Velvet Underground
The Who
Thunderdoom
Turniquet
Trio
Turbo
Twisted Sister
Tygers of Pan Tang
UK Subs
Uriah Heep
Utopia
Vader
Vai, Stevie
Van Halen
Vanelli, Gino
Venom
Village People
Vomitory
W.A.S.P.
Walsh, Joe
Warlock
Willie and The Poor Boy
Witchmaster
X-Mal Deautschland
XTC
Yes
Yngwie Malmsteen
Yoko Ono
Zappa, Frank


NAGRANIA POWYŻSZYCH ZESPOŁÓW,
ICH PŁYTY, KASETY, OKŁADKI, KOSZULKI, NASZYWKI ITP.
NALEŻY BEZZWŁOCZNIE ZNISZCZYĆ!!!

 

#14 2012-02-01 20:38:42

Weronika

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Jejku,jak czegoś takiego nie lubię.Doszukiwania się wszędzie drugiego dna...Jakiegoś zła...tajemnicy...Naprawdę,może zacznijmy przejmować się poważniejszymi zaniedbaniami niż muzyką... Jeżeli komuś odpowiada taka forma modlitwy to co w tym złego?No nie czaję,niech mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczy.
Wszędzie tylko zło i zło...Przecież to już staje się fanatyczne!
Jeżeli ja dobrze czuję się z taką muzyką,lubię jej słuchać to w czym problem?
Wiadomo,amerykańscy naukowcy wiedzą co jest dla nas najlepsze ;]

 

#15 2012-05-28 12:17:50

 piotrek26lublin

wierzący - niepraktykujący

Zarejestrowany: 2012-05-26
Posty: 27
Punktów :   

Re: Chrześcijański metal i rock

wojtula napisał:

NAGRANIA POWYŻSZYCH ZESPOŁÓW,
ICH PŁYTY, KASETY, OKŁADKI, KOSZULKI, NASZYWKI ITP.
NALEŻY BEZZWŁOCZNIE ZNISZCZYĆ!!!

Przepraszam, ale gorszych bzdur dawno nie czytalem. Tego typu opinie to juz raczej sie nadaja do specjalisty - psychiatry.
Ale pomijajac to dobrze przeanalizuj ta liste zespolow. Nie kazde ciezkie brzmienie od razu musi byc "czarna muzyka".
Z tej listy np. bardzo lubie Queen. Jestem bardzo ciekawy jakie to znasz zle tresci w ich muzyce?


Fizycznie blisko nieba - w pracy:)

Offline

 

#16 2012-05-30 09:47:36

A-psik

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Spoko, jakiś czas temu dowiedziałam się, że zło czai się też w kosmetykach powszechnie używanych. Mnie już raczej nic nie zdziwi ;P

Ps. Piotrze popraw błąd: "wierzący" a nie "wieżący"

 

#17 2012-05-30 20:48:05

Rita

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

A-psik, rzeczywiście, kosmetyki i perfumy też są źródłem zła
Myślę, że we wszystkim trzeba zachować umiar i nie szukać na siłę zła i wypatrywać go na każdym kroku.

 

#18 2012-08-10 13:50:24

kochamswiat

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

Rock chrześcijański nie jest taki mroczny, mi np taka muzyka dodaje sił, dodam link na przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=xBd-dGwf … re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Lo5YJGa4 … re=related
Piękne są te piosenki

 

#19 2012-08-10 16:24:35

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Chrześcijański metal i rock

O, tej grupy nie znałam.
JA tylko chciałam dopisać LUXTORPEDĘ *.*
aktualnie przechodzę fascynację ich utworami

Offline

 

#20 2012-08-10 20:11:43

kochamswiat

Gość

Re: Chrześcijański metal i rock

ooo Luxtorpeda daje czadu, również kocham

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora