"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

#201 2009-06-09 10:03:19

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

9 czerwca    Eucharystia

W czasie Mszy świętej dziękowałam Panu Jezusowi, że raczył nas odkupić,
i za ten największy dar, to jest, że raczył nam dać swą miłość w Komunii świętej,
to jest samego siebie (Dz. 1670).

 

#202 2009-06-10 09:51:36

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

10 czerwca    Eucharystia

Dziś kiedy przyjmowałam Komunię świętą, zauważyłam żywą Hostię w kielichu, którą mi kapłan podał. Kiedy przyszłam na miejsce, zapytałam Pana: Dlaczego jedna żywa? Przecież jesteś tak samo pod wszystkimi postaciami żywy. – Odpowiedział mi Pan: Tak jest, pod wszystkimi postaciami jestem ten sam, ale nie wszystkie dusze przyjmują Mnie z tak żywą wiarą jak ty, córko Moja, i dlatego nie mogę tak działać w duszach ich jak w duszy twojej(Dz. 1407).

 

#203 2009-06-11 05:25:33

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

11 czerwca    Eucharystia

Jezu, jest jeszcze jedna tajemnica w mym życiu – najgłębsza, ale i najserdeczniejsza – to Ty sam pod postacią chleba, kiedy przychodzisz do mojego serca. Tu jest cała tajemnica mojej świętości. Tu serce moje złączone z Twoim staje się jedno, tu już nie istnieją żadne tajemnice, bo wszystko Twoje – moim jest, a moje – Twoim. Oto wszechmoc i cud Twojego miłosierdzia. Choćby wszystkie języki razem złączone, ludzkie i anielskie, nie znajdą dosyć słów na wysłowienie tej tajemnicy miłości i niezgłębionego miłosierdzia Twego (Dz. 1489).

 

#204 2009-06-12 11:40:55

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

12 czerwca    Eucharystia

Najuroczystsza chwila w życiu moim to chwila, w której przyjmuję Komunię świętą. Do każdej Komunii świętej tęsknię i za każdą Komunię świętą dziękuję Trójcy Przenajświętszej. Aniołowie, gdyby zazdrościć mogli, to by nam dwóch rzeczy zazdrościli: pierwszej – to jest przyjmowania Komunii świętej, a drugiej – to jest cierpienia (Dz. 1804).

 

#205 2009-06-13 13:26:34

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

13 czerwca    Eucharystia


Widziałam, jak niechętnie Pan Jezus szedł do niektórych dusz w Komunii świętej.
I powtórzył mi te słowa: Idę do niektórych serc, jakoby na powtórną mękę (Dz. 1598).


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#206 2009-06-14 12:00:46

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

14 czerwca    Eucharystia

O Jezu utajony w Hostii, słodki Mistrzu mój i wierny Przyjacielu, o jak szczęśliwa dusza moja, że mam takiego przyjaciela, który mi zawsze dotrzymuje swego towarzystwa,
nie czuję się samotna, chociaż jestem w odosobnieniu. Jezu – Hostio, znamy się, to mi wystarcza
(Dz. 877).

 

#207 2009-06-15 08:25:07

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

15 czerwca    Eucharystia

Cała moc moja jest w Tobie, Chlebie żywy. Trudno by mi było przeżyć dzień, gdybym nie była u Komunii świętej. On jest tarczą moją; bez Ciebie, Jezu, nie umiem żyć (Dz. 814).

 

#208 2009-06-16 08:32:37

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

16 czerwca    Eucharystia

Widzę się tak słaba, że gdyby nie Komunia święta, upadałabym ustawicznie; jedno mnie tylko trzyma, to jest Komunia święta, z niej czerpię siłę, w niej moja moc.
Lękam się życia, w którym dniu nie mam Komunii świętej. Sama siebie się lękam. Jezus utajony w Hostii jest mi wszystkim. Z tabernakulum czerpię siłę, moc, odwagę, światło;
tu w chwilach udręki szukam ukojenia. Nie umiałabym oddać chwały Bogu, gdybym nie miała w sercu Eucharystii (Dz. 1037).

 

#209 2009-06-17 08:41:33

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

17 czerwca    Eucharystia

Każdego poranku w czasie rozmyślania gotuję się do walki na cały dzień, a Komunia święta jest mi zapewnieniem, że zwyciężę, i tak bywa. Lękam się dnia, w którym nie mam Komunii świętej. Ten Chleb mocnych daje mi wszelką siłę do prowadzenia tego dzieła i mam odwagę do pełnienia wszystkiego, czego żąda Pan. Odwaga i moc, która jest we mnie, nie jest moja, ale Tego, który mieszka we mnie – jest Eucharystia (Dz. 91).

 

#210 2009-06-18 09:55:38

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

18 czerwca    Eucharystia

Wiedz, że tę siłę, którą masz w sobie do znoszenia cierpień, musisz zawdzięczać częstej Komunii świętej, a więc przychodź często do tego źródła miłosierdzia i czerp naczyniem ufności, cokolwiek ci potrzeba (Dz. 1487).

 

#211 2009-06-19 08:36:58

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

19 czerwca    Eucharystia

Kiedy me siły poczną słabnąć, oto Komunia święta podtrzyma mnie i doda mi mocy. Naprawdę lękam się dnia, w którym bym nie przyjęła Komunii świętej. Przedziwną moc ma dusza czerpie z Komunii świętej (Dz. 1826).

 

#212 2009-06-20 10:52:38

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

20 czerwca    Eucharystia

Dziś zrozumiałam wiele tajemnic Bożych. Poznałam, że Komunia święta trwa we mnie do następnej Komunii świętej, żywa i odczuwalna obecność Boża trwa w duszy.
Ta świadomość pogrąża mnie w głębokim skupieniu, bez żadnego z mej strony wysiłku
(Dz. 1302).

 

#213 2009-06-21 11:19:17

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

21 czerwca    Eucharystia

Wszystko, co we mnie dobrego jest – sprawiła to Komunia święta, jej wszystko zawdzięczam. Czuję, że ten święty ogień przemienił mnie całkowicie. O, jak się cieszę,
że jestem mieszkaniem dla Ciebie, Panie; serce moje jest świątynią, w której ustawicznie przebywasz (Dz. 1392).

 

#214 2009-06-22 08:40:08

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

22 czerwca    Eucharystia

Kiedy przyjmuję Komunię świętą, proszę i błagam Zbawiciela, aby uleczył język mój, bym nigdy nie obraziła miłości bliźniego (Dz. 590).

 

#215 2009-06-23 11:00:51

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

23 czerwca    Eucharystia

Jak wielkiej tajemnicy dokonywuje w nas Komunia święta – poznamy to dopiero
w wieczności. O chwile najdrogocenniejsze w życiu! (Dz. 840).

W najbliższym czasie nie będę wstawiać myśli św.Faustynki, bo wyjeżdżam i coś chyba cienko będzie z moim dostępem do neta ;/

 

#216 2009-06-24 07:37:24

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

24 czerwca    Eucharystia


O Hostio żywa, podtrzymuj mnie w tym wygnaniu, abym mogła iść wiernie śladami Zbawiciela. Nie proszę, abyś mnie, Panie, zdjął z krzyża, ale błagam, abyś mi dał siłę wytrwać na nim. Pragnę być rozciągnięta tak, jak Ty, Jezu, na krzyżu, pragnę wszystkich mąk i boleści, któreś Ty wycierpiał, pragnę wypić kielich goryczy do dna (Dz. 1484).


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#217 2009-06-25 15:47:25

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

25 czerwca    Eucharystia


Najsłodszy Jezu, rozpal moją miłość ku sobie i przemień mnie w siebie, przebóstwij mnie, aby czyny moje miłe Ci były; niech to sprawi moc Komunii świętej, którą codziennie przyjmuję (Dz. 1289).

 

#218 2009-06-26 10:01:12

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

6 czerwca    Eucharystia


Ty, o Panie, odchodząc z tej ziemi, chciałeś pozostać z nami i pozostawiłeś sam siebie w Sakramencie Ołtarza i otworzyłeś nam na rozcież miłosierdzie swoje. Nie ma nędzy, aby Cię wyczerpała; wezwałeś wszystkich do tej krynicy miłości, do tego źródła Bożego zmiłowania. Tu jest przybytek Twego miłosierdzia, tu lekarstwo na nasze niemoce; do Ciebie, żywy zdroju miłosierdzia, ciągną wszystkie dusze: jedne – jak jelenie Twej miłości spragnione, inne – by obmyć grzechów ranę; inne – by zaczerpnąć siły, życiem zmęczone (Dz. 1747).

 

#219 2009-06-27 01:48:46

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

27 czerwca    Eucharystia


Nie pozwolę się tak pochłonąć wirom pracy, aby zapomnieć o Bogu. Wszystkie wolne chwile spędzam u stóp Mistrza utajonego w Najświętszym Sakramencie. On mnie uczy od najmłodszych lat (Dz. 82).


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#220 2009-06-30 14:05:28

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

30 czerwca    Eucharystia

Życie wiekuiste musi się już tu na ziemi zapoczątkować przez Komunię świętą.
Każda Komunia święta czyni cię zdolniejszą do obcowania przez całą wieczność z Bogiem
(Dz. 1801).


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora