"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2008-09-21 17:50:49

Caritas

Gość

Nazaretanki

Nazaret to jest to miejsce które kocham... Tyle tam ciepła, miłości, otwartości... I ja też chcę być taka w przyszłości, jak te siostry... Cały czas mam w uszach słowa Siostry Przełożonej jednego z domów "Zawsze możesz do nas przyjechać, czekamy na ciebie, jakiekolwiek by były u nas warunki zawsze cię przyjmiemy"

 

#2 2008-09-22 08:12:36

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Nazaretanki

Tak to podobno wspaniale siostry, bardzo radosne i w ogóle... I widzę że ty też będziesz taką wspaniałą siostrzyczką...


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#3 2008-09-22 08:28:29

Rita

Gość

Re: Nazaretanki

Pewnie że radosne i wspaniałe

 

#4 2008-09-22 16:22:38

Caritas

Gość

Re: Nazaretanki

Tereska napisał:

I widzę że ty też będziesz taką wspaniałą siostrzyczką...

"...jak Pan Bóg pozwoli, ludzie nie przeszkodzą i ja czegoś głupiego nie wymyślę..." to chciałabym taka być
tęsknię za Domem...

 

#5 2009-02-13 21:20:09

Rita

Gość

Re: Nazaretanki

No to odświeżę trochę ten wątek... Moze Caritas mnie nie zabije za wtrącanie się tutaj

Tak wygląda herb Zgromadzenia, gdzieś miałam opisane, co który element oznacza, jak poszukam to zamieszczę tutaj

http://www.akromer.republika.pl/z_nazaretanki1.jpg

 

#6 2009-02-14 20:52:27

Caritas

Gość

Re: Nazaretanki

cudny jest ten herb...
właśnie wróciłam z rekolekcji w Nazarecie, było cudownie, coraz bardziej mnie tam Pan Jezus ciągnie...

 

#7 2009-02-14 22:26:23

Rita

Gość

Re: Nazaretanki

A ja znalazłam znaczenie poszczególnych elementów w herbie

,,(...) istotę tego, co stworzyła  i co pragnęła zostawić, mieści się w herbie Zgromadzenia, ustalonym przez Założycielkę, który składa się z; szkarłatnego płaszcza podbitego gronostajami i uwieńczonemu złotą korona. Dalej jest błękitna tarcza z wyobrażeniem u góry Ducha Świętego w promieniach, z krzyżem równoramiennym na tle skrzyżowanych lilii i berła z monogramem Chrystusa (Pax) i literami greckimi Alfa i Omega pośrodku oraz z tiarą i kluczami u dołu. Na wstędze wijącej się poniżej herbu, widnieje dewiza Zgromadzenia: <<Fiat voluntas Tua>> (Bądź wola Twoja).

Wszystkie te szczegóły streszczają najważniejsze ideały Nazaretu.

Płaszcz królewski i korona- to przypomnienie Królestwa Bożego, mającego istnieć i wzrastać w duszy własnej i duszach bliźnich.

Krzyż, <<Pax>> i litery Alfa i Omega- to wyobrażenie Chrystusa, Początku i Końca wszystkich rzeczy, a lilia- symbol Najświętszej Maryi Panny i berło Dawidowe- symbol świętego Józefa, to cała Najświętsza Rodzina.

Duch Święty- to widzialny znak miłości, mającej panować w sercach sióstr, by promieniowała na otoczenie.
Tiara i klucze Piotrowe- to łączność z Kościołem i Ojcem Świętym, a wreszcie słowa <<Fiat voluntas Tua>>- to najkrótsze ujęcie istoty duchowości nazaretańskiej."


na podst. książki M. Starzyńskiej  ,,Jedenaście klęczników"

Caritas- wspaniale, że w tym czasie Pan utwierdza Cię na Twojej drodze...

 

#8 2009-02-15 12:33:04

carla

Gość

Re: Nazaretanki

Oj, właśnie zamieszczam swojego pierwszego posta ;D Kiedy zalogowałam się przed chwilą na forum od razu zwróciłam uwagę na ten tamet, odnowiony przez Ritę:) A dlaczego? Dlatego, że ksiądz wikary z mojej parafii powiedział u mnie w domu na kolędzie, że jeżeli wybieram się do zakonu to tylko i wyłącznie do Nazaretanek, ponieważ są to Siostry  (uwaga cytuję księdza) "z High Lifem:) ". Po pierwsze zdziwiło mnie jego stwierdzenie, gdyż nigdy nie mówiłam nikomu, że myślę o zakonie. Wprawił mnie tym w wielke zdziwiedznie, ale zrobiło mi się strasznie ciepło na sercu.
A jak to jest u Ciebie, Caritas z tym powołaniem? Czemu akurat Nazaretanki?

 

#9 2009-04-30 22:30:25

Rita

Gość

Re: Nazaretanki

http://www.nazaretanki.pl/dmn/ z lewej strony jest taka rameczka i mrugający napis "Prezentacja o nazaretankach:)"- warto ogladnąć, zabójczy filmik i te podkłady muzyczne...

 

#10 2009-05-01 13:19:09

Agnieszka

Gość

Re: Nazaretanki

Genialny Film

 

#11 2009-05-02 17:45:46

Meredith

Gość

Re: Nazaretanki

Genialna jest ta prezentacja )

 

#12 2009-05-09 23:19:57

aniołeczek

Gość

Re: Nazaretanki

Znam chyba jedna siostre z tego zgromadzenia ale bardzo kochana....
mieszka w Loretto.
poznalam ja jak pojechala do Rzymu a potem nocowalismy w Loretto u tych siostr.
i wlasnie tam poznalam siostre Róże super siostra na pamiatke dala mi swoj różaniec ze slubów...

 

#13 2009-05-10 12:05:47

poprostu_człowiek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 439
Punktów :   

Re: Nazaretanki

W Loretto są loretanki...


"Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju"
                          Św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#14 2009-05-12 20:31:07

carla

Gość

Re: Nazaretanki

Ten filmik jest świetny:) Tak się składa że moja siostra go kiedyś widziała, na rekolekcjach jak była u sióstr nazaretanek. To ta sama prezentacja, są nawet na niej siostry które moja siostra poznała.

 

#15 2009-05-12 20:38:35

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Nazaretanki

super prezentacja podnosi na duchu


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#16 2009-05-14 19:22:17

Helena

Gość

Re: Nazaretanki

Bardzo fajna prezentacja. Jest taka radosna.

 

#17 2009-06-24 20:19:35

Rita

Gość

Re: Nazaretanki

A ja byłam wczoraj na pielgrzymce i odwiedziliśmy Komańczę, gdzie nazaretanki mają klasztor i przecudowną kaplicę

 

#18 2009-06-24 20:37:17

Rita

Gość

Re: Nazaretanki

Coś więcej... Wiesz co, byliśmy tak tylko tak przelotem niestety. Jakaś milutka siostra (nawet nie wiem, jak miała na imię) opowiedziała nam o Stefanie Wyszyńskim i historii jego pobytu w Komańczy. Później udaliśmy się do kaplicy- śliczna jest! Maleńka, są 2 okna z witrażami- z lewej S.Wyszyński, z prawej Matka Założycielka Nazaretanek, a na ścianie droga krzyżowa i Męczenniczki z Nowogródka. W ołtarzu też był obraz, ale trudno mi powiedzieć kogo przedstawiał- kobietę klęczącą przed Matką Boza z Dzieciątkiem. Potem obejrzeliśmy pokój kard. Wyszyńskiego i raz-raz do autokaru... ale otoczenie klasztoru też jest piękne... pełno kwiatów i figura Świętej Rodziny... I te widoki.. w końcu to Bieszczady

 

#19 2009-06-24 22:36:10

Rita

Gość

Re: Nazaretanki

Na Twoim miejscu też bym się nie mogła doczekać Naprawdę warto pojechać- piękny klasztor, uśmiechnięte siostry i Bieszczady... Ach, aż chce się wracać...

 

#20 2009-07-26 20:14:06

Rita

Gość

Re: Nazaretanki

Audycja w Radiu Maryja o bł. Franciszce Siedliskiej: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=14570  - właśnie jej słucham całkiem ciekawa


/osobiście nie jestem fanką RM, ale niektóre audycja da sie słuchać i są warte posłuchania/

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora