"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-04-03 19:03:50

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Prima Aprilis

Wiem, że już dawno po 1 kwietnia, ale muszę się przyznać, że przeczytałam notkę na blogu Promyka ( http://www.niewiasto-czego-szukasz.blogspot.com/ ) i w sumie tak mnie zaintrygował ten temat... Pozwól Promyczku, że zacytuję:

Mało kto wie, że kościół katolicki uważa dzień 1 kwietnia za datę urodzin Judasza - symbolu obłudy i kłamstwa.
Jeszcze inne spojrzenie, które uzmysłowiła mi jedna z Sióstr, gdy rok temu chciałam zrobić jej psikus: "Czcicie szatana- bo przecież on jest ojcem kłamstwa"... Pomyślałam sobie,że przesadza, bo przecież to takie niewinne żarty i wiele sióstr robi sobie nawzajem psikusy. Ale gdy spojrzałam głębiej, zdałam sobie sprawę,że szatan wykorzystuje każdą okazję, by "posiąść człowieka na własność" i nie ma co się bawić z nim "w kotka i myszkę"...W końcu zwodzenie,żarciki to jego domena, a ludzie tak bardzo lubią świętować Prima Aprilis- podobnie jak Halloween.


Oczywiście to, co teraz napisze to tylko moje zdanie i spostrzeżenia. Nikt nie musi się z tym zgadzać, ale czuję się wywołana do odpowiedzi.

To co, teraz człowiek nie może nic śmiesznego powiedzieć, czy głupiego zrobić, bo zaraz jest to podczepiane pod działanie szatana? Moim zdaniem to trochę przesada. Oczywiście nie jestem za żartami, które upokarzają lub wyrządzają krzywdę drugiej osobie, ale jeśli to tylko głupi żart, z którego wszyscy się śmieją (nawet osoba, która jest "ofiarą" nie ma nic przeciwko) to czemu nie?

"Czcicie szatana" - czy to nie jest zbyt "mocno" powiedziane?


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#2 2012-04-03 20:04:44

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Prima Aprilis

Chyba pierwszy raz;) zgadzam się z Tobą. Jakaś siostra/brat/ksiądz coś powiedzą (czasem, jak widać na przykładzie, nie do końca mądrego) a ludzie biorą to za pewnik  i oficjalne stanowisko KK .
To tak samo, jak z kolczykowaniem ciała - nawet po jednej w każdym uchu nie można według jednej mojej znajomej siostry zrobić, bo to okaleczenia ciała i otwieranie się na działanie szatana:) Co ciekawe - usłyszałam to na jednych rekolekcjach. Na kolejnych (z tym, że już u innych sióstr), były organizowane warsztaty i ... robiłam na nich kolczyki
Wszędzie można znaleźć powód do grzechu, ale nie można popadać w nadmierny dewotyzm. Trzeba znaleźć złoty środek.

Kurcze, ale mi się podoba moja wypowiedź. Można samem sobie dać plusa ?

Offline

 

#3 2012-04-03 21:07:04

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Prima Aprilis

Nie, nie można, ale z chęcią Ci go przyznam


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#4 2012-04-03 21:11:33

pea

Gość

Re: Prima Aprilis

Nooo, niektórzy lubią demonizować rzeczywistość i szukać diabła tam, gdzie go nie ma. Cóż, na ten temat mogę powiedzieć tylko jedno: żadna skrajność nie jest dobra.

Natomiast co do pierwszego kwietnia - jeśli jakiś żart jest powodem do radości dla wszystkich (!), to cóż w tym złego? Ja tam widzę same pozytywy

 

#5 2012-04-03 21:36:02

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Prima Aprilis

Również nie widzę nic złego w takich żartach i psikusach, oczywiście na poziomie. Myślę, że szatana nie ma co w to mieszać, bo człowiek by oszalał jakby na każdym kroku widział tylko zło. Ja sama lubię żarty i poczucie humoru, oczywiście nie do przesady i z kulturą, żeby nikogo nie urazić i nie sprawić przykrości. Życie i tak jest  poważne i trudne, dlatego żeby zachować zdrowie psychiczne czasem psikusy są nawet wskazane Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam wszystkich żartownisiów:)

Offline

 

#6 2012-04-03 23:46:05

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Prima Aprilis

Ufff... A myślałam, że mnie zlinczujecie, że się tak "oburzyłam" Promyczku, mam tylko nadzieję, że nie uraziłam Cię żadnym słowem przeze mnie napisanym w tym temacie, bo oczywiście nie o to mi chodziło. Po prostu wydawało mi się dziwnie to, że w żarcie może być diabeł. Przecież sam Pan Bóg ma poczucie humoru, więc czemu i my nie mielibyśmy go mieć? Nie wyobrażam sobie życia bez ciągłego śmiania się z głupich żartów Oczywiście jak trzeba być powaznym to trzeba, ale to inna kwestia


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#7 2012-04-04 11:00:09

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Prima Aprilis

Też robiłam dowcipy, ale coś w tym roku nie czułam tego,że powinnam, aż sama się zdziwiłam:)  (jeszcze rok temu nie oddawałam każdego mojego czynu, ruchu, decyzji Panu, teraz po rekol.tak czynię, prosząc Ducha św.o Jego owoce...myślę,że dlatego robienie dowcipów przez kłamstwo wygasło we mnie) Teraz jak przeczytałam to świadectwo, to zrozumiałam dlaczego. Dzięki Sanderka,że to tu umieściłaś . Każdy zrobi jak uważa, żartować można nawet trzeba:),ale myślę,że to ważne, by do swoich żartów nie wplatać kłamstwa. Wielu traktuje ten dzień na prawdę jakby to było "święto szatana" by uczcić kłamstwo, taki żart- niby nic złego, a jednak kłamstwo. Szatan działa tez pod pozorem dobra, można łatwo wpaśc w pułapkę, dlatego trzeba unikać wszelkiego kłamstwa, nawet gdyby to było pod pozorem dobra. Takie jest moje zdanie po przeczytaniu tego i po zapoznaniu się z KKK.

KKK 2482 "Kłamstwo polega na mówieniu nieprawdy z intencją oszukania". Pan przypomina, że kłamstwo jest dziełem diabła: "Wy macie diabła za ojca... prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa" (J 8, 44).

KKK 2483 Kłamstwo jest najbardziej bezpośrednim wykroczeniem przeciw prawdzie. Kłamać oznacza mówić lub działać przeciw prawdzie, by wprowadzić w błąd. Raniąc związek człowieka z prawdą i bliźnim, kłamstwo narusza podstawowy związek człowieka i jego słowa z Panem.

KKK 2486 Kłamstwo (ponieważ jest wykroczeniem przeciw cnocie prawdomówności) jest prawdziwym wykroczeniem przeciw drugiemu człowiekowi. Dotyka jego zdolności poznawania, która jest warunkiem każdego sądu i każdej decyzji. Zawiera ono w zarodku podział ludzi i wszelkie zło, jakie on powoduje. Kłamstwo jest zgubne dla każdej społeczności; podważa zaufanie między ludźmi i niszczy tkankę relacji społecznych.

Na zakończenie przyszły mi na myśl słowa z 1Tes 5,22
"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła."


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#8 2012-04-04 11:32:44

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Prima Aprilis

Ale najpierw trzeba nam odróżnić kłamstwo od żartu. Poda może przykład z mojego życia: znajomi śmieją się, że jestem w związku z kolegą. Oczywiście to nieprawda, mamy po prostu dobry kontakt i to wszystko. Rozpatrując to można by też podciągnąć to pod kłamstwo, bo mówią coś, co jest nieprawdą i zaraz dopatrywać się w tym działania szatana (a co za tym idzie powiedzieć, że kapłani czczą szatana, bo i oni się z nas śmieją). Ale można to też podciągnąć pod zwykły żart. On się z tego śmieje, ja się z tego śmieje i jest ok.

Co innego gdyby to się rzeczywiście rozeszło do tego stopnia, że ludzie by w to uwierzyli. Ale w sumie z nieprawdy powstał żart. I nie widzę nic z tym złego, a tym bardziej żadnego działania diabła.

Nie wiem, czy mnie rozumiecie, ale dla mnie w dalszym ciągu dziwne jest to, że Prima Aprilis jest porównywane do Halloween i uważane za "święto szatana"...


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#9 2012-04-04 15:47:01

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Prima Aprilis

Haha sanderko, dzięki xD
I znowu się z Tobą zgadzam.
Przypominam, że nie każdy żart jest kłamstwem.
Poza tym, jeśli żartowanie to coś złego, to ... współczuję kabareciarzom, którzy zarabiają na życie rozsmieszając innych i żartując z ludzi

Offline

 

#10 2012-04-04 15:55:55

szukajaca Boga

Gość

Re: Prima Aprilis

Hebronka napisał:

Poza tym, jeśli żartowanie to coś złego, to ... współczuję kabareciarzom, którzy zarabiają na życie rozsmieszając innych i żartując z ludzi

A ja współczuję ludziom, z których ktoś sobie żarty stroi - oczywiście są żarty, za które nie warto się obrażać ale... no własnie... we wszystkim umiar. Często są żarty o zezowatych osobach ale nikt go już w obecności takiej osoby raczej nie powie. Skoro tak to znaczy, że jest w tym coś obraźliwego. Żart ma szerokie znaczenie i tutaj tkwi problem

 

#11 2012-04-04 22:10:05

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Prima Aprilis

No dobra, ale skecze mówiące na przykład o śmiesznej sytuacji politycznej w naszym kraju ? Które pokazują absurdy tego świata ?
Rety, nie doszukujcie się we wszystkim jakiegoś strasznego, drugiego dna !
Jak już pisałam - TRZEBA ZNAĆ UMIAR I WIEDZIEĆ, KIEDY PRZESTAĆ.

Offline

 

#12 2012-04-05 18:33:30

szukajaca Boga

Gość

Re: Prima Aprilis

Hebronko - dokładnie to samo wyżej napisałam

 

#13 2012-04-05 20:05:40

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Prima Aprilis

Nie wiem, wydawało mi się, że ujęłaś to jakoś delikatniej

Offline

 

#14 2012-05-01 21:48:53

Promyczek dla Nieba

Użytkownik

402525
Zarejestrowany: 2011-08-05
Posty: 79
Punktów :   

Re: Prima Aprilis

Dopiero dziś zobaczyłam ten temat...
Sanderko nie mam ci za złe nic. Tylko szkoda,że nie zacytowałaś całości posta...
Bo mi w gruncie rzeczy chodziło o to,że większość ludzi w tym roku wolało świętować Prima Aprilis a nie Niedzielę Palmową wytłumaczyłam to w komentarzach i uściśliłam


Miłość mi wszystko wyjaśniła.....

Offline

 

#15 2012-05-01 22:05:28

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Prima Aprilis

Podałam link do bloga, więc dlatego nie umieszczałam całości A przyznam, że komentarzy nie czytuję Po prostu skupiłam się na tym fragmencie, bo jakoś mnie to dotknęło stąd też ten post


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora