"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2009-12-10 17:10:40

Szukająca

Gość

Dziewice Konsekrowane

 

#2 2009-12-10 18:56:27

boza_tancerka

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

Jestem jak najbardziej za tym, by ,,odkurzyć" dziewice w Kościele, bo są trochę zapomniane, tylko ja chyba wybrałabym zaślubiny ukryte, nie chodzi o brak świadectwa, czy wstyd, ale do takiego życia potrzeba ogromnej siły i zły będzie atakował, taka osoba będzie na świeczniku, postrzegana jako idealna swięta, chodząca już tu na ziemi, więc każde potknięcie będzie jej wypomniane przez lud, szczególnie gdyby odbyło się to w małej miejscowości, jest to dla ludzi nowość, ni to ksiądź ni siostra zakonna:-)
Tak czy siak, podziwiam, wiem jednak, że jest dowolność w sposobie składania ślubów, można właśnie tak jawnie a można w ukryciu.

 

#3 2009-12-10 20:24:35

Szukająca

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

Takie życie jest chyba bardzo trudne. Niezbędna jest bardzo mocna więź z Chrystusem. Ataki szatana są na pewno bardzo mocne, a tym bardziej, że osoba żyje 'normalnie'. Myślę, że będąc w klasztorze, gdzie otacza Cię wiele dobra, jest łatwiej walczyć ze złym.

 

#4 2009-12-13 15:09:04

Rita

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

Tutaj też można coś poczytać na ten temat: http://czwartelustroadanci.blog.onet.pl/
Jest to bardzo ciekawa forma życia... Chociaż mam wrażenie że niezbyt często wybierana... Potrzeba ogromnej siły, by wytrwać w takim powołaniu...

 

#5 2009-12-14 18:06:45

Szukająca

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

Dzięki za adres bloga.

 

#6 2010-05-05 08:59:14

Gaudia

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

Szukająca napisała:

Myślę, że będąc w klasztorze, gdzie otacza Cię wiele dobra, jest łatwiej walczyć ze złym.

Nie chcę, żebyś odebrała to jako atak. Po prostu chcę napisać, że niestety klasztor jest miejscem jak każde inne, mieszkają w nim ludzie, a nie anioły i nie zawsze otacza tam człowieka więcej dobra, niż w jakimkolwiek innym miejscu na ziemi. Są też obmowy, złośliwości - zwłaszcza w zakonach żeńskich. Nie chcę też jawić się tutaj jako jakaś zatwardziała przeciwniczka zakonów - absolutnie tak nie jest, czego dowodzi moja przeszłość. Aczkolwiek chciałabym, żeby ludzie nie postrzegali zakonów jako przedsionków do Raju, bo między innymi ten fakt jest powodem tak wielu rozczarowań osób szukających powołania, które pod wpływem euforii i zachwytu WYOBRAŻENIAMI, jakie mają na temat klasztoru wstepują i niestety dopiero po fakcie zauważają, jak bardzo się myliły. I wtedy właśnie rodzi się dla takiej osoby dramat.. Ale to już chyba rozprawa na inny temat

 

#7 2010-05-05 10:29:33

boza_tancerka

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

ja popieram powyższą wypowiedź :-) Zakon to nie przedsionek raju, wystarczy spojrzeć na nasze codzienne życie ile w nim kłótni czy sporów nawet w bardzo ,, pobożnych" wspólnotach typu Oaza itp. dlaczego więc w zakonie ma być inaczej? Sama niejednekrotnie byłam świadkiem kłótni, ale to nie było dla mnie szokiem nigdy nie postrzegałam sióstr jako świętych, największym świadectwem było dla mnie to, gdy widziałam jak siostry potrafią przyznać się do błędu i przeprosić jedna drugą.

 

#8 2013-05-30 21:04:19

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Dziewice Konsekrowane

jak żyje konsekrowana w Kościele dziewica, czym się może zajmować? co robi - bo gdyby była we wspólnocie zakonnej - to wiadomo, a tak? myślę tutaj o osobach konsekrujących się jawnie.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#9 2013-05-30 21:14:46

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Dziewice Konsekrowane

na przykład moja koleżanka miała katechetkę w szkole, która była dziewicą konsekrowaną, myślę, że jak w Instytutach, każda pracuje w swoim zawodzie


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#10 2013-05-30 21:39:06

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Dziewice Konsekrowane

Znam jedna z dziewic konsekrowanych,ktora jest dyrektorka szkoly katolickiej


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#11 2013-07-09 01:50:42

Gimli

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

Ja pozwolę sobie 'odgrzać' temat. Dziewica konsekrowana, jak już było napisane, żyje normalnie. W zespole Mocni w Duchu, nasza kierowniczka jest taką właśnie osobą (www.mocni.jezuici.pl zakładka o nas i u samej góry jest Inga Pozorska. Tam też jest jej świadectwo i więcej informacji na ten temat). Takie osoby żyją normalnie. Mieszkają w prywatnych domach, pracują w zawodzie (nie zawsze ale często) ale przede wszystkim modlą się i głoszą Dobrą Nowinę .

 

#12 2013-07-31 23:58:45

 kamisia

Użytkownik

Skąd: Kościerzyna
Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 84
Punktów :   

Re: Dziewice Konsekrowane

A to świadectwo Ingi Pozorskiej

http://www.youtube.com/watch?v=FyGn77MKjlo


Pełnić wolę Pana!

Offline

 

#13 2013-09-02 14:26:07

agata93

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

Mam do was pytanie ponieważ chcę zostać Misjonarką w swojej wspólnocie i czy mogę zostać dziewicą konsekrowaną mieszkają z resztą wspólnoty w jednym domu?

 

#14 2013-09-02 14:56:05

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: Dziewice Konsekrowane

Z tego co czytałam nie ma nakazu, by dziewica konsekrowana musiała mieszkać sama. Może wedle życzenia też mieszkać z rodziną, wspólnie z innymi CV albo w innej wspólnocie. Istotne jest, by miała własne źródło utrzymania, ponieważ diecezja nie ma obowiązku o to dbać. O szczegóły musisz dopytać się w swojej kurii.

Offline

 

#15 2013-11-24 11:39:45

Rita

Gość

Re: Dziewice Konsekrowane

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora