"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#101 2009-12-05 11:17:51

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Artykuł z "bułeczek".
http://goscniedzielny.wiara.pl/zalaczni … 634854.pdf
(strona 6 i 7)
http://republika.pl/blog_ga_425836/6719855/tr/gosc.jpg
http://republika.pl/blog_ga_425836/6719855/tr/goscc.jpg

 

#102 2009-12-05 13:02:51

 Marzenak

wierna Panu- moderator

Skąd: Dolny Slask,Ateny
Zarejestrowany: 2009-11-09
Posty: 1063
Punktów :   17 

Re: Siostry Elżbietanki

jak proste moze byc piekne


BOGU MEMU UFAM ON PROWADZI MNIE

Naśladuj Chrystusa-kochaj i służ

Offline

 

#103 2010-01-01 19:45:41

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Siostry Elżbietanki

Wiecie co ...
Tak przeglądam te zdjęcia, fakt jest tam moja przyjaciółka i fajnie
Ale zastanawiało mnie zachowanie Elżbietanek na Taize. Bo jednak od sióstr zakonnych czegoś świat wymaga. A (c)holender, zakonnica żałuje odpowiedzieć "Szczęść Boże" osobie której spierdzieliła życie. Ale ok, widać siostry które zajmują się powołaniem, nie wiedzą co to jest II przykazanie miłości ....

Sorry, ale musiałam się z kimś tym podzielić ...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#104 2010-01-01 20:00:09

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: Siostry Elżbietanki

kumpelka mi kiedys opowiedziala ze jej znajoma znajomej beda na rekolekcjach u jakis siostr pierwszy raz bodajrze gdzie wczesniej jezdzila gdzie i ndziej to z tego zakonu gdzie wczesniej jezdzila siostra jakas tam dowiedziala sie ze ona jest u tych drugich zadzwonila do tej owej dziewczyny z wielkimi pretensjami i powiedziala ze juz tam do nich nie ma wstepu bo przyjechala zobaczyc u tych drugich a przeciez gdy sie chce wybrac ta droge to chyba trzeba sie sprawdzic w paru zgromadzeniach
sorki bo troche nire do tematu


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#105 2010-01-01 20:10:09

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

Me@ może ta siostra po prostu nie słyszała tego, że ta dziewczyna powiedziała jej "Szczęść Boże" więc może nie potrzebnie się przejęła tym ja też się spotykam z tym, że jak mówie Siostrze na ulicy 'Szczęść Boże' nie zawsze mi odpowiada. Starajmy się zrozumieć też tą drugą stronę


A co do odwiedzania wielu zgromadzeń to jestem zaskoczona  postawą tej Siostry, która zrobiła tamtej dziewczynie wyrzuty, że odwiedza inne zgromadzenia... Ja utrzymuję kontakt z kilkoma bliskimi mi zgromadzeniami ale nigdy nie usłyszałam jakiś pretensji ze strony żadnej Siostry...


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#106 2010-01-01 20:21:54

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Siostry Elżbietanki

Służebnica, ta siostra mnie widziała stanęła przede mną pokręciła głową i poszła.
Ela, ja tez nie mam wstępu do Elżbietanek we Wrocławiu, więc jest dobrze. Kiedyś odwiedzałam moją koleżankę w Św. Katarzynie, i przełożona usłyszawszy jak mam na imię i skąd jestem kazała mi klasztor opuścić

Kurka wodna, poczułam się jak w filmie " Adwokat Diabła", może ja naprawdę, jestem jakaś inna 


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#107 2010-01-01 20:28:26

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

Czyli chodziło o Ciebie
Nie wiem co było tego przyczyną, że Ci nie odpowiedziała, ale jeśli tak już się stało to nie ma co się przejmować to jest sprawa Jej sumiania


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#108 2010-01-01 20:56:30

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Siostry Elżbietanki

Amen !


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#109 2010-01-01 21:22:13

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Siostra też człowiek.
Coś Ty niby narobiła, że nie masz wstępu u Elżbietanek?
Bez powodu, tylko z humorków Sióstr, to na pewno nie wynika.
Nie wiem o którą Siostrę chodzi, ale myślę, że najlepiej sprawę z Nią obgadać.

 

#110 2010-01-01 22:35:14

Meredith

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Jeszcze nigdy się z czymś takim osobiście nie spotkałam...
Jeżdżę raz na jakiś czas do Elżbietanek i dla mnie Siostry zawsze były w porządku, chociaż jedna z moich koleżanek opowiadała mi, że podczas rekolekcji poszła do Siostry, która je prowadziła i dała kilka uwag, czy pomysłów dotyczących rekolekcji i ta Siostra odpowiedziała, że jak jej się nie podoba to niech nie przyjeżdża, czy coś takiego. Nie wiem jak to dokładnie było, bo nie uczestniczyłam wtedy w tych rekolekcjach, aczkowiek uważam, że zachowanie tej Siostry było co najmniej niestosowne...

 

#111 2010-01-01 22:49:51

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Mariola też o tym słyszałam. Również uważam, że reakcja Siostry nie była odpowiednia. Ale spróbujmy zrozumieć Siostry... to ludzie.

 

#112 2010-01-01 23:54:59

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Siostry Elżbietanki

Ja mam zakaz przyjazdów za to, ze wszyscy mówili na mnie Ika, chodź mam na imię Weronika.
I za to, ze poprosiłam siostrę o zmianę planów, bo chciałam być na konferencji a nie mogłam przyjechać na godzinę rozpoczęcia się rekolekcji ...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#113 2010-01-02 09:39:26

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

To jest śmieszne.
Z tym pierwszym to dziwactwo jak nic.
Z tym drugim, to trza zrozumieć Siostry, że mają wszystko zaplanowane, a jak każdy będzie chciał coś przesunąć, to będzie bałagan.
Ale żeby to były powody...?

 

#114 2010-01-02 11:24:20

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Siostry Elżbietanki

Czy aby na pewno o to chodzi? Bo co  w tym złego, że ktoś mówi na Ciebie Ika skoro nie masz tak na imię...
I to chyba nie powinien być powód żebyś nie mogła tam przyjeżdzać.
Jeśli chodzi o zmianę planu to ciążko jest tak wszystko zmieniać w ostatniej chwili  skoro już od dawna było tak zaplanowane. Ale jakby się siostry postarały dały by radę to zrobić- dla chcącego nic trudnego.

A jeśli chodzi o uwagi zwązane z rekolekcjami to jestem po raz kolejny w wielkim szoku, że ta siostra tak potraktowała tę dziewczynę. Moim zdaniem siostry powinny pytać dziewczyn o zdanie co się podobało, a co nie, co można by było zmienić żeby więcej dziewczyn ściągnąć na rekolekcje, bo tym, że powiedzą 'jeśli ci się nie podobało nie musisz przyjeżdzać' zachowanie poniżej wszelkiej krytyki....


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#115 2010-01-02 11:50:46

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Ale trzeba też pamiętać, że jak się krytykuje, to też się powinno powiedzieć co dobrego jest w czymś, a zawsze jest. Bo słyszeć samą krytykę na coś, dla czego poświęciło się wiele swoich sił i czasu, nie jest fajnie.
Nie znamy sytuacji, więc nie możemy oceniać.

 

#116 2010-01-02 12:03:30

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Siostry Elżbietanki

Wiecie, ale ja poprosiłam o zmianę planu, kiedy on był jeszcze w fazie przygotowań
Swoją drogą, też byłam świadkiem kiedy siostry prosiły aby dziewczyny napisały na kartkach co im się podoba i co by zmieniły na rekolekcjach. I gdy siostry to odczytywały, na głos powiedziały ze znają pismo Ewy i że jak jej się nie podoba to że siostra prowadząca rekolekcje rozmawia tylko ze znajomymi dziewczynami to nie musi przychodzić na rekolekcje. Chodź dziewczyna napisała, ze chciała by nawiązać kontakt z siostrami, ale trudno jej jest to uczynić gdyż one utrzymują kontakt tylko z dziewczynami które już znają ...

Nie rozumiem tego zachowania, ale cóż ...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#117 2010-01-02 12:14:57

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Które już znają?
Wiesz to brzmi, jak sekta, że nie dopuszczają nowych osób?
Ja takiego czegoś nie zauważyłam. Sama dopiero jestem początkujące dziecko elżbietańskie i nie odczułam jakiegoś odrzucania, że jestem gorsza, bo nowa i mnie nie znają. Przeciwnie jedna z Sióstr poznała mnie z Siostrą z mojego miasta, żebym mogła do Nich przyjeżdżać. Jak potrzebowałam rozmowy, to Siostra bez żadnego ale pogadała ze mną i nawet posiedziała w milczeniu. A oto w tym pięknym czasie mogła iść spać, ale była ze mną. Czuję się u Nich bardzo dobrze. Byłam świadkiem, jak Siostra powiedziała jednej dziewczynie, żeby się uspokoiła i w ogóle, ale miała racje, bo dziewczyna przeszkadzała. Śmiała się za Siostrą w czasie, kiedy Ona mówiła, to nie było w porządku.
Mam wrażenie, że jesteś na wojnie i walczysz z CSSE.

 

#118 2010-01-02 13:50:06

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Siostry Elżbietanki

Wiesz, nie prowadzę wojny.
Sama mam ciężki charakter, ale w słowach dosadnych przebieram. Mówię co myślę, jeżeli jest to zgodne z moimi odczuciami lub prawdą.
Może właśnie trafiłam na siostrę o podobnym charakterze, a przecież + i + się odpychają
Chciałam z tą siostrą porozmawiać, ale cóż. Nie mam możliwości pojechać do Strzegomia, a nie chcę się narzucać. Napisałam e-maila i przeprosiłam. Na święta wysłałam życzenia, no ale ...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#119 2010-01-03 22:06:40

Szukająca

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

Słyszałam, że u Sióstr jest nowa dziewczyna na rozeznaniu. Módlmy się .

 

#120 2010-02-22 22:30:32

Paulincia89-16

Gość

Re: Siostry Elżbietanki

A czy już coś wiadomo no rekolekcjach na 2010 rok??
I czy można w ciagu roku szkolnego przyjechać na jakeis indywidualne rekolekcje?? <uczę się zaocznie >

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora