"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2011-05-27 16:14:37

dzidziuś

Gość

Kościół a WOŚP

Pax !
Wszyscy zapewne wiedzą na czym polega akcja WOŚP. Z tego co wiem, Kościół jej nie popiera. Szukałam trochę w internecie na ten temat, ale żadnych konkretów. Może ktoś mi odpowie na pytanie dlaczego Kościół nie popiera akcji prowadzonej przez Owsiaka?
Będąc na rekolekcjach rozmowa z siostrami i ojcem zeszła na ten właśnie temat. Jedna z dziewczyn zapytała czy to jednak chodzi też trochę o ten Woodstock. A jaka jest Wasza opinia odnośnie WOŚP?

 

#2 2011-05-27 16:21:08

 Ania

...

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 283
Punktów :   

Re: Kościół a WOŚP

Z tego, co tłumaczył nam ksiądz na spotkaniu oazowym:

Kościół nie popiera WOŚP ze względu na to, że te pieniążki, co prawda, w części są wydane w szczytnym celu, ale idą też na narkotyki itp.

Ksiądz tłumaczył nam to jakoś dokładniej i konkretniej, ale, niestety, ludzka pamięć jest ulotna .


"Wierzyć - to znaczy nawet się nie pytać,
jak długo jeszcze mamy iść po ciemku."

ks. Jan Twardowski

Offline

 

#3 2011-05-27 16:41:10

salli

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Moje zdanie jest takie :
Owsiak mi nigdy nie przypadł do gustu, zdajomi moi mieli z nim kontakt ja jakoś nie chciałam naprawde mi  po prostu nie przypadł do gustu, dlatego nie miałam z nim o czym gadać. Jego fundacja pomaga ludziom i to sie liczy. Może i idzie cześć na dragi, ale też coś dają. Dzieki im jest znaczna pomoc dla małych dzieci- A TO JEST NAJWAŻNIEJSZE !

 

#4 2011-05-27 17:34:52

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Kościół a WOŚP

Ale chwila, moment, jakie narkotyki ?! O co chodzi ? Bo póki co to co piszecie wygląda na zwykłe pomówienia - zero szczegółów, ale Juras jest fe.

Żeby nie było - nie sympatyzuję z WOŚP - głownie dlatego, że śmieszy mnie idea jednordniowych wolontariuszy.
Ale wkurza mnie takie pomawianie. "Wiem, ale nie powiem, ale i tak dorzucę nic nie znaczące 3 grosze, bo obgadywanie to taka fajna rzecz"
A konkretów brak

Serio, z chęcią bym poczytała.

Offline

 

#5 2011-05-27 17:58:16

dzidziuś

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Właśnie różne rzeczy się słyszy, że co-to-się nie dzieje z tymi pieniędzmi, ale jak na razie nie znam konkretnych przykładów. A co do narkotyków to pierwsze słyszę, więc nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Choć jak tak sobie myślę to czasami nawet nie wiemy, a pieniądze z różnych instytucji, stowarzyszeń itp. idą właśnie niestety na ten cel.
Ogólnie mi się podoba pomysł- fajna sprawa, tym bardziej, że ja sama mam wśród bardzo bliskich przykład, że aparatura zakupiona z zebranych pieniędzy na WOŚP, pomogła może nawet uratować życie

 

#6 2011-05-27 21:21:23

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kościół a WOŚP

Może to całe negatywne zamieszanie w okół Owsiaka jest też wynikiem tego, że po prostu robi więcej od innych, pomaga i ludzie chcą się zemścić? Wcale by mnie to nie dziwiło.

U mnie w mieście część sprzętu pochodzi właśnie z WOŚP, co bardzo pomogło szpitalowi. I nie tylko moje miasto, szpital jest Panu Jurkowi wdzięczne za to, co zrobił i robić pewnie będzie. Być może część tych pieniędzy idzie na Woodstock. Ale uwierzę w to dopiero, jak ktoś da oficjalne informacje. I wkurza mnie trochę tekst "Nie daję na Owsiaka", bo nikt z nas nie ma pewności co się dzieje z tymi pieniędzmi. Ja, jako zwykły przechodzień, wrzucam pieniądze do puszki po to, żeby wspomóc potrzebujących tej aparatury (no i dla serduszka oczywiście ), a to, co kto robi z tymi pieniędzmi to już jego sumienie i zostawmy to tej osobie.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#7 2011-05-29 11:43:47

A-psik

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Ania napisał:

Kościół nie popiera WOŚP ze względu na to, że te pieniążki, co prawda, w części są wydane w szczytnym celu, ale idą też na narkotyki itp.

Dziwna sprawa, współpracowałam z WOŚP-ą i nie przypominam sobie, aby jakiekolwiek pieniądze przeznaczano na narkotyki, ale luz to jak z tą rzekomo zgwałconą zakonnicą na Woodstocku o której trąbiła telewizja TRWAM...w tym kraju jeśli robisz coś dobrego, to zazwyczaj znajdą się ludzie, którzy obrzucą cię błockiem. Tutaj macie rozliczenia za kolejne lata: http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe
Chociaż fanatyków to i tak nie przekona: "Owsiak to wysłannik diabła, koniec kropka".
I podobnie do dzidziusia mam wśród znajomych kogoś, kto by po ziemi nie chodził gdyby nie sprzęt zakupiony z Finału WOŚP (niedawno obchodził swoje 18. urodziny). A wszak w Piśmie jest napisane: "po owocach ich poznacie".
Więc może zamiast opluwać innych zacznijmy dawać coś z siebie, będzie to bardziej pożyteczne dla bliźnich niż nasze mielenie ozorem.

 

#8 2011-05-29 12:44:15

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kościół a WOŚP

Zgadzam się z A-psik i tak jak powiedziałam: może ludzie po prostu są zazdrośni, że ktoś robi tyle dobra i muszą oczywiście przeciwstawić się, żeby nie było mu tak łatwo.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#9 2011-05-29 17:04:17

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Kościół a WOŚP

A-psik napisał:

Więc może zamiast opluwać innych zacznijmy dawać coś z siebie, będzie to bardziej pożyteczne dla bliźnich niż nasze mielenie ozorem.

Gdyby to był Facebook, kliknęłabym "Lubię to"


widzę, że szczegółów się nie doczekamy (nie istnieją?), może warto zamknąć wątek, żeby nie "opluwać" jak to nazwała A-psik tych, którzy pomagają innym ?

Offline

 

#10 2011-05-29 17:56:39

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

Jakoś nigdy zaufania nie miałam do WOŚP choć robi coś dobrego. Chyba zapomnieliście, że Owsiak sympatyzuje i popiera sektę Hare Kryszna. Nawet wyszła taka książka z jego zdjęciami na ich ceremoniach.
Sam przecież kiedyś atakował Kościół, no i jest poganinem.
To tyle co wiem.

Offline

 

#11 2011-05-29 18:26:04

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Kościół a WOŚP

No ale Kryszna a narkotyki to nie jedno i to samo (choć oczywiście ani jednego ani drugiego nie popieram)
To, że jest, jak to ujęłaś, poganinem (????) to też nie to co samo co zarzut związany z dragami. Zdecydujcie się xD



Z tego co wiem, to J.Owsiak popiera to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dz … i_Kryszny, ale może mnie ktoś poprawi.

PS Tak, weszłam na wiki, to to.

Ostatnio edytowany przez Hebronka (2011-05-29 18:26:35)

Offline

 

#12 2011-05-29 18:35:16

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: Kościół a WOŚP

Nawet jeżeli byłby poganinem i wyznawał Krysznę to co z tego? Jego sprawa. Pomimo tego robi więcej dobrego niż jeden wielki katolik. Nazywajcie to sobie sektą itp., ale dla niego równie dobrze sektą możemy być my - katolicy. Po prostu zależy od punktu spojrzenia na to wszystko.

W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego Kościół tak bardzo temu zaprzecza.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#13 2011-05-29 21:37:17

A-psik

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Rubinka napisał:

Jakoś nigdy zaufania nie miałam do WOŚP choć robi coś dobrego. Chyba zapomnieliście, że Owsiak sympatyzuje i popiera sektę Hare Kryszna. Nawet wyszła taka książka z jego zdjęciami na ich ceremoniach.
Sam przecież kiedyś atakował Kościół, no i jest poganinem.
To tyle co wiem.

Jak to przeczytałam to ręce mi opadły (i coś jeszcze przy okazji). Wybacz, dla mnie to, że ktoś jest poganinem, ateistą, muzułmaninem czy kimś tam jeszcze nie powoduje dewaluacji dobra, które czyni. I szczerze mówiąc, wolę dobrego poganina, niż katolika, który "modli się przed figurą a diabła ma za skórą" (ulubione powiedzonko mej matuli). A tak swoją drogą, jest Ktoś kto nas rozliczy z tego co tu na ziemi robimy i oby nas nie sądził tak surowo jak my potrafimy innych osądzać.

 

#14 2011-05-30 10:43:21

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

Młode i nie rozumiecie.

Po za tym Owsiak sektę promuje, znam się na rzeczy. I niby po co na Woodstock jest hare kryszna? Oczywiście, żeby werbować i głosić swoje nauki. Pismo Święte o tym wyraźnie pisze.
Może idea jest dobra, ale duchowo miażdży duszę. Zawsze zło jest pod przykrywką dobra, tylko my wolimy to akceptować zapominając na czym polega chrześcijaństwo.
Na samym WOŚP także są HK rozdają swoje przysmaki za darmo, oczywiście pierw musieli je poświęcić bóstwom, wszystko poświęcają bóstwom za nim sprzedadzą.
A nas chrześcijan mają w nosie i obrażają. 
Bóg kocha każdego, nawet nie wierzącego. Bolą Go nasze grzechy i szukanie bogów gdzie indziej, inaczej mówiąc nie liczymy się z Jego Słowem.

Offline

 

#15 2011-05-30 10:45:38

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

A-psik napisał:

Rubinka napisał:

Jakoś nigdy zaufania nie miałam do WOŚP choć robi coś dobrego. Chyba zapomnieliście, że Owsiak sympatyzuje i popiera sektę Hare Kryszna. Nawet wyszła taka książka z jego zdjęciami na ich ceremoniach.
Sam przecież kiedyś atakował Kościół, no i jest poganinem.
To tyle co wiem.

Jak to przeczytałam to ręce mi opadły (i coś jeszcze przy okazji). Wybacz, dla mnie to, że ktoś jest poganinem, ateistą, muzułmaninem czy kimś tam jeszcze nie powoduje dewaluacji dobra, które czyni. I szczerze mówiąc, wolę dobrego poganina, niż katolika, który "modli się przed figurą a diabła ma za skórą" (ulubione powiedzonko mej matuli). A tak swoją drogą, jest Ktoś kto nas rozliczy z tego co tu na ziemi robimy i oby nas nie sądził tak surowo jak my potrafimy innych osądzać.

Ty patrzysz na to od zewnętrznej i materialnej rzeczy. Ja patrzę od duchowej. I wierz czy nie duchowo powinniśmy wzrastać, bo wtedy na zewnątrz widać owoce.

Offline

 

#16 2011-05-30 11:17:04

A-psik

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Rubinka napisał:

Młode i nie rozumiecie.

Ty patrzysz na to od zewnętrznej i materialnej rzeczy. Ja patrzę od duchowej.

Uwielbiam (wręcz kocham) argumenty ad personam i wybacz nie zniżę się do tego poziomu...

Na samym WOŚP także są HK rozdają swoje przysmaki za darmo, oczywiście pierw musieli je poświęcić bóstwom, wszystko poświęcają bóstwom za nim sprzedadzą.
A nas chrześcijan mają w nosie i obrażają.

Po pierwsze, Woodstock to tylko jeden z elementów działalności WOŚP-y (więc nie kumam co jest na samym WOŚP-ie).
Aha, i są ci jednodniowi wolontariusze, ale też i cała rzesza ludzi, którzy za friko przygotowują finał (to nie zajmuje jednego dnia), Woodstock i szkolą ludzi z zakresu pierwszej pomocy. I może Ciebie to zdziwi, ale są to (dla mnie) wspaniali ludzie, zarówno wierzący jak i nie. Poza tym, chyba bliski mi jest pod pewnymi względami charyzmat małych sióstr i braci Jezusa, którzy potrafią z pełnym szacunkiem wobec tych, którzy wierzą w co innego niż oni żyć i robić wraz z nimi coś dobrego dla świata i nie szukają wszędzie diabła.

Po drugie, wybacz jako uczestnik Woodstocku (ale też w latach późniejszych członek Pokojowego Patrolu) nie byłam nagabywana do przystąpienia do Hare Kryszna, nie opluwałam i nie obrażałam chrześcijan. Ba, na jednym z koncertów bawiliśmy się z obecnymi na nim duchownymi. Zresztą z wolontariuszami z PJ jakoś też "bez plucia na nich" gaworzyłam (porównywaliśmy identyfikatory ). Ale ja to w ogóle jestem jakaś inna, bo jakoś nigdy nie potrafię zobaczyć tego wszystkiego co nas dzieli (taki tam mój feler), nawet na studiach tak miałam (podobno jest jakiś rozdźwięk między psychologami i pedagogami; między szkołą krakowską i warszawską itp. itd. Do tej pory nie wiem na czym on polega i raczej mnie to nie interere).

Możliwe, że jestem z tego powodu (wyjazdu na PW, oczywiście)duchowym inwalidą, choć tego osobiście nie zauważam (ale zaburzony zwykle nie widzi swego zaburzenia ).

Ostatnio edytowany przez A-psik (2011-05-30 11:21:13)

 

#17 2011-05-30 12:01:17

 Ana

Wierna Miłości

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 251

Re: Kościół a WOŚP

A świstak siedział i zawijał je w te sreberka.

Offline

 

#18 2011-05-30 12:06:09

A-psik

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Rubinka napisał:

A świstak siedział i zawijał je w te sreberka.

no to jest argument świadczący o szatańskim planie na PW nie do przebicia i nie pozostaje mi nic innego do zrobienia, jak się z Tobą zgodzić...lol

[temat chyba można zamknąć skoro tak rzeczowe argumenty idą]

 

#19 2011-05-30 15:10:24

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Kościół a WOŚP

A-psik napisał:

[temat chyba można zamknąć skoro tak rzeczowe argumenty idą]

Sugerowałam to wcześniej, szkoda, że moderator nie zareagował. Może nie straciłabym szacunku do użytkowniczki Rubinka ...

Kolejny raz przekonałam się, że dorosłość nie zależy od posiadania dowodu osobistego ...
Wykasujcie ten temat, bo mnie osobiście aż odrzuciło, gdy przeczytałam prawdy objawione Rubinki. Nie lubię takiego kaznodziejskiego tonu i wywyższania się. A zniosę wiele, bo sama mam truuuuudny charakter
Na koniec jedno zdanie do Rubinki: rzeczywiście, swoim ostatnim postem udowodniłaś, że jesteś bardzo dorosła i dojrzała

Ostatnio edytowany przez Hebronka (2011-05-30 15:17:15)

Offline

 

#20 2011-05-30 16:46:27

dzidziuś

Gość

Re: Kościół a WOŚP

Nie było mnie tu ostatnio, a widzę, że za moją przyczyną rozwinął się taki dość burzliwy temat. Ale dzięki za odpowiedzi. Ja osobiście też nie widzę niczego złego w WOŚP, a miałam jedynie takie mieszane uczucia. Jednak widzę, że niektórzy katolicy też popierają to, więc ok


A co do tego czy ktoś jest innego wyznania... Przytoczę pewne słowa (nie pamiętam dokładnie jak one szły): Nieważne czy jesteś muzułmaninem, ateistą- jeśli będzie się dobrze czyniło, można wejść do nieba, a chrześcijaństwo pomaga to osiągnąć."

pozdrawiam! pax

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora