"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2012-06-05 20:38:48

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Rekolekcje u Sióstr

mam pytanie, a nie wiem czy taki wątek już istnieje.
poszukuje jakiś rekolekcji najlepiej blisko Częstochowy lub w samej Częstochowie, ale rekolekcji NIE powołaniowych, tylko zwykłych normalnych rekolekcji, które pomogą się wyciszyć, odpocząć od codzienności i zbliżyć do Pana. Ktoś z Was może o takich coś wie?


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#2 2012-06-05 22:41:35

A-psik

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Ja po prostu napisałam do zakonu, który mnie czymś do siebie przyciągał maila z zapytaniem: "czy istniała by możliwość przyjazdu do nich na kilka dni". Ani razu mi nie odmówiono (chociaż przyznam, że me doświadczenie ubogie jest w tym zakresie - zaledwie Karmel, Dominikanki i Wspólnoty Jerozolimskie). Napisz, zadzwoń, zapytaj Ufam, że nie odejdziesz z kwitkiem

 

#3 2012-06-05 23:28:46

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

no właśnie ja szukam raczej jakiś rekolekcji bo żeby tak jechać do sióstr to raczej nie. teraz pewnie maja dużo pracy i nie chce im przeszkadzać. wiem ze teraz rekolekcje w maju były odwołane a i tak przyjechała jedna osoba i siostry miały problem bo nawet nie zadzwoniła tylko tak sobie przyjechała i one miały zakłócone wszystkie swoje jakieś plany. a tamta dziewczyna ciągle łaziła za siostrami i nic nie mogły zrobić
a tak samej to głupio być


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#4 2012-06-05 23:42:57

A-psik

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Ja tam wolę być sama i zawsze termin ustalam, zwłaszcza, że w sierpniu można li tylko klamkę pocałować na Łazienkowskiej

Z chodzenia za kimś dawno już wyrosłam, a i roboty się nie boję, więc...koszę jeśli trzeba, pielę jeśli trzeba, magluję, gotuję i co tam jeszcze trzeba robić Taka przeciwwaga do tego co robię na co dzień No dobra, z biblioteki pokaźną kupkę książek wyniosłam (nic na uzależnienie nie poradzę ).

Ps. zazwyczaj i tak sama nie byłam...

 

#5 2012-06-06 10:05:43

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

gdybym znała te siostry to bym chętnie sama pojechała i bym im pomagała, ale teraz potrzebuje właśnie jakiś rekolekcji.
a jak tylko słyszę, że jedna z 'moich' sióstr kosi trawę to aż chcę jechać jej pomóc, ale niestety za klauzurę mnie nie wpuszczą
chętnie bym coś przeczytała, ale teraz nie mam w ogóle czasu. jedynie co to w autobusie czytam
a jeśli mogę wiedzieć to o jakich siostrach mówisz i w jakim mieście?


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#6 2012-06-06 12:18:31

szukajaca Boga

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

a może Kamcia zawierzanki i rekolekcje ignacjańskie?
Można też tu http://karmelitanki.org.pl/ - siostry organizują rekolekcje indywidualne w Częstochowie. Byłam, polecam

 

#7 2012-06-06 14:43:17

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

super!!! dzięki!!! interesujące!! podoba mi się!!! ale jest mnie łatwo czymś uradować!! od razu mam lepszy humor naprawdę dziękuję !!
a jest jakaś możliwość poznać wcześniej Siostry? i tak czytam, czy te rekolekcje w Częstochowie to są powołaniowe? bo jeśli tak to raczej nie chcę.


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#8 2012-06-06 15:41:43

szukajaca Boga

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Kamciu, to zależy od Ciebie Piszesz do Sióstr, że nie chcesz powołaniowych i one się dostosowują. Ja najpierw napisałam maila o co chodzi mi w tych rekolekcjach, co bym chciała i tak miałam ułożony plan dnia... A że przyjechałam pierwszy raz do Sióstr w słabym stanie psychicznym, Siostra mi sie najpierw kazała porządnie wyspać   Jest to na zasadzie takiej, że jedna Siostra jest twoją opiekunką jakby, daje Ci materiały, mówi co i jak, rozmawia ale tylko jeśli sobie tego życzysz. Kaplica jest do twojej dyspozycji w każdym czasie... Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz U Sióstr byłam bodajże 5 razy na takich rekolkach

 

#9 2012-06-06 16:07:26

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

świetnie! coraz bardziej chce tam pojechać!! ale jak znam życie to zaraz pojawi się jakiś haczyk
pogadam z 'moją' siostrą, co ona o tym myśli bo mnie dosyć dobrze zna i jak coś to pisze do sióstr, i jadę.
jeszcze raz dziękuję!!!


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#10 2012-06-06 18:04:49

szukajaca Boga

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Nie ma za co Kamcia. Pomodlę się za Twoje rekolekcje

 

#11 2012-06-06 21:41:43

A-psik

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

kamcia napisał:

gdybym znała te siostry to bym chętnie sama pojechała i bym im pomagała, ale teraz potrzebuje właśnie jakiś rekolekcji.

No wiesz, ja też ich na początku nie znałam i jakoś specjalnie nic nie ustalałam. Napisałam tylko, że chciałabym żyć w tym czasie rytmem ich dnia...i żyłam. Łącznie z Dniem Pustyni.

chętnie bym coś przeczytała, ale teraz nie mam w ogóle czasu. jedynie co to w autobusie czytam

co jak co, ale na czytanie zawsze czas znajdę...chociażby w miejscu gdzie "król piechotą chadza"

a jeśli mogę wiedzieć to o jakich siostrach mówisz i w jakim mieście?

A możesz Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie w Warszawie.

ale jak znam życie to zaraz pojawi się jakiś haczyk

Coś sobie tak myślę, że tym haczykiem to możesz być Ty Nie daj się swoim lękom...pisze ta, która chciała się cofnąć, wsiąść w nadjeżdżający akurat autobus i wrócić do domu ale rozmyśliłam się, na szczęście. Bo to był piękny i owocny czas, a gdy nadszedł czas powrotu to ryczałam jak bóbr

 

#12 2012-06-06 21:51:59

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

dzięki
wiedziałam, że będzie haczyk. mogę jechać dopiero w wakacje i to jeszcze nie wiem kiedy dokładnie, a pewnie się okaże, że siostry nie będą wtedy mogły


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#13 2012-06-06 22:03:19

A-psik

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Oj tam, zamiast pogrążać się w czarnych wizjach napisz do nich...mnie siostra zaproponowała dwa terminy: lipiec i wrzesień (sierpień odpada w MWJ, bo jest to miesiąc pustyni i wtedy Wspólnoty wyjeżdżają z miasta na odludzie). Nie trać nadziei, działaj i poproś Go o wsparcie (wszak proście a będzie wam dane ).

 

#14 2012-06-07 10:15:12

boza_tancerka

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Jak już wyżej, polecam rekolekcje na Poznańskiej 33 u Karmelitanek Instytut Naszej Pani Z Karmelu. Siostry dają wolnosć w przeżyciu czasu u nich, mogąto być rekolekcje indywidualne takie dla uporządkowania siebie, swojej relacji z Jezusem lub też powołaniowe. Dostajesz wolność, nie ma nacisku typu ,,choć do zakonu" :-) W domu Sióstr panuje wspaniała atmosfera modlitwy i radości, no i do Jasnej Góry jest 20 minut spacerkiem, poza tym w parafii Sióstr jest kaplica z całodzienną Adoracją i też można pójść się pomodlić, lub korzystać z kaplicy Sióstr czy też ogrodu. Mieszka się na bardzo urokliwym stryszku, naprawdę polecam.

 

#15 2012-06-07 11:39:10

szukajaca Boga

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

boza_tancerka napisał:

Jak już wyżej, polecam rekolekcje na Poznańskiej 33 u Karmelitanek Instytut Naszej Pani Z Karmelu. Siostry dają wolnosć w przeżyciu czasu u nich, mogąto być rekolekcje indywidualne takie dla uporządkowania siebie, swojej relacji z Jezusem lub też powołaniowe. Dostajesz wolność, nie ma nacisku typu ,,choć do zakonu" :-) W domu Sióstr panuje wspaniała atmosfera modlitwy i radości, no i do Jasnej Góry jest 20 minut spacerkiem, poza tym w parafii Sióstr jest kaplica z całodzienną Adoracją i też można pójść się pomodlić, lub korzystać z kaplicy Sióstr czy też ogrodu. Mieszka się na bardzo urokliwym stryszku, naprawdę polecam.

Dokładnie, dokładnie, dokładnie Tez mieszkałam na stryszku a parę razy w pokojach bo akurat tak wyszło... Mnie ta wolność urzekła, nie ma naprawdę żadnych podtekstów, nacisków... I ubóstwo na stole Jadłam to co Siostry, bez żadnych udziwnień

 

#16 2012-06-07 12:09:58

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

tzn? suchy chleb i woda?


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#17 2012-06-07 12:13:12

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

a może coś opowiecie o tych siostrach? bo jak słyszę karmelitanki to widzę przed oczami karmelitanki bose te w Częstochowie, wielką kratę i przepiękny zapach do tej pory nie wiem co tak pachniało, ale było piękne


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#18 2012-06-07 12:53:17

szukajaca Boga

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Nie no bez przesady - był chleb i herbata i coś do chleba Kamciu, wszystkie info masz na stronie, to nie są siostry klauzurowe. Nie wiem czy to jest dobre miejsce żeby wypowiadać swoje opinie na temat Sióstr, jakkolwiek pochlebne. Najlepiej jedź i sama się przekonaj

 

#19 2012-06-07 14:08:48

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

no tak. Szukająca, ale na stronie nie znajdę informacji o tym czy siostry są wesołe, robią sobie jakieś kawały są miłe i czy można z nimi tez poważnie porozmawiać.
bo niestety, ale znam takie siostry z którymi nie da się poważnie porozmawiać
a jakiego koloru mają habity?


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#20 2012-06-07 14:50:23

boza_tancerka

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

habity są brązowe jak to w Karmelu i też jestem zdania, że najlepiej pojechać i poznać, niż pisać na forum bo każdy i tak ma swoje odczucia, a myślałam, że Tobie zależy po prostu na rekolekcjach a nie na tym czy Siostry robią sobie kawały? To miejsce jest idealne dla mnie na rekolekcje, nie wiem czy Tobie by odpowiadało, ja tylko szczerze mogę je polecić i cieszę się, że ktoś z forum też je zna, to bardzo miłe:-)

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora