"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2011-04-01 08:43:48

A_N_G_IE

Gość

Re: Józefitki

Myślę, że tak jest z wieloma Zgromadzeniami..^_^ Jedziesz, a potem nie masz ochoty wrócić, bo w nich jest taka radość, światło od Pana, która rozświetla wszelkie strapienia, wygładza zmarszczki, przyciąga...)))

 

#22 2011-04-01 15:47:40

Animado Angel

Gość

Re: Józefitki

Zgadzam się. Znakomita większość Sióstr lśni blaskiem bożej radości, ale jednak Zgromadzenia się od siebie różnią choćby duchowością i dla każdego jest pociągające co innego. Ja troszkę zakonów poznałam, a ostatecznie zawsze wracam do Józefitek i z nimi czuję najmocniejszą więź. Ze swojej strony polecam kontakt z nimi ale zdaję sobie sprawę że nie każdy zapała od razu taką miłością. No w każdym razie jakby ktoś chciał spróbować to zapraszam na skupienie do Wrocławia 15-16 kwietnia

 

#23 2011-04-04 14:12:54

dzidziuś

Gość

Re: Józefitki

a najlepsze u józefitek jest to, że każda siostra jest super z jaką nie pogadasz to od razu jest o czym i dłuższa rozmowa:D

 

#24 2011-04-12 11:06:53

Animado Angel

Gość

Re: Józefitki

Tak, Józefitki to straszne gaduły Jak poszłam pierwszy raz tylko na chwilę żeby oddać książkę bo "o czym będę rozmawiała skoro nie znam kobiet", to wyszłam po 3h i opowiedzeniu większej części swojego życia. Mają taki dar Przy setkach kolejnych spotkań też mogłabym siedzieć i rozmawiać, rozmawiać bez końca. Dziwne, jako że ja z natury dość cicha i nieśmiała jestem Ciągnie swój do swego, hehe

 

#25 2011-04-12 17:07:52

Animado Angel

Gość

Re: Józefitki

Tak sobie pomyślałam że wrzucę tu kilka faktów charakteryzujących Zgromadzenie, gdyby ktoś nie znał jeszcze a mógłby się zaciekawić

Zgromadzenie Sióstr św.Józefa (pierwotna nazwa: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Józefa) oficjalnie powstało 17 lutego 1884 r. z inicjatywy lwowskiego kapłana - ks.Zygmunta Gorazdowskiego, który całe swe życie poświęcił pomocy najbardziej potrzebującym - chorym, żebrakom, inwalidom wojennym, ubogim studentom, sierotom, samotnym matkom, kierując do nich swoje czyny pełne chrześcijańskiego miłosierdzia.

Duchowość Zgromadzenia koncentruje się wokół tajemnicy Miłości Miłosiernej Boga, objawionej w misterium Wcielenia, Krzyża i Eucharystii. Siostry, naśladując Jezusa Chrystusa ubogiego, pokornego i posłusznego Ojcu oraz niosącego miłosierdzie wszystkim potrzebującym, łączą tę drogę z posługą miłosierdzia wobec ubogich braci. Miłość miłosierna stanowi dla sióstr istotę charyzmatu przekazanego przez Założyciela - Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Na tej drodze patronuje Zgromadzeniu Święty Józef, od którego Siostry uczą się bezgranicznego zawierzenia Bogu, dyspozycyjności wobec Jego zamierzeń oraz pokornej i cichej służby innym. Św. Józef jest także dla sióstr wzorem łączenia kontemplacji i działania. Wzorem zawierzenia Bogu i pełnego oddania się Jemu w "posłuszeństwie wiary" jest dla sióstr Najświętsza Maryja Panna czczona szczególnie w tajemnicy Niepokalanego Poczęcia.

Duchowość Sióstr zakorzeniona jest w tradycji franciszkańskiej, a ustawodawstwo opiera się na regule św. Franciszka z Asyżu. Siostry żyją we wspólnocie Kościoła i Zgromadzenia, pielęgnując ducha rodzinności, braterstwa, prostoty i wdzięczności, który wyraża się między innymi przez wspólnotę modlitwy, pracy i ofiarnej służby.

Celem Zgromadzenia jest całkowite oddanie się jego członkiń na służbę Bożą i dążenie do doskonałej miłości, przez życie ślubami zakonnymi oraz pełnienie w imieniu Kościoła dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia.
Wpatrując się w Świętego Józefa pracującego z Jezusem i dla Jezusa, który w szarzyźnie zajęć miał serce żyjące miłością, a myśli i spojrzenie skupione na Wcielonym Słowie, będącym najgłębszą treścią Jego życia, siostry starają się łączyć pracę z modlitwą tak, by ich działanie było modlitwą, a modlitwa wcielana w czyn. Wyraża to ich hasło zakonne: "Serce przy Bogu, ręce przy pracy".

Obecnie Zgromadzenie liczy ok. 500 Sióstr i funkcjonuje w 2 Prowincjach w Polsce: Tarnowskiej i Wrocławskiej oraz w 3 Delegaturach: Ukraińskiej, oraz Afrykańskiej (Republika Konga, Demokratyczna Republika Konga, Kamerun, Gabon) i Brazylijskiej w Ameryce Pd.

 

#26 2011-08-02 22:55:48

tancerka

Gość

Re: Józefitki

Od kiedy dowiedziałam się o nich, odwiedziłam stronę itd. nie mogę się doczekać kiedy będę mogła jechać na jakieś rekolekcje! Wasze posty jeszcze tylko mnie zachęcają:)

 

#27 2011-08-03 23:44:31

Animado Angel

Gość

Re: Józefitki

Zapraszamy serdecznie Najbliższe rekolekcje już 18-22 sierpnia w Polanicy Zdrój. Przynajmniej dwie z tego forum się na nie wybierają Będzie pięknie - nie ma innej opcji

 

#28 2011-08-04 11:49:24

nick

Gość

Re: Józefitki

tancerka napisał:

Od kiedy dowiedziałam się o nich, odwiedziłam stronę itd. nie mogę się doczekać kiedy będę mogła jechać na jakieś rekolekcje! Wasze posty jeszcze tylko mnie zachęcają:)

no Tancerko ;-))    zapraszamy serdecznie ;D

 

#29 2011-08-05 21:29:57

dzidziuś

Gość

Re: Józefitki

Jak słyszę coś o józefickich rekolekcjach to aż mnie ciarki przechodzą, bo tak bardzo chciałabym wreszcie na takowe pojechać.. Niestety, już raz było tak blisko, ale znowu się nie udało. Polanica też nie dla mnie, ale Wam dziewczyny życzę owocnych rekolekcji i do zobaczenia.. nie wiem jeszcze gdzie, ale musimy się wreszcie spotkać u CSSJ

 

#30 2011-08-06 08:59:21

nick

Gość

Re: Józefitki

dzidziuś napisał:

nie wiem jeszcze gdzie, ale musimy się wreszcie spotkać u CSSJ

to może w Krakowie.. ;PP ;>


;>

 

#31 2011-08-07 22:30:04

Animado Angel

Gość

Re: Józefitki

Dzidziuś, nie denerwuj mnie nawet Pakuj się w ciapąg i przyjeżdżaj bo sama się po Ciebie wybiorę. Polanica czeka a moja propozycja jest wciąż aktualna. No wiem że to nie takie proste... Może na zimowe rekolekcje uda Ci się wybrać. Jak będę miała rozkład to bezzwłocznie napiszę aby każda mogła sobie ten czas zaplanować n Fajnie by było się tak spotkać pod józefickimi skrzydłami. Nick, Ty się tak z tym Krakowej nie wyrywaj

 

#32 2011-08-08 10:00:24

nick

Gość

Re: Józefitki

Animado Angel napisał:

Nick, Ty się tak z tym Krakowem nie wyrywaj

ale czemu? - co - niedobre miejsce na spotkanie ?? ;D

Ostatnio edytowany przez nick (2011-08-08 10:01:01)

 

#33 2011-08-08 13:15:55

Animado Angel

Gość

Re: Józefitki

No idealne wręcz. Siostra Mateusza już nas tam oczekuje i będzie uradowana

 

#34 2011-08-08 19:47:59

nick

Gość

Re: Józefitki

a jak ja będę uradowana

Ostatnio edytowany przez nick (2011-08-08 19:48:17)

 

#35 2011-10-09 20:25:47

dzidziuś

Gość

Re: Józefitki

O widzę, że na stronce się pojawiło info o rekolekcjach, więc zamieszczam tutaj też Prowincja Wrocławska:
DNI SKUPIENIA (Wrocław)
Październik
    07 - 08.10.2011r.
Listopad
    11 - 12.11.2011r.
Grudzień
    09 - 10.12.2011r.
Styczeń
    13 - 14.01.2012r.
Luty
    10 - 11.02.2012r.
Marzec
    09 - 10.03.2012r.
Kwiecień
    13 - 14.04.2012r.
Maj
    11 - 12.05.2012r.
Czerwiec
    08 - 09.06.2012r.
REKOLEKCJE
Kluczbork     19.01. - 24.01.2012r.
Częstochowa     3.02. - 8.02.2012r.
Toruń     16.02. - 21.02.2012r.

hmm.. Toruń wtedy pewnie będę miała ferie, więc kto wie, kto wie... a Częstochowa? z wiadomych niektórym przyczyn serce ciągnie do Częstochowy, ale to pewnie nie wypali, bo niestety- szkoła...

 

#36 2011-10-09 21:38:38

Animado Angel

Gość

Re: Józefitki

Dzięki Ci, dzidziusiu za umieszczenie terminów także tutaj. Pierwsze skupienie już za nami - ruszyliśmy pełną parą. Zachęcam o udziału w kolejnych! Ja też bym się chętnie na reko do Torunia wybrała chociaż to taki kawał świata dla mnie... No i moje serce podobnie jak Twoje rwie się do Częstochowy. Jednak jak patrzę na organizację roku akademickiego to chyba nie załapię się na żadną serię... buuu. Ale duch józeficki zawsze jest przy mnie!

 

#37 2011-10-14 15:24:18

dzidziuś

Gość

Re: Józefitki

Toruń to mnie tak pozytywnie zaskoczył! Już się momentami pogodziłam, że nie będzie mi dane pojechać na rekolekcje józefickie, a tu Pan mi taką niespodziankę przygotował!

 

#38 2013-08-05 21:51:30

kasia55

Gość

Re: Józefitki

Właśnie ten zakon porusza moje serce

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora