"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#221 2012-06-07 14:37:05

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

A ja wciąż poszukuję swojego miejsca. Duchowość mam sobie bliską.
Więc jak toś odchodzi to nie jest jeszcze koniec świata.

Offline

 

#222 2012-06-07 16:37:09

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Nasze Powolanie

Ana - dobrze zrozumiałam, przerwałaś formacje u augustianek ?

Offline

 

#223 2012-06-07 18:16:43

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Hebronka napisał:

Ana - dobrze zrozumiałam, przerwałaś formacje u augustianek ?

Tak i jakoś nie jestem tym zmartwiona. Prze de mną długa droga formacji duchowej a co do dalszej drogi w moim powołaniu? Wszystko pomału. Poznaje moją duchową drogę na Górę Karmel.

Offline

 

#224 2012-06-07 18:19:20

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

S_Gabriela napisał:

Ana napisał:

A ja wciąż poszukuję swojego miejsca. Duchowość mam sobie bliską.
Więc jak toś odchodzi to nie jest jeszcze koniec świata.

Oczywiście że nie koniec, Bo Chrystus nadal zaprasza... tylko trzeba znaleźć to miejsce.
My za Ane modlimy się i czekamy na wiadomości:) Niech Jezus pociągnie Cię ku przygodzie, której na imię MIŁOŚĆ
Pragnienie przygody nosi w sobie każde serce.
     Już papież Paweł VI, w odezwie na dzień powołań, całe życie ludzkie określił jako "wielką przygodę miłości Bożej".

Siostro Gabrielo, muszę poukładać swoje życie duchowe. I wtedy może się odezwę co u mnie i co dalej będzie.

Pozdrawiam

Offline

 

#225 2012-06-07 18:25:03

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Nasze Powolanie

Ana życzymy Ci, abyś wszystko sobie poukładała, to na pewno trudne, co teraz przeżywasz...Bóg jest z Tobą i my też

Offline

 

#226 2012-06-07 18:36:52

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Wirydiana  dziękuję.

Offline

 

#227 2012-06-07 22:29:34

A-psik

Gość

Re: Nasze Powolanie

Wirydiana napisał:

Ana życzymy Ci, abyś wszystko sobie poukładała, to na pewno trudne, co teraz przeżywasz...Bóg jest z Tobą i my też

podpisuję się pod tym obiema łapkami

 

#228 2012-06-08 11:46:43

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Dziękuję wam dziewczęta.

Offline

 

#229 2012-06-08 14:46:57

lenka16

Gość

Re: Nasze Powolanie

Hej
Dawno tutaj nie zaglądałam. Co z moim powołaniem? W tym roku niestety sporo narozrabiałam i wywinęłam Bogu kilka numerów, ale nie poddaję się i walczę o to, by znów być blisko Niego. Myśli o zakonie zniknęły i teraz w sumie ciężko pewnie znaleźć powód. Czy to dlatego, że oddalałam się od Ojca, czy po prostu to nie moje powołanie. Jednak coraz częściej łapię się na tym, że kiedy widzę matkę z dzieciątkiem to aż chciałabym podejść i je ucałować. Byłam ostatnio na Pierwszej Komunii u znajomej i dzieci nie dawały mi spokoju, ciągle chciały się bawić, przytulały, obśliniały mnie i czułam, że to sprawia mi wielką frajdę. Po wakacjach solidna nauka i matura, a później studia. Rok temu myślałam, że po maturze wstąpię do zakonu, byłam niemal tego pewna. Teraz widzę, że może się jeszcze wiele zmienić. Wiem, że chcę pracować z dziećmi, ale czy mieć własne? Szczerze powiedziawszy trochę przeraża mnie wizja stworzenia rodziny. Co do zakonu, na dzień dzisiejszy myślę, że nigdy nie wstąpię, bo zupełnie się tam nie nadaję, jestem bardzo słaba i pokusy biorą nade mną górę. Ech, wszystko to takie zagmatwane. Dziwne, że jeszcze rok temu myślałam o habicie...

 

#230 2012-06-08 15:44:54

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Lenka jeszcze pozostaje Tobie zakon świecki, nie ma nic straconego, zawsze coś zyskasz. Może  spotkasz chłopaka i sama będziesz wiedziała.
Sama wciąż rozważam powołanie zakonne, lub samotne. Wiesz pierw lepiej zrobić porządek ze swoim życiem duchowym, bo zakon w tym Tobie nie podoła.

Offline

 

#231 2012-06-08 16:09:09

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Nasze Powolanie

Lenko, Kochana, dobrze, że jesteś!

To jest forum rozeznających powołanie, a ilu powołanych - tyle powołań! Ja myślę, że trzeba bardzo spokojnie budować relację z Panem i to właśnie on jest naszym celem, zakon czy małżeństwo to tylko droga, ale nie cel . Będzie dobrze, masz czas . To, że rok temu myślałaś, a teraz nie wcale nie jest dziwne. Ani troszkę. Jesteśmy w drodze, pielgrzymujemy, zmieniamy się. Dobrze, że zadajesz sobie takie pytania, super, bo to bardzo, bardzo ważne by zadawać sobie dużo pytań i szukać odpowiedzi, zwłaszcza w tym czasie rozeznawania. Odpowiedź na nie jest gdzieś głęboko w nas, w naszych najskrytszych pragnieniach.

Kochana, Bóg ma bardzo słabą pamięć o naszych grzechach, jak to mawia mój ks moderator, nie obraża się. 'Łaską jesteście zbawieni przez wiarę.' Będzie dobrze, życzę radości!

I jeszcze raz: super, że jesteś!


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#232 2012-06-08 16:27:58

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Nasze Powolanie

Lenko po pierwsze dobrze,że znów jesteś z nami.A po drugie zgadzam się z Anią rozeznawaj i ufaj Panu,a On Cię poprowadzi ku szczęściu.No i wyroki Boże są niezbadane....


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#233 2012-06-09 15:15:14

lenka16

Gość

Re: Nasze Powolanie

Ojej, jakie miłe ponowne powitanie Kochane jesteście!
Tak wiem, będzie co ma być, ale same wiecie, że ciężko tak czekać nie wiadomo na co.
Teraz muszę odbudować z Nim relację i to jest w tej chwili najważniejsze.

Ściskam mocno!

 

#234 2012-06-18 19:15:23

matthiola

Gość

Re: Nasze Powolanie

A ja ciągle nie wiem, którędy droga...
Myślę i szukam jakiegoś zakonu, w którym znalazłabym dużo z tej pierwotnej, radykalnej, prostej wspólnoty chrześcijańskiej, w którym mogłabym pracować dla Kościoła, dla ludzi, z ludźmi...

No i szczerze mówiąc mało tego. Myślałam o Małych Siostrach Jezusa, Małych Siostrach Baranka, Wspólnocie Tyberiadzkiej (której niestety nie ma w PL)...

Znacie jakieś zgromadzenie w tym właśnie duchu - prostoty, wspólnoty, służby drugiemu człowiekowi i spotkania z nim (najlepiej z placówką w PL)? Zależy mi dość mocno, żeby było apostolskie, a w każdym razie, żeby wychodziło do Kościoła (Małe Siostry Jezusa są kontemplacyjne, Małe Siostry Baranka wprawdzie pracują z młodzieżą akademicką, ale kładą ogromny nacisk na kontemplację...), a już padłabym, gdyby było takie zgromadzenie i to jeszcze poświęcające się pracy z dziećmi

Pomożecie???

 

#235 2012-06-18 20:19:02

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Małe Siostry Jezusa są w Polsce i pracują w śród Polaków http://www.male-siostry-jezusa.org/skad_jestesmy.html

Offline

 

#236 2012-06-19 14:33:42

natka955

Gość

Re: Nasze Powolanie

A siostry szensztackie ? Dużo przebywają z ludzmi, niektóre uczą w szkołach ?

 

#237 2012-06-21 22:59:42

matthiola

Gość

Re: Nasze Powolanie

Dzięki za propozycje
@Ana
A jakiś zakon, który mocniej niż ss. szenszackie kładzie nacisk na własne ubóstwo i prostotę? W duchu pierwotnego chrześcijaństwa, communitas...

 

#238 2012-06-22 11:05:21

szukajaca Boga

Gość

Re: Nasze Powolanie

Może te siostry
http://karmelitanki.org.pl ?

 

#239 2012-06-22 17:07:36

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Nasze Powolanie

Ja osobiście proponuję salezjanki, w których nadal jestem zakochana (choc trochę mniej niż w Jezusie )... opierają się na prostocie, wiecznej radości i duchu rodzinnym, są Zgromadzeniem kontemplacyjno-czynnym (tzw. kontemlacja w działaniu) no i zajmują się przede wszystkim dziecmi i młodzieżą, szczególnie tą "zagrożoną" (czyli ubogą, z patologicznych rodzin itd, ale nie tą już całkiem zepsutą). Prowadzą szkoły, przedszkola, domy dziecka, oratoria, pracują też w nie swoich placówkach. Możesz poczytac o nich trochę więcej na stronie www.cmw.osw.pl lub www.cmw.waw.pl choc szczerze mówiąc ich strony internetowe pozostawiają wiele do życzenia. Spędziłam u nich 7 najpiękniejszych miesięcy mojego życia, kiedy byłam w aspirantacie. Niestety 4 kwietnia musiałam przerwac formację z powodów zdrowotnych... Jednak im dłużej u nich byłam, również paradoksalnie im dłużej teraz jestem już poza Zgromadzeniem, tym bardziej utwierdzam się w tym, że to jest moje prawdziwe powołanie i wszystko jest kwestią czasu... Ufam Bogu, że doprowadzi mnie tam, gdzie jest moje miejsce na ziemii i narazie choc to bardzo trudne staram się ukochac Jego wolę jakakolwiek by ona nie była... Mam nadzieję, że jeśli będzie to zgodne z Jego marzeniem o mnie, w przyszłym roku będę mogła wrócic i kontynuowac formację... A póki co polecam się waszym modlitwom!


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#240 2012-06-22 19:57:47

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Nasze Powolanie

Siostrzyczko będę pamiętać o Tobie w modlitwach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora