"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#101 2013-03-23 09:55:25

karmolcia

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Sługa Boży ks. Franciszek Błachnicki
Św. Faustyna Kowalska
Bł. Karolina Kózka
Św. Ojciec Pio
Bł. Matka Teresa z Kalkuty
Św. Teresa z Lisieux
Sługa Boża s. Konsolata Betrone

 

#102 2013-03-23 22:28:17

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Św. Faustyna Kowalska
Św. Ojciec Pio
św. Teresa z Avila
św Oleksy
Hildegarda z Bingen
św Franciszek z Asyżu
św Jan od Krzyża
św Weronika
św Jadwiga


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#103 2013-03-24 16:22:56

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Ja ostatnimi czasy jestem bardzo związana ze św. Faustyną, św. Ojcem Pio,  a przede wszystkim ze św. Józefem 


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#104 2013-03-24 18:36:55

terestynkaa

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

św. Faustyna Kowalska
św. Tereska od DzJ
św. Franciszek z Asyżu
bł. Chiara Luce Badano
kandydat na ołtarz : o.Józef Kentennich

 

#105 2013-03-31 12:05:31

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

w ostatnim czasie często towarzyszą mi:
sw. Rita
sw. Augustyn
sw. Dominik
sw. Katarzyna ze sienny
sw. Monika
sw. Marta
sw. Krzysztof
sw. Franciszek
sw. Faustyna
sw. Wincenty Palotti
sw. Alojzy Orione
bł. Jan Paweł II
bł. ks. Jerzy Popiełuszko
bł. ks. Michał Sopoćko


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#106 2013-05-14 17:24:03

 Honorat

"Solus cum Deo solo"

8551550
Skąd: Duchowa Stolica Polski
Zarejestrowany: 2012-07-19
Posty: 1588
Punktów :   
WWW

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

W ostatnim czasie zainspirowała mnie postać Prymasa Tysiąclecia i powoli zaprzyjaźniam się ze Sł. Bożym Stefanem kard. Wyszyńskim.
http://www.apostol.pl/img/wyszynski.jpg

http://www.apostol.pl/czytelnia/rozne-a … y%C5%84ski
http://www.youtube.com/watch?v=he0Bt00_RLA


"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)

"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

http://honoratki.nazwa.pl/pl/images/foto/godecka.jpg

Offline

 

#107 2013-06-10 14:44:18

bławatek

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

to moja TOP  lista 10 najulubiniejszych świętych/błogosławionych <A JEST ICH WIECEJ>:
1.Bł.Jan Paweł 2 <za co chyba każdy wie - on uczył mnie wiary, nadzeii i miłości, uczył życia i wielu innych rzeczy, będąc na mojej 1 pieszej pielgrzymce na Jasna Góre gdzie jego słowa były wciaz powtarzane zrozumialam ze swietosc jest dla wszystkich nawet i dla mnie, zmienil moje zycie... >
2.bł Aniela Salawa <patronka od bierzmowania>
3.Sw. S Faustyna <ukochalam ja od niedawna od LEDNICY w 2012 roku wtedy zaczela sie milosc do niej ... duzo mi daje ale to moze kiedys  opowiem>
4.bł.Karolina Kózkówna <wzor czystosci i oddania, wzor prawdziwej kobiety, wzor milosci do Boga, ach ... moja... szkoda ze nie ma zgromadzenia z jej charyzmatami prostoty dozgonnej czystosci i umilowanai Boga + to ze bliko mnie >
5.Sw brat Albert <pielgrzymkowy patron... itd i wspomnienia i jego milosc>
6. Św. Franciszek z Asyżu <achhhhhhhhhh milosc milosc moja ... >
7.Sw.Klara <patrz wyzej- ich prostota ...>
8.bl.ks Jerz Popieluszko <wzor swietego wsod nas tak niedawno to sie dzialo...>
9.bl.Edmund Bojanowski <ojciec pomimo tego ze zadne dziecko nie bylo jego... >
10.może tutaj będzie sw Kinga < za klasztor klasrysek za Stary Sacz za moje spotkanie z JP2 w wielku 4 lat ... czystos ubostwo i modlitwa >

 

#108 2013-06-10 18:10:17

Rita

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Do grona moich ,,ulubieńców" dołączyła nie tak dawno m.Małgorzata Szewczyk, uderza mnie w niej ogromna pokora, a jednocześnie umiejętność dostrzegania znaków czasu... Entuzjastka miłosierdzia

 

#109 2013-06-10 18:28:51

Gabi

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

do moich ulubionych wzorów także dołączyła bł. Matka Małgorzata Łucja Szewczyk. Bo bł. Matka Zofia z Maciejowskich Czeska była w moim sercu zawsze - moja Matka!

 

#110 2014-07-08 15:17:18

Rita

Gość

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

Dla mnie odkryciem ostatniego czasu jest bł. Natalia Tułasiewicz- niesamowita postać, jak dla mnie jest to święta na nasze czasy Dlaczego? Przemawia do mnie jej życie- trudny czasy, w jakich przyszło jej żyć, nie gasiły jej pragnień i marzeń. Zmieniała się tylko forma realizacji. Podkreślała znaczenie osób świeckich w Kościele, daleko było jej jednak do wzoru słabej i zaniedbanej osoby: ,,Cenię i kocham zgrzebny habit brata Alberta, ale równie bliski jest mi święty w smokingu i święta w sukni balowej lub sportowym kostiumie."

I jeszcze kilka cytatów z pism bł.Natalii:
"Porywa mnie jutro, którego przewidzieć nie podobna i dni, co wymagają całego wysiłku człowieczego. […] oto trwam na przekór trudnym losom, […] mogę pracować, myśleć i realizować myśli i tęsknić do nowych możliwości".
"Przekonuję się, jak palącą kwestią jest, aby wyjść z ukrycia własnej kapliczki właśnie ku światu, aby wypełnić tę przepaść, jaka dzieli świętego w klasztorze od człowieka świeckiego. Powiedziałabym po prostu: wyjdźmy ze świętością duszy na ulice."
"Chcę wysługiwać sobie świętość na ziemi codziennym wysiłkiem dnia. Nie oddzielam życia najbardziej szarego od ideałów, ku którym podążam. Wszystko, praca, rozrywka, sen, przyjemność, jedzenie, wszystko bez wyjątku wciągam w mój program doskonalenia się".

 

#111 2014-07-14 12:57:14

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: Ulubieni święci i błogosławieni, a także kandydaci na ołtarze

No a moi ulubieńcy to:
bł.s. M.Antonina Kratochwil (ta co na zdjęciu profilowym, obecnie mieszkam w tym domu co ona mieszkała )
bł. ks.Emil Szramek- również męczennik II wojny światowej- mam od niego stypendium
Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki- to dzięki jego dziełu jest tyle fajnych oazowych duszyczek- takich jak ja
bł.Hiacynta - to z nią odmawiam Różaniec ..


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora