"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#41 2009-07-03 22:35:10

Rita

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

Nadzieja jest matką wiary- C. A. Barton

Każdy ma prawo marzyć inaczej- P.Coelho

Małe bóle są gadatliwe, podczas gdy wielkie- zawsze ciche.- Seneka młodszy

Boże, Twe odpowiedzi są jasne, ale nie wszyscy słyszą je wyraźnie.- św.Augustyn

Samotność- to jest przyjemność mądrych.- św. Rafał Kalinowski

Jedyna wolność to zwyciężyć siebie.- F. Dostojewski

 

#42 2009-07-03 22:43:15

mo

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

Ja jestem zawsze
przy Tobie;
Ty mnie ująłeś za rękę.
Prowadzisz mnie
zgodnie z Twym zamysłem,
a w końcu przyjmiesz mnie
do chwały.
Kogo mam
w niebie?
Gdy jestem z Tobą,
nie cieszy mnie ziemia.
gdyż niszczeje
ciało i serce,
Bóg jest skałą
mego serca
i moim udziałem
na wieki.
Ja zaś wolę
przylgnąć do BOGA,
W Panu uczynić sobie
schronienie, by opowiadać
wszystkie Twoje dzieła.

/Psalm 73;23-26;28 /

 

#43 2009-07-07 22:03:38

renia.goralska

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

Jezus w Eucharystii powinien być punktem ciążenia dla serc naszych.
Nawiedzenie Go i Adoracja najmilszymi chwilami wytchnienia,
a Komunia Święta codziennym
upragnionym słońcem naszego życia...

 

#44 2009-07-12 19:12:48

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione cytaty :)

"Aby wiara nasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej"
        św.Paweł Apostoł


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#45 2009-07-13 22:07:10

Rita

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

W życiu trzeba się zawsze śmiać i cieszyć, nawet, gdy tak naprawdę chce ci się płakać... (takie słowa dostałam dzis od pewnej osoby)

 

#46 2009-08-29 17:19:38

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione cytaty :)

"Powołanie jest boską propozycją do zrealizowania się według Bożego obrazu, jest jedyne, jednostkowe, niepowtarzalne". (In verbo Tuo, 13a).


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#47 2009-08-30 15:17:48

Meredith

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

"Cóż mi zrobi wielka burza, kiedy Ciebie mam przy sobie ? Nie, nie lęka się ma dusza, bo ja JEZU UFAM TOBIE".

 

#48 2009-08-30 20:36:31

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione cytaty :)

„Musimy wyznać, że wszyscy potrzebujemy tego milczenia przenikniętego obecnością adorowanego Boga; potrzebuje go teologia… potrzebuje go modlitwa, aby nigdy nie zapomniała, że oglądanie Boga oznacza zejście z góry z obliczem tak promieniującym, iż trzeba je przykryć zasłoną; potrzebuje go ludzki wysiłek, aby zrezygnować z zamykania się w walce bez miłości i przebaczenia. Wszyscy, wierzący i niewierzący musza nauczyć się milczenia, które pozwoli Bogu mówić kiedy, i jak zechce, a nam zrozumieć Jego słowo”.
         Jan Paweł II


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#49 2009-09-05 17:22:14

Rita

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

Kochani, bardzo pilnie potrzebuję jakiegoś cytatu związanego z religią i morzem (niekoniecznie musi być to słowo "morze", może być to jakieś nawiązanie do tego terminu, np. port czy żegluga).
Zna ktoś może jakiś taki cytat?
Byłabym bardzo wdzięczna

 

#50 2009-09-05 18:33:23

Tereska

Matka Generalna

4150737
Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 913
Punktów :   

Re: Ulubione cytaty :)

jak narazie znalazłam tylko coś takiego...

"Wszystkie nasze wysiłki to zaledwie kropla w morzu ale jeżeli ich nie podejmiemy morze będzie o jedną krople mniejsze" bł.Matka Teresa z Kalkuty

"Jak na morzu są pewne wyspy możliwe do zamieszkania, zaopatrzone w wode i urodzajne, zaopatrzone w przystanie i porty, by miotani sztormami mogli się w nich schronić, tak również Bóg dał światu który jest miotany i rzucany grzechami, miejsca modlitwy zwane także świętymi wspólnotami w których jak w portach wysp są przechowywane nauki prawdy" Św. Teofil z Antiochii

Z wiarą udajemy się nad morze, powierzając się kawałkowi drzewa i zamieniając najbardziej stały element, jakim jest ziemia, na gwałtowne fale; oddajemy się niepewnej nadziei, wiedzeni wiarą, silniejszej wszakże od wszelkiej kotwicy. - (św. Cyryl Jerozolimski)

Jak okręt na morzu bez steru i kotwicy jest igraszką wiatrów, tak naszym rozumem miotają błędne myśli bez kotwicy wiary. - (św. Jan Chryzostom)


"Nie ma nas, jestem ja i nabita lufka.
I spust daj do głowy albo daj spust emocjom
w sumie obydwie opcje mnie wykończą.
Jestem sama i starczy bo tylko bóg wie że sama w sobie przeprowadzam największe kłótnie.
Dla ciebie okej, ale nie jestem kimś kogo widzisz.
Na twarzy zero zmartwień, w środku kawał zimnej bryły."

Offline

 

#51 2009-09-23 19:10:32

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione cytaty :)

„Maryja jest jak Gwiazda, która rozświetla nasze ścieżki i to Ona pokaże Ci bezpieczną drogę do Ojca Niebieskiego. Ona będzie kotwicą, do której przylgniesz w godzinie zwatpienia”
                                  Ojciec Pio


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#52 2009-09-25 15:45:28

Amelia

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

"Żadne położenie nie jest aż tak straszne, by człowiek obdarzony równowagą ducha nie znalazł w nim jakiejś pociechy".

"Żyj zadowolona i odważna zawsze z Panem Jezusem na Twej piersi. Po upadkach nie pozostawaj pokonana duchowo i fizycznie. Bardzo się upokarzaj, poniżaj się, ale nie niszcz siebie, obmywaj twe niedoskonałości i upadki szczerymi łzami skruchy, ale nie trać ufności w dobroć Bożą, która zawsze będzie większa od twojej niewdzięczności. Postanawiaj się poprawić, ale bez zbytniego zaufania sobie, bo moc powinnaś mieć wyłącznie w Bogu. Szczerze się spowiadaj ze wszystkich win, bo gdyby Bóg nie był twą zbroją i tarczą, natychmiast zostałabyś poprzebijana każdym rodzajem grzechów". św. Ojciec Pio

"Twój skarb jest tam, gdzie jest twoje serce"

"Jesteśmy w drodze do Boga. Już sama ta okoliczność nadaje sens każdej godzinie i każdemu dniu".

"Prośmy Pana, by nie pozwolił nam oddalić się od Jego obecności" św. Teresa z Avila

"Żyć miłością to wciąż płynąć naprzód i wlewać pokój i radość we wszystkie serca" św. Teresa z Avila

"Jeśli jest noc- musi być dzień,
Jeśli łza- uśmiech;
Jak źle- to i Bóg jest na pewno". -x. Jan Twardowski

"Gdy tęsknotę serca odczuwasz z ciężaru pracy rozważaj wieczne nagrody, przyrzeczone ci w niebie" bł. M. Angela Truszkowska

"Błogosławieni ci, którzy odnajdują się w Twojej świętej woli" św. Franciszek

"Niebo to jedyny cel naszych spotkań"

"Daj mi wolnośc radosnej utraty wszystkiego"

"Cała świętość od tego doskonałego poddanaia się woli Bożej zależy" bł. Maria Angela Truszkowska

Bóg niech ci będzie wszystkim, a ty dla miłości Bożej- bądź wszystkim dla wszystkich" bł. M. Angela Truszkowska

"Na dziesięć osób, które proszą mnie o pomoc, wolę być oszukany przez dziewięć, aniżeli odesłać z pustymi rękami jednego człowieka, będącego rzeczywiście w potrzebie" Jan XXIII

"Dopóki nie zaakceptujesz siebie, nie będziesz zadowolony z tego, co masz"

 

#53 2009-09-25 20:14:37

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione cytaty :)

* Gdzie nie ma posłuszeństwa, tam nie ma cnoty. Gdzie nie ma cnoty, tam nie ma dobra, nie ma miłości, a gdzie nie ma miłości, tam nie ma Boga, a bez Boga nie idzie się do nieba. Wszystkie te cnoty tworzą jakby drabinę, a jeśli zabraknie w niej choćby jednego szczebla, to się spada.

* Bóg, aby nas pociągnąć do siebie, obdarza nas bardzo wieloma łaskami i wówczas myślimy, że już palcem dotykamy nieba. Nie wiemy natomiast, że do wzrostu potrzebujemy suchego chleba: krzyży, poniżenia, prób, doświadczeń, przeciwności.

* Gdyby Bóg zabrał nam to wszystko, co nam dał, to zostalibyśmy tylko w naszych łachmanach.

* Nie trać pokoju z powodu jakiejś słabości czy niemocy, jaka może ci się przytrafić. Nie, nie powinno być na to miejsca w twym życiu, gdyż jak się czasem przytrafia, że upadamy mimo woli, tak też w podobny sposób powstajemy. Czy nie powiedziano w Piśmie św., że sprawiedliwy siedem razy na dzień upada i powstaje nie zwracając na to uwagi.

* Bądź spokojny i nie trać odwagi. Im gwałtowniej atakuje nieprzyjaciel, tym ufniej winieneś oddać się Panu, który nigdy nie pozwoli, by tamten odniósł zwycięstwo,zgodnie z tym, co napisano: Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść,lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać (1 Kor 10, 13). Także i sam św. Paweł gorąco pragnął i błagał, by był uwolniony od tej ciężkiej próby ciała, także i on bał się, że może jej ulec, ale go zapewniono, że pomoc łaski Bożej winna mu wystarczyć.

* Bądź mocno przekonana, że im bardziej wzmagają się ataki wroga, tym bliżej duszy jest Pan Bóg. Zastanawiaj się nad tymi słowami i pozwól, aby dogłębnie przeniknęła cię ta wielka i pocieszająca prawda.

* Bądź mocno przekonana, że im bardziej wzmagają się ataki wroga, tym bliżej duszy jest Pan Bóg. Zastanawiaj się nad tymi słowami i pozwól, aby dogłębnie przeniknęła cię ta wielka i pocieszająca prawda.

                                                      św. O.Pio


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#54 2009-10-27 19:46:42

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione cytaty :)

„Pójdź za mną!”
Wszystkim Wam Młodym pragnę powiedzieć:
jeżeli takie wezwanie dociera do Twego serca,
nie zagłuszaj go!
Pozwól mu rozwinąć się w dojrzałe powołanie.
Współdziałaj z nim przez modlitwę i wierność przykazaniom!
ŻNIWO WPRAWDZIE WIELKIE A ROBOTNIKÓW MAŁO!
Kościół zwraca się do Was Młodzi, Wy także proście!
A jeśli owoc tej prośby Kościoła narodzi się w głębi
waszego serca, słuchajcie Mistrza, który mówi:
„Pójdź za mną!”
                          Jan Paweł II


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#55 2009-10-28 08:03:24

szukajaca Boga

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

5 VII [1936 r.] Maleńka moja towarzyszko, pójdź ze Mną - chcę cię mieć przy sobie. Nawet nie próbuj zająć czym innym twej duszy. Chcę cię zajmować moją męką; chcę, byś ze Mną cierpiała. Widok maleńkiej, kochającej Mnie duszy sprawia Mi radość w mej bolesnej męce. O mój Jezu - powiedziałam - na kogo Ty liczysz, jakiej pociechy możesz ode mnie oczekiwać? Leonio - gdy rodzice po[3]grążeni są w smutku, doznają radości na widok maleństw swoich, chociaż one nie są jeszcze zdolne podzielać trosk rodzicielskich.

Tego samego dnia wieczorem, w czasie wspólnych modlitw, czułam się tak bardzo przeniknięta moją niegodnością, że ani się spostrzegłam, iż zamiast głośnych modlitw powtarzałam po cichu - jestem ziemią, błotem i gnojem. Tymczasem spostrzegłam, że Pan Jezus jest przy mnie. Z duszy wyrwała się bolesna prośba - Jezu, nie zbliżaj się do mnie. Ale wbrew mojej prośbie, Pan Jezus wyciągnął do mnie swoje dłonie do ucałowania. Nie uczyniłam jednak tego. Jezu - szepta[4]łam wśród łez - ja nie mogę dotykać świętości nieskończonej. Pan Jezus chciał zapewne, bym przynajmniej patrzyła na Niego, bo z Jego oblicza spłynęły na mnie jasne promienie, ale właśnie w ich blasku ujrzałam jeszcze wyraźniej moją brzydkość, toteż zasłoniłam twarz dłońmi, powtarzając - ja nie mogę, mój Jezu, patrzeć na Ciebie, ja nie chcę. Otocz się duszami czystymi, które masz wokoło, a mnie pozwól ukryć się w kąciku i opłakiwać me grzechy. Jezus zapytał - a niebo? Nie chcę nieba, powiedziałam - chcę czyśćca i cierpienia. Czułam w głębi duszy, że choćby mi Pan Jezus otworzył niebo natychmiast, nie weszłabym tam w takiej nędzy. s.Leonia Nastał
http://www.kbroszko.dominikanie.pl/slub_leonia.htm

 

#56 2009-10-28 20:12:07

Caritas

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

Powołanie to potok, którego nie odwrócisz - wciąż dąży do oceanu...

 

#57 2009-11-28 19:01:08

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione cytaty :)

"Teraz oddaj się bez reszty Jezusowi... On — bardziej niż kiedykolwiek — jest bez reszty oddany tobie... Już włożył na twój palec tajemniczy zaręczynowy pierścionek. Chce być jedynym mistrzem twojej duszy!..."

                                                                 *   *   *

"Nie lękaj się; im będziesz uboższą, tym mocniej Jezus będzie cię kochał. Uda się daleko, bardzo daleko, aby cię znaleźć, kiedy pobłądzisz (LT 211)."

św.Teresa z Lisieux


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#58 2009-11-29 13:21:18

Gwiazdka

Gość

Re: Ulubione cytaty :)

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przezywać jakieś niepowodzenia czy zawody, niech wasza myśl biegnie ku Chrystusowi, który was miłuję, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność.”
                                            Jan Paweł II

 

#59 2009-11-29 14:06:34

Służebnica Pana

Moderator!

7841638
Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 3504
Punktów :   28 

Re: Ulubione cytaty :)

"Ze wszystkich miejsc na świecie najlepsze dla mnie jest to, gdzie chce mnie Bóg" św Franciszek


"Uczyń Jezu ze mnie narzędzie do zbawiania ludzi, gdyż Ty najlepiej wiesz jak bardzo tego potrzebują czasy dzisiejsze."   
                         Sł. Boży ks. Józef Małysiak SDS


Niech moje ręce uczynią to czego Ty chcesz dokonać

Offline

 

#60 2009-12-05 11:21:12

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: Ulubione cytaty :)

"Dobrą rzeczą jest uważać, co czynisz, jak czynisz, dlaczego i dla kogo czynisz.
       Ale najlepszą rzeczą jest uważać na to, czy kochasz?... Jak kochasz?... Kogo
       kochasz i dlaczego kochasz?. W tym pytaniu umiejętnie zadawanym sobie,
       zawiera się cała mądrość łatwego i najbardziej owocodajnego dążenia do
       zjednoczenia z Bogiem, a w Bogu z bliźnimi i samym sobą".

                                                         Sługa Boża Matka Zofia Paula Tajber

"Kto się odda całkowicie w ręce Pana, może być pewien,że Pan pokieruje nim bezpiecznie"

"Potrzeba wiele modlitwy, aby w każdej sytuacji dochować wierności"

"Poddany próbie człowiek, ma wolność wyboru"

                św. Edyta Stein

Ostatnio edytowany przez Kasia K (2009-12-20 12:53:57)


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora