"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2012-06-07 16:30:52

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

chodzi mi o rekolekcje tez o wyciszenie.
więc ... rozmawiam jutro z moją siostrą i jak coś to piszę do tych sióstr, a w czasie wolnym do Nich jadę - jeśli będę mogła, oczywiście


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#22 2012-06-07 19:30:03

szukajaca Boga

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Kamciu, jeśli chodzi o możliwość rozmowy to nie ma z ich strony żadnych "ograniczeń" że tak powiem, atmosfera kiedy tam byłam była bardzo miła i Siostry były sobą, nie udawały kogoś innego żeby np wywrzeć dobre wrażenie. Więc bez obaw
Habity są bardzo podobne do tych "karmelitańskich" ale inne zarazem, np jeśli chodzi o długość - na połowę łydki. No i welony mają bardziej "odsłonięte". Spójrz na stronie w zakładce Galeria. No i noszą na sercu na habicie krzyż drewniany...

Ostatnio edytowany przez szukajaca Boga (2012-06-07 19:35:32)

 

#23 2012-06-07 23:00:42

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

ok. jeszcze raz bardzo dziękuję


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#24 2012-06-11 14:46:31

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

rozmawiałam z kilkoma osobami i powiedziały, że to nie dla mnie
więc nie wiem co mam robić
nawet nie podali powodu dlaczego te rekolekcje nie są dla mnie


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#25 2012-06-11 16:07:35

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Rekolekcje u Sióstr

no to po co się przejmujesz takimi niekonstruktywnymi słowami ?
(kurcze, też chciałabym mieć takie problemy )

Offline

 

#26 2012-06-11 17:50:37

szukajaca Boga

Gość

Re: Rekolekcje u Sióstr

Kamciu, najlepiej sie spytaj sama siebie czego chcesz i rób to bez względu na innych Bo tak to nigdy nie poczujesz wolności wyboru

 

#27 2012-06-11 18:26:46

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Rekolekcje u Sióstr

A ja po raz kolejny powtórzę, że nie jesteśmy najlepszymi sędziami we własnych sprawach. Zasada jest jednak taka, że słuchamy naszych autorytetów, kierowników, ludzi, którzy nas znają i najzwyczajniej mają coś mądrego do powiedzenia, wtedy jak najbardziej. Może rzeczywiście potrzebujesz teraz czegoś innego?
Jednak jeśli powiedziała Ci to jakaś koleżanka w Twoim wieku, znajoma, ktoś, kto po prostu wiesz, że nie ma podstaw by tak mówić, puść mimo uszu.
Nie można dać się tak targać każdym najmniejszym powiewem


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#28 2012-06-11 18:33:51

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

Ania napisał:

Zasada jest jednak taka, że słuchamy naszych autorytetów, kierowników, ludzi, którzy nas znają i najzwyczajniej mają coś mądrego do powiedzenia, wtedy jak najbardziej.

właśnie jest to taka osoba. i myślę, ze powinnam jej słuchać chociaż nie podała powodu

Ostatnio edytowany przez kamcia (2012-06-11 18:34:31)


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#29 2012-06-11 18:42:52

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

Hebronka napisał:

(kurcze, też chciałabym mieć takie problemy )

Hebronka, problemy sa o wiele większe, a myślałam, że te rekolekcje mi pomogą, niestety tak jak pisała Ania powinniśmy słuchać takich ludzi. Ta osoba nie podała jakiegoś konkretnego powodu, ale jednak myślę, ze powinnam jej słuchać. Trudne to wszystko zwłaszcza teraz. Niektórzy mi mówią, ze chcieliby tak jak ja bo nie mam żadnych problemów i jestem wolna, a naprawdę jest tyle problemów, kłopotów i niejasnych sytuacji, że nie wiadomo od czego zacząć.

Jedno jest pewne w sierpniu jadę na rekolekcje, ale bardziej jako opiekun. Lepsze to niż nic |
dzięki wam jeszcze raz za informacje o siostrach, mam nadzieje, ze kiedyś skorzystam, albo polece innym


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#30 2012-06-11 20:07:11

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Rekolekcje u Sióstr

na jakie rekolekcje jedziesz jako opiekun?
a Twoje reko oazowe? (dobrze pamiętam? )


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#31 2012-06-11 23:10:12

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

no właśnie o tych rekolekcjach mówię, ale ponieważ będę tam znowu najstarsza to będę tych dzieci Bożych pilnować
ale może uda mi się znaleźć jakiegoś innego amatora w moim wieku który będzie na tyle 'ślepy' że się tego zadania podejmie
jest to trudny czas szczególnie, że osoby na tych rekolekcjach nie zachowują 'świętego milczenia' i chodzą spać ok. godz. 2 w nocy. Na ostatnich rekolekcjach ksiądz jeszcze o 1:30 chodził do dziewczyn i je uciszał, Siostry zakonne też działały, ale żeby podjąć akcje nocną musiały zakładać habity i welony, więc teraz tę misję mają podjąć osoby świeckie, uczestnicy, najstarsi z grupy.


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#32 2012-06-12 02:09:17

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Rekolekcje u Sióstr

głupota. jakieś dziwnie rzeczy się tam dzieją - ks Blachnicki na pewno czegoś takiego nie ustalał... chyba musieliście tam mieć jakiegoś niestanowczego moderatora, jeśli o 1:30 (!) dzieciaki jeszcze nie spały. uciszanie i usypianie dzieci to zadanie animatorów (animatorów, nie najstarszych uczestników). poszukaj sobie może oazy, gdzie nie będziesz musiała spełniać funkcji opiekunki do dzieci, bo to bardzo utrudni Ci przeżycie rekolekcji. na posługę przyjdzie czas, czasami trzeba zadbać też o siebie


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#33 2012-06-12 07:49:56

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Rekolekcje u Sióstr

u nas jest problem z animatorami i animatorkami,(jest ich stanowczo za mało, można powiedzieć, ze jest ich brak, dlatego tę posługę często pełnią osoby które nie przechodziły żadnej formacji, albo jej jeszcze nie ukończyły) dlatego często jest tak, że funkcje animatorki pełni animator lub siostra zakonna, a wiadomo z przyczyn ludzkich nie da się aby animator spał z dziewczynami w jednym pokoju, ani też siostra zakonna.

muszę powiedzieć, że moderator diecezjalny jest ostry jak piła jeśli chodzi o te całe prawa, regulaminy i inne zasady. Moderator rejonowy tez jest dosyć 'prawny', moderator parafii jest taki sam jak dwaj pozostali, a ksiądz moderator z którym byliśmy teraz na oazie jest na tyle ostry, ze nawet jak się powie dowcip gdzie inni się już tarzają ze śmiechu On stoi z powagą i tylko delikatnie się uśmiechnie. (poczucie humoru, ma i to wielkie, ale jest na tyle zasadowy, ze umie opanować wszystkie ludzkie reakcje) Potrafi wejść do dziewczyn do pokoju i jak widzi, ze one są jeszcze w łazience np. po 22 kiedy już powinny spać to gasi im światło. Jedyny problem ma wtedy gdy w 'domu' są światła na fotokomórkę, ale jemu też to nie przeszkadza. Czeka w pokoju, aż one wyjdą z łazienki, wchodzi tam i zmienia ustawienia tak, ze światło świeci się 2 minuty, a później trzeba się poruszyć, aby znów się włączyło. Bardzo utrudnia to mycie się szczególnie, że są tam kabiny prysznicowe.

'trochę' odbiegłyśmy od tematu wątku.
a skoro mowa o temacie to u sióstr zmartwychwstanek są rekolekcje 22-24 czerwca
więcej informacji powinno być tutaj: http://www.zmartwychwstanki.mkw.pl/art, … rminy.html


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora