"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

#161 2009-04-28 11:19:09

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

28 kwietnia    Ufność

Nie zagości smutek w sercu kochającym wolę Bożą (Dz. 886).

 

#162 2009-04-29 09:33:27

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

29 kwietnia    Ufność

Z ufnością i prostotą małego dziecka oddaję się dziś [Tobie], Panie Jezu – Mistrzu mój. Zostawiam Ci zupełną swobodę w kierowaniu moją duszą. Prowadź mnie drogami, jakimi zechcesz, ja nie będę ich dociekać. Pójdę ufna za Tobą. Twoje miłosierne Serce wszystko może (Dz. 228).

 

#163 2009-04-30 09:02:09

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

30 kwietnia    Rocznica kanonizacji

Nagle zalała mnie obecność Boża i ujrzałam się naraz w Rzymie w kaplicy Ojca Świętego i równocześnie byłam w kaplicy naszej (…) w Rzymie i u nas. (…). Tłumy były tak wielkie, że ani okiem przejrzeć nie mogłam. Wszyscy z wielką radością brali udział w tej uroczystości. (…) Zostałam porwana w bliskość Jezusa i stanęłam na ołtarzu obok Pana Jezusa, a duch mój został napełniony tak wielkim szczęściem, którego ani pojąć, ani napisać nie jestem w stanie. Głębia pokoju i odpocznienia zalewała duszę moją. Jezus pochylił się ku mnie i rzekł łaskawie: Czego pragniesz, córko Moja? – I odpowiedziałam: Pragnę chwały
i czci dla miłosierdzia Twojego. – Cześć już odbieram przez założenie i obchodzenie święta tego; czego jeszcze pragniesz? I spojrzałam na te wielkie rzesze, które oddawały cześć miłosierdziu Bożemu, i rzekłam do Pana: Jezu, błogosław tym wszystkim, którzy są zgromadzeni dla oddania Ci czci, nieskończonemu miłosierdziu Twemu. Jezus zakreślił ręką znak krzyża świętego; błogosławieństwo to odbiło się na duszach blaskiem światła
(Dz. 1044, 1048).

 

#164 2009-05-01 11:24:57

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

1 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Bądź zawsze miłosierna, jako Ja miłosierny jestem. Kochaj wszystkich
z miłości ku Mnie, choćby największych wrogów, aby się mogło w całej pełni
odbić w sercu twoim miłosierdzie Moje(Dz. 1695).

 

#165 2009-05-02 11:55:26

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

2 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Pragnę, aby serce twoje [było] siedliskiem miłosierdzia Mojego. Pragnę,
aby to miłosierdzie rozlało się na świat cały przez serce twoje(Dz. 1777).

 

#166 2009-05-03 12:25:33

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

3 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić(Dz. 742).

 

#167 2009-05-04 12:51:58

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

4 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku Mnie. W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć miłosierdziu Mojemu(Dz. 742).

 

#168 2009-05-05 09:52:36

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

5 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Pragnę, aby serce twoje było ukształtowane na wzór miłosiernego Serca Mojego. Miłosierdziem Moim musisz być przesiąknięta cała (Dz. 167).

 

#169 2009-05-07 22:29:00

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

7 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia w jakikolwiek sposób, nie dostąpi miłosierdzia Mojego w dzień sądu. O, gdyby dusze umiały gromadzić sobie skarby wieczne, nie byłyby sądzone – uprzedzając sądy Moje miłosierdziem(Dz. 1317).

 

#170 2009-05-08 10:24:36

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

8 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Wielkie są długi świata zaciągnięte wobec Mnie, mogą je spłacić dusze czyste swą ofiarą, czyniąc miłosierdzie w duchu (Dz. 1316).

 

#171 2009-05-09 10:34:54

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

9 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Rozważ miłość bliźniego: czy miłością twoją ku bliźnim kieruje miłość Moja,
czy modlisz się za nieprzyjaciół? Czy życzysz dobrze tym, którzy w jakikolwiek sposób cię zasmucili albo obrazili? Wiedz o tym, że cokolwiek dobrego uczynisz jakiejkolwiek duszy, przyjmuję jakobyś Mnie samemu to uczyniła (Dz. 1768).

 

#172 2009-05-09 23:56:45

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

10 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Niech cię nic nie obchodzi, jak kto postępuje, ty postępuj tak, jak Ja ci każę: masz być żywym odbiciem Moim przez miłość i miłosierdzie. – Odpowiedziałam: Panie, kiedy często nadużywają dobroci mojej. – To nic, córko Moja, niech cię to nie obchodzi, ty zawsze bądź miłosierna dla wszystkich, a szczególnie dla grzeszników (Dz. 1446).

 

#173 2009-05-11 11:19:52

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

11 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Podczas Mszy świętej ujrzałam Jezusa rozciągniętego na krzyżu i powiedział mi: Uczennico Moja, miej wielką miłość do tych, którzy ci zadają cierpienie, czyń dobrze tym, którzy cię nienawidzą. – Odpowiedziałam: O mój Mistrzu, przecież Ty widzisz, że nie mam uczucia miłości dla nich, i to mnie martwi. – Jezus mi odpowiedział: Uczucie nie zawsze jest w twej mocy; poznasz po tym, czy masz miłość, jeżeli po doznanych przykrościach i przeciwnościach nie tracisz spokoju, ale modlisz się za tych, od których doznałaś cierpienia, i życzysz im dobrze (Dz. 1628).

 

#174 2009-05-12 09:58:56

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

12 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Ujrzałam Pana Jezusa, który mi rzekł: Córko Moja, większą Mi sprawiłaś radość oddając Mi tę usługę, aniżelibyś długo się modliła. – Odpowiedziałam: Przecież nie Tobie,
o mój Jezu, usłużyłam, ale temu choremu. – I odpowiedział mi Pan: Tak, córko Moja, cokolwiek czynisz bliźniemu – Mnie czynisz(Dz. 1029).

 

#175 2009-05-13 08:54:04

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

13 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

O Jezu mój, naucz mnie otwierać wnętrzności miłosierdzia i miłości każdemu, kto mnie o to prosi. Jezu, Wodzu mój, Ty mnie naucz, aby wszystkie modlitwy i uczynki moje miały na sobie wyciśniętą pieczęć miłosierdzia Twojego (Dz. 755).

 

#176 2009-05-14 09:27:05

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

14 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

O Jezu, (…) uczyń serce moje tak wielkie, aby pomieściło potrzeby wszystkich dusz żyjących na całej kuli ziemskiej. O Jezu, miłość moja sięga poza świat, do dusz w czyśćcu cierpiących i dla nich chcę czynić miłosierdzie przez modlitwy odpustowe. (…) Uczyń me serce czułe na każde cierpienie duszy czy ciała bliźnich moich. O Jezu mój, wiem, że Ty tak postępujesz z nami, jak i my postępujemy z bliźnimi (Dz. 692).

 

#177 2009-05-15 09:17:44

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

15 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Jezu mój, przeniknij mnie całą, abym mogła Cię odzwierciedlić w całym życiu swoim. Przebóstwij mnie, aby czyny moje miały wartość nadprzyrodzoną. Spraw, abym miała dla każdej duszy bez wyjątku miłość, litość i miłosierdzie (Dz. 1242).

 

#178 2009-05-16 08:39:33

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

16 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

Jezu, uczyń serce moje podobne do swego, a raczej przemień je w swoje własne, abym umiała wyczuwać potrzeby innych serc, a szczególnie cierpiących i smutnych; niech promienie miłosierdzia odpoczną w sercu moim (Dz. 514).

 

#179 2009-05-17 11:50:01

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

17 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

O mój Jezu, kiedyż będziemy patrzeć na dusze z wyższych pobudek? Kiedy nasze sądy będą prawdziwe? Dajesz nam sposobność do ćwiczenia się w uczynkach miłosierdzia,
a my ćwiczymy się w sądach (Dz. 1269).

 

#180 2009-05-18 21:27:16

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

18 maja    Miłosierdzie wobec bliźnich

O Jezu, miłosierdzia, drżę, kiedy pomyślę, że mam zdawać sprawę z języka, w języku jest życie, ale i śmierć, a nieraz językiem zabijamy, popełniamy prawdziwe zabójstwo – i to mamy jeszcze uważać za rzecz małą? (Dz. 119).

 
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora