"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2015-07-31 17:14:04

 Ola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-07-29
Posty: 5
Punktów :   

Pytanie dość nietypowe

Nie wiem czy taki wątek jest, a może poprostu się pomyliłam. Mam do Was pytanie, dość dziwne. Może zacznę od początku. Jakiś czas temu dowiedziałam się, ze moi rodzice są w związku niesakramentalnym. Czy taki związek moich rodziców może mieć wpływ na przyjęcie do zakonu? Czy może to być przeszkodą w życiu zakonnym?  Mam jeszcze jedno, jak poradzić sobie z niechęcią moich rodziców do drogi zakonnej? Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Offline

 

#2 2015-08-05 13:22:49

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Pytanie dość nietypowe

Witaj Ola Może ja odpowiem na 2 pytanie. Jeśli chodzi o niechęć rodziców to często tak się zdarza, ponieważ rodzice chcą jak najlepiej dla swojego dziecka, ale często nie widzą, że właśnie to "lepiej" wypełni się w zakonie. Do tego jest potrzebna wiara. Czasem jest tak, że ludzie wstępują do zakonu mimo niechęci rodziców, braku ich akceptacji, zgody, bo każdy indywidualnie słyszy ten głos Boży w sercu-  2-gi człowiek nie usłyszy tego, co słyszysz Ty- stąd różne reakcje, zbędne słowa..., ale ważne jest to, co się dzieje w Twoim sercu, takie przylgnięcie do Boga, "mimo wszystko chcę iść za Tobą dokądkolwiek mnie poślesz". Sam Jezus powiedział, żeby nie oglądać się na innych, ale On ma być na 1-wszym miejscu. On się zatroszczy o Twoich rodziców, nie martw się. Pytaj Go czy to jest ta droga, oddawaj Mu wszystkie trudności, buduj z Nim relację przyjaźni, a zobaczysz jak Cię poprowadzi .
Co do 1 pytania, są tu na forum również siostry zakonne, możesz śmiało zapytać, choćby na pw napisać do którejś
Pozdrawiam i życzę wytrwałości i światła Ducha Świętego
z modlitwą


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#3 2015-08-05 15:27:55

 Ola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-07-29
Posty: 5
Punktów :   

Re: Pytanie dość nietypowe

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Mam nadzieję, że Jezus pomoże mi wytrwać w tej sytuacji i że utwierdzi mnie w tej decyzji. Pozdrawiam z modlitwą

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora