"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2013-12-09 16:38:19

terestynkaa

Gość

Konkurs biblijny

Kochani, czy ktoś z Wam startuje bądź też startował w konkursie biblijnym?
okwb.pl

 

#2 2013-12-09 17:10:03

Rita

Gość

Re: Konkurs biblijny

Kiedyś próbowałam swoich sił, warto wziąć udział, choćby po to, żeby sobie trochę ogarnąć własną wiedze w tym zakresie, mi sporo zostało w głowie...

 

#3 2013-12-09 17:21:41

terestynkaa

Gość

Re: Konkurs biblijny

A faktycznie taki trudny, czy to tylko "plotki" ?

 

#4 2013-12-09 18:27:13

Rita

Gość

Re: Konkurs biblijny

Hmm... no to zależy, co dla kogo znaczy ,,trudny". Ja szczerze powiedziawszy niespecjalnie się przykładałam, ale pytania nie były jakieś trudne, przynajmniej w mojej ocenie. Daleko nie zaszłam, bo tylko do diecezjalnego etapu, ale fajnie wspominam.
Na pewno trzeba zwrócić uwagę na liczby, (ile było czego i kogo) oraz miary odległości z miasta do miasta, o ile takie rzeczy są w księgach, które obejmuje konkurs, osoby, symbole i generalnie szczegóły, na które nikt nie zwraca uwagi Warto czytać egzegezy wszelkie, bo sporo wyjaśniają.
Jeśli masz możliwość, to poszukaj sobie pytań z poprzednich lat, wtedy zobaczysz sobie poziom pytań.

 

#5 2013-12-10 17:42:53

terestynkaa

Gość

Re: Konkurs biblijny

Szukała na necie starszych pytań, ale właśnie nic nie znalazłam
Teraz jest 1 i 2 Królewska i Ew. Marka Na szczęście mam jeszcze duużo czasu

 

#6 2013-12-10 19:11:27

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Konkurs biblijny

konkurs biblijny w porównaniu z olimpiadą teologiczną to jest nic!!! Już wiele razy startowałam w biblijnym i faktycznie przygotowując się dzień przed dochodziłam do diecezjalnego, a później sa już ludzie gdzie mają 90/90 punktów
teraz jestem na olimpiadzie teologicznej w marcu II etap...zdecydowanie trudniej niż konkurs biblijny. Na pewno są pytania otwarte, a w biblijnym jest tylko kilka pytań otwartych, reszta A,B,C. Rok temu był podany fragment Pisma Sw. i trzeba było zaznaczyć kto do kogo jest mówi. W drugim przypadku były inne słowa i było zaznaczyć kto o kim je mówi. Pamiętam też pytanie o to ile czego dostał jeden człowiek od drugiego. (piszę człowiek bo nie pamiętam imion i kontekstu) Chodziło o jakiś płaszcz, buty i pierścienie.
I etap jest po to, aby wyeliminować tych którzy zapisali się dla 5 z religii, II to już konkretne pytania, szczegółowe, mniej A,B,C i tutaj sa juz osoby które na 90pkt maja 90 z nich wybiera się kilku najlepszych, a jeśli maja taką samą liczbę punktów to jest ustna dogrywka. (jakoś tak) i później kolejny etap.


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#7 2013-12-11 17:24:04

terestynkaa

Gość

Re: Konkurs biblijny

Na OTK byłam już 2 razy za każdym razem do diecezjalnego Bardzo ją lubię i życzę Ci powodzenia, a zatem biorę się za Pismo a ty czytaj te artykuły o męczennikach i przechodź do ogólnopolskiego )

 

#8 2013-12-15 13:48:00

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Konkurs biblijny

inaczej być nie może!! Pisze, z Bożą pomocą przechodzę dalej i jadę na KUL?!! hahaha Bł. ks. Jerzy Popiełuszko módl się za nami!!


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#9 2013-12-15 14:34:34

terestynkaa

Gość

Re: Konkurs biblijny

I tego Ci życzę
Ja właśnie czytam Ewangelię Marka, a Ksiąg Królewskich się boję, bo nie fascynuje mnie Stary Testament

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora