"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-09-05 18:08:31

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Śmieszne pytanie :)

Mam takie dziwne pytanie, ale podobno na forach można pytać o wszystko. Pewnie tak jak ja wielu z Was przyjaźni się z niejedną siostrą zakonną. I jestem ciekawa co dajecie takim osobom w prezentach np z okazji urodzin itp. Ja mam zawsze z tym problem. Mam świadomość, że z racji tego, że często zmieniają miejsce nie mogą to być rzeczy, które zbytnio zajmują miejsce. Z drugiej jednak strony co kupić praktycznego takiej zakonnicy? Ciekawa jestem jak to wygląda u Was? Może macie jakieś pomysły? niedługo będę musiała znowu zmagać się z wyborem prezentu.

Offline

 

#2 2011-09-05 20:50:01

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Śmieszne pytanie :)

Może nie przyjaźnię się z jakąś siostrą zakonną, ale za to kupujemy prezenty pewnemu ojcu i zazwyczaj kupujemy mu to, co lubi najbardziej, czyli białą Milkę i żelki Haribo Do tego ewentualnie jakąś kartkę. Wiemy, że to lubi i przynajmniej się nie zmarnuje i nie leży Gratów ma już pełno, więc nie ma co mu dorzucać, a tak to się cieszy Wydaje mi się, że nie ważne jest, co kupisz, ale liczy się pamięć


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#3 2011-09-05 20:52:50

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Śmieszne pytanie :)

Oczywiście, że najważniejsza jest pamięć Ciekawe czy ta moja Siostra lubi żelki hehehe

Offline

 

#4 2011-09-06 14:22:39

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Śmieszne pytanie :)

Na Boże Narodzenie kupiłyśmy takie pudełeczko ozdobne, napchałyśmy tam żelków i czekolad, do tego dorzuciłyśmy taki domek z piernika i dałyśmy temu ojcu Cieszył się jak gwizdek

Dowiedz się, co lubi najbardziej i wykorzystaj to


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#5 2011-09-06 19:29:24

Rita

Gość

Re: Śmieszne pytanie :)

Ja raz kupiłam kubek, taki śmieszny, bo wiem, ze lubi i przyda się.
Na święta kupiłyśmy taką fajna bombkę, z życzeniami
Sanderka masz rację, warto zorientować się, co sprawi siostrze radość (ale słodycze to raczej zawsze są mile widziane, to fakt ), możesz sama cos stworzyć, takie prezenty są piękne i niepowtarzalne.
Jedynie z książkami polecam ostrożność, bo w większości zgromadzeń sa biblioteczki i szkoda, żeby się zdublować, no chyba, ze dana siostra np. lubi jakiegoś pisarza i wiemy, że takiej książki nie ma
Do prezentu fajnie jest dodać kartkę z życzeniami, to bardzo fajna pamiątka, nie zajmuje dużo miejsca, a szczere, ciepłe słowa zawsze podbudowują człowieka.

Czekam na jeszcze jakieś propozycje, może uda mi się zaczerpnąć jakąś inspirację

 

#6 2011-09-06 19:46:27

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Śmieszne pytanie :)

Niedługo spotkam się z pewnymi siostrami, które są mi bliskie, poznałam je na pielgrzymce i wiem, że jednej z nich współsiostry pobiły jej ulubiony kubek, więc planujemy zrobić dla nich wraz z koleżanką kubki z naszymi zdjęciami Wiemy, że się przyda i że planuje kupno takowego, a na pewno będzie bardziej uważać jak będzie miała świadomość, że to od kogoś bliskiego

Co do tych perfum to nie wiem jak się to ma z siostrami, ale możesz podpytać tak dyskretnie. Po prostu powiedz, że wiesz, że np.księża mogą używać takich rzeczy, a jak to się ma do sióstr. Tak niby z czystej ciekawości Bo takie zwykłe kosmetyki to raczej używają, z tego co zauważyłam

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2011-09-06 19:47:16)


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#7 2011-09-06 20:17:52

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Śmieszne pytanie :)

Różne prezenty robiłam siostrom. Kupiłam dwa misie młodszym siostrom i bardzo się z nich cieszyły, książki wiedziałam, że takich nie mają. Zawsze czymś je zaskoczyłam.

Offline

 

#8 2011-09-09 21:38:06

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Śmieszne pytanie :)

Dziękujemy za podpowiedzi, nie ma to jak zapytać u źródła

Offline

 

#9 2011-09-09 22:01:34

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Śmieszne pytanie :)

Słodycze rzeczywiście się bardzo szybko rozchodzą na tych rekreacjach No i też z pożytkiem dla innych sióstr

Co dwie głowy to nie jedna


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#10 2013-01-14 19:21:00

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Śmieszne pytanie :)

Witajcie kochani. Jak uważacie czy kupno piżamy Siostrze, z którą ma się bliskie relacje jest zbyt intymnym prezentem? Zbliżają się imieniny mojej ulubionej s.Agnieszki i chciałabym jej kupić coś praktycznego, a ona wszystko ma

Offline

 

#11 2013-01-14 19:34:57

Rita

Gość

Re: Śmieszne pytanie :)

Czemu nie? Ja kiedyś dałam znajomej siostrze skarpetki ucieszyła się
Jeśli masz dobry kontakt z tą siostrą, macie ze sobą bliskie relacje i siostra jest taka ,,do życia" to uważam że pomysł jest fajny- praktyczny, bo piżama zawsze się przyda

 

#12 2013-01-14 19:57:12

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Śmieszne pytanie :)

ja jednak zawsze skłaniam się ku własnoręcznemu wykonaniu prezentów nawet kosztem praktyczności... ostatnio np. na pierwsze śluby dałam znajomej Siostrze wyhaftowaną poszewkę na poduszkę z taką owieczką-aniołkiem i cytatem z Pisma Świętego...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#13 2013-01-14 20:18:08

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Śmieszne pytanie :)

Kto ma talent, to jak najbardziej może to wykorzystać.   Siostrzyczka podsunęłaś mi pomysł, dzięki


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora