"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2013-12-19 16:19:55

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: swieta - najgorszy czas w roku

Widocznie każdy inaczej to zrozumiał
Jest porównanie do Świąt, ale chodzi o to, że ten, kto nie zaprasza Jezusa do serca jest jakby tym biednym biegaczem, bo Święta bez Jezusa są takim wydarzeniem bez sensu.

Ostatnio edytowany przez Kasia K (2013-12-19 16:26:53)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#22 2013-12-21 14:19:57

 Kartka

Wsp.Przymierza im bl. Bolesławy Lament / Florystka/

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 40
Punktów :   

Re: swieta - najgorszy czas w roku

Ja na to inaczej patrze... tak to jest świetnie kiedy zapraszam Jezusa .... i On przychodzi.. itp.

patrze na to inaczej gdyz w domu rodzinnym.. nie ma między nami rozmów szczerych. nie ma miłości, nie ma pojednania, nie ma.. zycia w Jezusa razem, wspólnie.. nie ma.. tego co pamiętam z dziecinstwa. ok 10lat temu otrzymałam od starszego brata bardzo przykre słowa dzien przed wigilia to mnie na tyle złamało..że każdo roczne kolejne święta..wprawiaja mnie w napięcie.. niepokój, oczekiwanie co się tym razem stanie.
Kiedyś mój ojciec pił.. i te święta jakie pamiętam z lat wczesniejszych..z podstawówki..to były takie sztuczne świeta..że nie czułam się dobrze.. z tymi ludźmi..nie miałam wyboru.. 'musoałam " ..aż pare lat temu zwiałam z domu ..na święta do kolezanki babci..  Mama.. nie próbowała w to wejśc pomyślec czemu ...mi jest źle w domu..
Od środy mam "czystkę etniczną" tzn biegunkę . Zauwazyłam ze została udekorowana choinka beze mnie.. i wiele rzeczy dzieje się beze mnie, bez mojego udziału. To przykre kiedy.. mimo okazywanej chęci pomocy ..jest awersja. a potem starsza siostra czy ktoś inny ma do mnie żal ,,,,czemu nie pomogłam. W tym momencie często czuje się bezsilna...
Od paru lat.. staram się zajac sobą tyle mogę.. i robić to co uważam.. np. pare dni temu wykonałam sobie choinkę dekoracyjną - florystyczna . z siana, stożka z styropianu , włókna sizalu i wstążki czerwonej.. To jest moja mała choinka.
To co Kasiu napisałaś jest..logiczne.. tak sobie mysle..ze gdyby cała moja rodzina która przyjezdza ... zaprosiła Jezusa, i żyła Nim w tych dniach to by nasze spoitkanie rodzinne było inne.. a nie takie suche.. z nagromadzeniem dań, ciast i siedzenia w domu.

Offline

 

#23 2013-12-22 13:17:50

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: swieta - najgorszy czas w roku

Kartka, Boże Narodzenie to przede wszystkim świętowanie urodzin Chrystusa - to jest najważniejsze i na tym się skup Wiem, że sytuacja rodzinna może sprawiać ból; u mnie też pod tym względem nie jest idealnie, ale nie pozwól, by rozgoryczenie, smutek przyćmiły radość z narodzin Pana, który tak bardzo chce narodzić się w Twoim sercu na nowo. Oddaj Mu w tym Dniu wszystko - siebie i swoją rodzinę, a On (pomimo, że jest takim malutkim Dzieciątkiem w żłóbku ) - będzie działał Będę pamiętać w modlitwie


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

#24 2014-01-14 20:59:24

 Kartka

Wsp.Przymierza im bl. Bolesławy Lament / Florystka/

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 40
Punktów :   

Re: swieta - najgorszy czas w roku

Nie oczekuje od nikogo z Was byście mi udzielali rad i proszę o to.. i nikomu jak kojarze nie udzielam rad i prosze o to samo.

Napisałam o tym jak czas świąt u mnie wygląda w domu rodzinnym i tyle.
Siasia przykro mi ale z Twoimi słowami się nie zgadzam i mam do tego prawo.  Każdy przeżywa święta na swój sposób ..i chyba nikt nie ma prawa narzucac jak ktoś ma coś przezywac, bo tak odczułam Twoje słowa do mnie. I ja też nie czuje tego, że to ma być dla mnie "dobre".. w odniesieniu do Twoich słów.

Offline

 

#25 2014-01-15 16:42:28

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: swieta - najgorszy czas w roku

Mam takie same odczucia co Kartka,każdy przeżywa święta inaczej,według tego co przeżywa,jeden będzie w Boże NArodzenia adorował Dzieciątko w żłobie a drugi,choćby stał klęczał tuż obok,będzie daleko od Betlejemskiej szopki,bo w swoim zyciu klęczy teraz w Ogrójcu albo pod krzyzem na Golgocie.
Kalendarz ma nam przypominać,a nie nakazywać co mamy celebrować.

Offline

 

#26 2014-01-18 17:53:51

 Siasia

Kochająca Pana ♥

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 340
Punktów :   

Re: swieta - najgorszy czas w roku

Dopiero teraz wróciłam do tego wątku. Kochana Karteczko, nie chciałam Cię obrazić moimi słowami. We wcześniejszym Twoim poście po prostu wyczułam smutek i chciałam tylko dodać Ci wsparcia; jeśli natomiast odniosłam skutek przeciwny od zamierzonego to bardzo Cię przepraszam i nie chciałam Cię skrzywdzić.


Kochaj i rób, co chcesz

św. Augustyn

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora