"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2008-09-26 10:43:13

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Kierownik Duchowy

Więc chciałam zapytać czy macie kierownika duchowego. Czy to pomaga w duchowym rozwoju? Na czym to dokładnie polega?

Bo ostatnio sporo nad tym myślałam nawet "upatrzyłam" sobie księdza który byłby zapewne wspaniałym kierownikiem ale co dalej jak go o to zapytać i w ogóle?


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#2 2008-09-26 10:50:24

boza_tancerka

Gość

Re: Kierownik Duchowy

ja nigdy nie miałam kierownika, Bo tak jakoś mnie prowadził, że nie było sposobności by go znaleźć, ale teraz mam kierowniczkę i bardzo mi to pomaga w rozwoju duchowym, a także takim ogólnoludzkim, plusem tego kierowania jest to, że odbywa się w wolności ( częstym błędem jest uzależnienie się od kierownictwa) i to, że przez 2 lata mieszkałyśmy w jednym domu, co pozwoliło poznać się nam z każdej możliwej strony, więc nie ma mowy o ,,udawaniu"

 

#3 2008-09-26 22:08:53

Caritas

Gość

Re: Kierownik Duchowy

hm... ja szukam kogoś takiego, ale... bez komentarza

dla mnie wzorem kontaktu ze swoim przewodnikiem duchowym jest bł. M. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza i jej kierownik o. Antoni Lechert warto poczytać "Dziennik duchowy" Matki, przytacza tam dużo nauk Ojca, i o tym jak często prosi go o radę, pomoc

 

#4 2009-02-20 21:35:54

Rita

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Przez pewien czas szukałam takiej osoby... Jednak po jakimś czasie dałam sobie spokój, ale wierzę, że kiedy nadejdzie odpowiedni czas znajdę taką osobę...

 

#5 2009-02-20 22:17:15

Szukająca

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Nie mam, ale bym bardzo chciała.

 

#6 2009-02-21 21:51:59

HistoryMaker

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Moim kierownikiem duchowym, liderem jakkolwiek nazwać jest obecnie mój najlepszy przyjaciel. Ma 34 lata, ja 21. I poznałem Go około 4 lat temu, jakieś 2,5 roku temu zajął się mną, staliśmy się przyjaciółmi. Dużo się od Niego uczę o Jezusie, jak i o życiu. Ma swoją firmę jedną z największych szkół tańca w Polsce przez co ucze się o biznesie itd.

Nie byłbym dzisiaj w tym miejscu bez takiej osoby. Jestem wdzięczny Bogu, że przez przykład, który idzie od Niego mogę się tak dużo uczyć. Biblia mówi o tym, żeby ojcowie zwrócili swe serca w stronę synów a wtedy synowie zwrócą swe serca w stronę ojców.  I tak się stało w tym wypadku i wielu moich przyjaciół ma kogoś od kogo się uczy. Wiem, też, że nie wszystkiego się mogę od takiej osoby, uczyć, często nie są to mocne strony tej osoby, ale nauczyłem się rozróżniać. Jest tylko kilka tych słabych stron, ale mam na szczęscie również innych przyjaciół, którzy są w tym mocni.

 

#7 2009-02-21 22:11:04

Rita

Gość

Re: Kierownik Duchowy

No, może w sumie znalazłaby się jedna osoba, dzięki której jestem tu, a nie 2 metry pod ziemią...  Dzięki tej siostrze "jest jak jest", wierzę, jak wierzę i żyję jak żyję... Czasem mnie pogłaszcze, a czasem da kopa, kiedy robi się bunt na pokładzie... Tylko to wszystko działa jakoś tak nie do końca świadomie- nigdy nie rozmawiałyśmy tak do końca poważnie o moim życiu czy planach, ale samo motywowanie mnie do działania. Dzięki temu nauczyłam się... odpowiedzialności za siebie i innych i zasmarkanego poczucia obowiązku.

 

#8 2009-02-21 22:33:11

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Kierownik Duchowy

a czy myślicie że dobrze żeby ten kierownik duchowy był spowiednikiem...o ile jest właśnie kapłanem bo to własnie czasem się łączy a czasem rozróznia....


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#9 2009-02-22 00:35:01

HistoryMaker

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Niekoniecznie. Nie we wszystkim ksiądz jest specjalistą. Np w sprawie rodzinnego doświadczenia, biznesu itd. Nie jest największym specjalistą.

Oczywiście pomoże, będzie się modlił, pomoże co Biblia ma na ten temat do powiedzenia, pobłogosławi, zachęci itd. Ale są rzeczy, w których z reguły nie są w stanie pomóc.
A jeśli chodzi o stricte duchowe rzeczy, to moim zdaniem nie musi być. Ważne, żeby ta osoba była blisko Jezusa i była pełna Ducha Świętego, jak Paweł pisze do Tymoteusza.

 

#10 2009-02-23 15:32:28

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Kierownik Duchowy

Tereska napisał:

a czy myślicie że dobrze żeby ten kierownik duchowy był spowiednikiem...o ile jest właśnie kapłanem bo to własnie czasem się łączy a czasem rozróznia....

myśle, że lepiej gdy jest też spowiednikiem i kierownikiem duchowym, bo łatwiej jest zna problemy i bardziej może pomóc mówie to na swoim przykładzie


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#11 2009-02-23 16:07:06

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Ja mam cudownego spowiednika i zarazem kierownika...to wielka łaska

 

#12 2009-02-23 16:10:02

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Kierownik Duchowy

tak bardzo wielka
potrzeba jest taka osoba zaufana


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#13 2009-02-23 16:19:46

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Bardzo...na prawdę światły człowiek

 

#14 2009-02-23 16:45:10

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Kierownik Duchowy

nom, dlatego też potrzebna jest taka osoba


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#15 2009-03-19 17:26:24

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Oj ...ale tych Aniołków na drodze masz dużo..i mamy jednego wspólnego

 

#16 2009-04-08 09:49:05

aprylka

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Odkąd pamiętam (czyli od czasu I Spowiedzi Św. w 1986 r.) zawsze miałam kierownika duchowego i zarazem stałego spowiednika. Nigdy specjalnie nie szukałam kolejnych (miałam ich kilku - jedni odeszli na inną parafię, inni do Domu Ojca). Ale zawsze gorąco się modliłam za nich.
O tym, jak spotkałam mojego obecnego spowiednika-kierownika można przeczytać tutaj:
http://liturgia.wiara.pl/index.php?grup … 6612&katg=

 

#17 2009-04-08 13:05:09

Vera

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Od kilku miesięcy posiadam kierownika duchowego który jest jednocześnie moim spowiednikiem i powiem wam że jest wspaniale.Pomaga mi "uporać "się z moim powołaniem i lepiej je zrozumieć, sam jest zresztą zakonnikiem.Spotykam się z nim dość regularnie i od tej pory przestałam się tak bardzo lękać wstąpienia do klasztoru i zaakceptowałam to że Pan wybrał dla mnie takie życie.Polecam każdemu chociaż wiem że nie zawsze trafi się od razu kapłana który nam będzie odpowiadać i nas zrozumie ,mnie się udało za drugim razem.

 

#18 2009-04-09 00:42:41

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Kierownik Duchowy

hmm... ja znalazłam dzięki temu, że poszłam kiedyś do niego do spowiedzi, zaufałam mu i zaczęłam mowić o swoim powołaniu i jak na razie jest nim wikariusz z mojej parafii- najlepszym kierownikiem jest spowiednik jednocześnie w sumie jedno z drugim się łaczy


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#19 2009-04-09 09:47:07

Gaudia

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Mój kierownik po prostu jest księdzem w mojej parafii. Słuchając jego kazań i świadectw stwierdziłam, że chciałabym, że był moim spowiednikiem. No i po prostu - po Mszy poszłam do zakrystii i poprosiłam go o to Nic nadzwyczajnego
A co do tego, czy kierownik musi być spowiednikiem - myślę, że nie, ale dobrze jest mieć też nawet osobno stałego spowiednika - wtedy on zna Twoje problemy, widzi Twój rozwój i pomaga Ci w nim.

 

#20 2009-04-09 12:35:23

Meredith

Gość

Re: Kierownik Duchowy

Narazie nie mam kierownika. Cały czas modlę się o odpowiednią osobę i o odwagę dla mnie... ale nie wiem czy potrafiłabym się tak całkowice otworzyć...

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora